Статті

07.06.2021

СЕРГІЙ ХАРЧЕНКО: ХОЧУ, ЩОБ ВСІ ОБ’ЄДНАЛИСЯ НАВКОЛО НАШОЇ ЗБІРНОЇ НАПЕРЕДОДНІ КЛЮЧОВИХ МАТЧІВ

Почесний президент Асоціації пляжного футболу України Сергій Харченко поділився очікування від кваліфікаційного турніру до чемпіонатів Європи та світу, а також наголосив на важливості виховання молодих талантів для збірної. 



Сергію, які ваші враження від жеребкування європейської кваліфікації до чемпіонату світу та до Євроліги? 


Через пандемію півтора року в пляжному футболі та в житті загалом були втрачені. У 2021 році маємо дуже складний на насичений міжнародний графік, особливо в червні. Міжнародна федерація пляжного футболу ухвалила рішення провести декілька різних кваліфікацій в Португалії. Йдеться про кваліфікацію до чемпіонату Європи та до чемпіонату світу.


До фіналу Євроліги вийдуть по дві збірні з групи. Впевнений, що нашій збірній до снаги опинитися там. Звісно, Португалія є фаворитом нашої групи, але збірна України вже тривалий час входить до вісімки найкращих команд Європи. У 2004 році вигравали бронзові медалі, у 2015 – ставали віцечемпіонами Європи, у 2016 – чемпіонами. Тому, нашій збірній до снаги скласти гідну конкуренцію господарям.


Наскільки важчою буде кваліфікація на чемпіонат світу?


Щодо чемпіонату світу, то він відбудеться в серпні в Москві. Чемпіонат світу – головний старт в житті кожного футболіста, тренера, функціонера. У кваліфікації до чемпіонату світу зіграємо з Португалією, Туреччиною, та четвертою командою, яка визначиться пізніше. Всього буде чотири групи по чотири команди у кожній. Шістнадцять команд розіграють всього чотири путівки на чемпіонат світу. Конкуренція буде неймовірною.


У своїй групі мусимо посідати перше або друге місце. Добре, що гратимемо в одній групі з Португалією, адже в ключовому матчі за вихід на чемпіонат світу не зустрінемося з цим грізним суперником. Вважаю, що трьома основними конкурентами нашої збірної будуть Італія, Іспанія та Швейцарія.



Можете розповісти про підготовку контрольних матчів з Молдовою, які пройдуть у Кишиневі 8 та 9 червня?


Допомагав в організації цих контрольних матчів, адже маю дружні відносини з керівництвом Федерації футболу Молдови. Відзначу, що нам вдалося налагодити широке партнерство. В березні збірна України з футболу 6×6 провела дві товариські зустрічі в Молдові. Під час них й обговорили з президентом Федерації футболу Молдови Леонідом Олейніченком можливість спарингу пляжних збірних.


Порадився з тренерським штабом нашої збірної, а вони своєю чергою з Асоціацією футболу. Було ухвалено рішення організувати мінізбір в Молдові. Думаю, що цей збір піде на користь нашій команді. У Молдові хороша збірна, чудова інфраструктура. Зі спортивної, фінансової точок зору це - оптимальний варіант для підготовки до важливих офіційних матчів.


Що можете сказати про Миколу Костенка? Як вам нинішній склад збірної?


Вважаю, що Микола Костенко є одним із найкращих тренерів масового та пляжного футболу в України. Це досвідчений, харизматичний спеціаліст. Хочу, щоб на чолі головного тренера збірної у нього все вийшло. Зроблю усе можливе, щоб допомогти Миколі.


Відзначу, що у збірну повернулися легенди пляжного футболу України – брати Борсуки. З 2015 року ці гравці грали за футзальний клуб «ХІТ», а зараз повернулися до збірної. Переконаний, що у Ігоря та Андрія є ще порох у порохівницях. Молодим до них ще рости і рости. Також повернувся до збірної Роман Пачев і не потрібно забувати про Олега Зборовського. Всі ці досвідчені гравці в порядку. Взагалі, у збірній зараз є п’ять гравців, яких ще готував Сергій Кучеренко починаючи з 2009 року. Потім Євгеній Варениця з цими гравцями вигравав чемпіонат Європи. Микола Костенко запросив на контрольні матчі Юрія Щерицю, Володимира Гладченка, Андрія Неруша, Констянтина Макєєва та Дмитра Медведя, які ставали чемпіонами Європи, а зараз є лідерами збірної.




СПОДОБАЛАСЬ СТАТТЯ? ПІДТРИМАЙ НАС ПІДПИСКОЮ НА FACEBOOK, INSTAGRAM ТА YOUTUBE.




На жаль, молодих гравців в збірній небагато. Серед молодих виконавців варто відзначити Андрія Пашка, який досягнув прогресу в розвитку. Для перспективи нашого пляжного футболу мусить набагато більше молодих талантів заявляти про себе, адже на досвідчених гравцях завжди не можемо досягати результату. Збірній України не вистачає п’ятірки молодих гравців. Молодим потрібно більше довіряти, адже час летить дуже швидко. Намагатимемося виховувати молодих талантів для збірної з пляжного футболу, а також для збірної з футболу 6×6. Впевнений, в майбутньому Микола Костенко на когось із наших хлопців зверне увагу.



Що можете побажати нашій збірній?


Щиро бажаю команді Миколи Костенка досягнути результату. Хочу, щоб всі об’єдналися навколо нашої збірної напередодні ключових матчів. Коли ми разом, нас ніхто не може здолати.


Влад Пригода, Kamp-Sport

Поділитися

365

Тут може бути ваша Реклама

Інші Статті