Статті

20.05.2022

СЬОГОДНІ ВИПОВНЮЄТЬСЯ 13 РОКІВ ЄДИНІЙ ЄВРОКУБКОВІЙ ПЕРЕМОЗІ «ШАХТАРЯ»

В цей день у 2009 році у турецькому Стамбулі на стадіоні «Шюкрю Сараджоглу» донецький «Шахтар» під керівництвом Мірчі Луческу в присутності 37 357 глядачів у фіналі Кубка УЄФА з рахунком 2:1 переміг німецький клуб «Вердер» (Бремен). Для «Шахтаря» це була перша і наразі єдина перемога у єврокубкових турнірах.

Єврокубковий сезон-2008/2009 «Шахтар» розпочав спочатку виступами у Лізі чемпіонів, де в 3-му кваліфікаційному раунді здолав хорватське «Динамо». Потім «гірники» змагалися у груповому турнірі, де суперниками донецького клубу були іспанська «Барселона», португальський «Спортінг» та швейцарський «Базель». У підсумку «помаранчево-чорні» посіли у групі третє місце і в лютому 2009 року переключилися на виступи в Кубку УЄФА,

На шляху до фіналу підопічні Мірчі Луческу здолали в 1/16 фіналу англійський «Тоттенхем», в 1/8 фіналу – російський ЦСКА, в 1/4 фіналу – французький «Олімпік» та в 1/2 фіналу – київське «Динамо».

Склад «Шахтаря» у фінальній грі проти бременського «Вердеру»: А. Пятов, Д. Срна, Д. Чигринський, О. Кучер, М. Левандовскі, Жадсон (І. Дуляй, 113), Ілсіньо (О. Гай, 100), Фернандіньо, Вілліан, Луіс Адріану (О. Гладкий, 90)

Першим відкрив рахунок Луіс Адріану, який на 25-й хвилині матчу увірвався до штрафного і пробив у дальній кут повз воротаря Візе. Згодом, на 35-й хвилині, Нальдо виконав штрафний удар і м’яч від рук Пятова опинився у сітці воріт «Шахтаря». Нічийний рахунок зберігався до кінця основного часу, поки в першому додатковому таймі, на 97-й хвилині, підопічні Мірчі Луческу зуміли забити переможний гол. Срна зробив передачу низом на Жадсона і бразилець в один дотик пробив у ціль, причому м’яч цього разу торкнувся рук воротаря «Вердера». Жадсона було визнано кращим гравцем фінального матчу розіграшу Кубку УЄФА, який з наступного сезону почав називатися вже Лігою Європи.

Після гри Мірча Луческу зазначив: ««Моя мета – добрі результати. А філософія – створювати боєздатну команду та виховувати молодих гравців. Це набагато важливіше, ніж усі трофеї, які вдасться завоювати! У фіналі Кубка УЄФА ми грали добре. Але я знаю, що ми можемо грати ще краще!»

В єврокубковому сезоні-2008/2009 «Шахтар» провів 17 матчів, в ході яких тренерський штаб донецького клубу задіяв 22 футболісти, а саме: