Статті

31.05.2022

ПЕРША ПОРАЗКА ЛОБАНОВСЬКОГО НА ЧОЛІ ЗБІРНОЇ (ВІДЕО)

В цей день у 2000 році в Лондоні на стадіоні «Уемблі» в присутності 55 965 глядачів у товариському матчі вперше перетнулися футбольні шляхи збірних Англії та України. Загалом маємо вісім українсько-англійських протистоянь.

Тодішній головний тренер збірної України Валерій Лобановський проти англійців виставив такий стартовий склад своїх підопічних: Кернозенко, Лужний (капітан), Головко, Ващук, Попов, Дмитрулін, Тимощук, Гусін, Кандауров, Шевченко, Ребров.

До речі, для Кернозенка це була дебютна гра в складі національної збірної. В ході другого тайму на поле виходили Воробей, який теж дебютував у збірній, Мороз а під кінець поєдинку і воротар Левицький – черговий дебютант «синьо-жовтих». Був свій дебютант і у складі «трьох левів», адже саме у тій грі перший поєдинок за збірну проводив Стівен Джерард, який за день до цього відсвяткував своє 20-річчя.

Наша збірна, хоч і поступилася з рахунком 0:2, але зуміла дати бій родоначальникам футболу. Напруга біля воріт збірної Англії виникали після ударів Андрія Шевченка, Сергія Кандаурова та Сергія Реброва. Господарі поля лише під кінець тайму зуміли відкрити рахунок. Роббі Фаулер першим встиг на добивання м’яча після удару Алана Ширера, який парирував Кернозенко. Другий гол підопічні Кевіна Кігана забили в середині другого тайму після розіграшу кутового у виконанні Девіда Бекхема. Цього разу при добиванні найспритнішим виявився Тоні Адамс.

Для Валерія Лобановського це була перша поразка від часу його перебування на тренерському містку збірної України. Після цього матчу команди зустрічалися ще 7 разів: одного разу в товариських матчах та шість разів в рамках офіційних поєдинків. Загальна статистика: 5 перемог Англії, 2 нічиї, 1 перемога України.