Статті

21.09.2022

ВАСИЛЬ ШВЕД: РЕЗУЛЬТАТИ МАР’ЯНА ДОВОДЯТЬ, ЩО ВІН ТАЛАНОВИТІШИЙ ЗА МЕНЕ

У грі Василь Швед


Василь Швед - батько Мар’яна Шведа, який теж був професійним футболістом та провів понад 250 матчів. Тепер футбольну династію продовжує його син. Після матчу проти Лейпцига батько поділився враженнями про матч у виконанні Мар’яна, перехід до Шахтаря та кар’єру в Європі. 

 

Якими були емоції після голу Мар‘яна у ворота «Лейпцига»?

Ми дивилися вдвох з Дем’яном (молодшим сином, - авт.) цей матч і, мабуть, був такий дуже емоційний стрибок вверх. Дем’ян крикнув так, що сусіди з п’ятого поверху нам передзвонили: «Ми знаємо, яка причина крику». Ми так реагували на обидва голи, все-таки це дуже важлива подія для нього – забити у Лізі Чемпіонів. Це мрія, мабуть, кожного професійного футболіста. Виступ у Лізі Чемпіонів та матчах збірної своєї країни – це те, до чого професійний футболіст повинен йти протягом своєї кар’єри.

 

Мар’ян розповідав, що у вас є традиція: після кожної гри зідзвонюєтесь і аналізуєте «по гарячих слідах». Що Ви казали йому після цього матчу?

Так, ми справді постійно зідзвонюємось. В Бельгії ми розмовляли по годині, всю його дорогу додому. Аналізували, як треба було піти на цей м’яч, як треба було переграти воротаря. Стосовно другого голу: він професійно гарно «затушив» цей м’яч правою ногою, де було багато гравців і мало простору для швидкого рішення. Йому вдалось це зробити, він пробив, у підсумку – м’яч у воротах. Це ж був ще й швидкий другий гол, вони забили і він зразу вивів команду вперед, це момент у житті футболіста, яким треба насолоджуватися. Та це лише день насолоди, далі продовжується копітка робота.

 

Зараз перехід Маряна до «Шахтаря» видається правильним рішенням. Коли зявилась вперше інформація про такий варіант продовження карєри? Що Ви радили синові?

Почну з того, що Мар’ян мені одразу передзвонив. Я забіжу наперед трішки: коли я дивився трансляцію гри, Бебех сказав, що йому дивно, що Мар’ян зі спокійної Європи, з команди, в якій він грає, повернувся в Україну. І ці слова я йому теж сказав. Але водночас це палиця з двох кінців. Його кликав «Шахтар», який має великий досвід ігор у Лізі Чемпіонів, ще один плюс це тренер. Для професійного футболіста дуже велику роль грає тренер, який хоче гравця. Його хотіли і йому про це сказали. Тому я не дав своєї ствердної відповіді йти чи ні. Я йому порадив подумати.


У грі Мар'ян Швед


Чи аналізували Ви з Мар’яном його спроби продовжити карєру в Європі? Чому йому не вдалось повноцінно стати основним гравцем і чи є у Вас мрія, що йому варто повертатись в Європу?

Знаєте, мрія кожного футболіста і моя як батька – це гра в топовому клубі топового чемпіонату. У нього почалось з того, що у 17 років він почав грати у першій команді «Карпат». Можливо, цей виїзд за кордон був надто раннім. Гра в Україні в першій команді вплинула на те, що дитина, яка у 17 років перейшла у «Севілью», між тими 17-19-річними гравцями, не виглядала слабшою. Тут справа лише в психології. І коли йому постійно говорять, що він не розкрився, що це був невдалий виїзд за кордон… Ви знаєте, я вважаю, що це не так. Так, всі хотіли, аби він в 17 років заграв у першій командні «Севільї». І я цього хотів, і він. Та в плані того, що він з 17 до 25 був у європейському футболі з лише одним роком в Україні – це його доробок. Я бачив, як Мар’ян працював: що на атаку, що на захист. Мені було дивно, чому його не викликали до збірної. Та йому лише 25, у нього ще все попереду. Чи хотів би я побачити сина за кордоном? Він зараз у топовому українському клубі, так, рівень не той, але це клуб, у якому Мар’ян може рости. Мрія пограти ще десь є, однак зараз він тут. Я з ним розмовляв, його думки зараз тільки тут і він хоче бути тільки тут.

 

На Вашу думку, Мар’ян талановитіший за Вас? 

Я думаю, що так. Розумієте, це показують його результати і я дякую Богу, що він досягнув висот.


За матеріалами YouTube-каналу ФК «Карпати» Львів

Інші Статті