Статті

27.11.2022

ПЕРША ЛІГА: ОБОЛОНЬ ТА ПОЛІССЯ ЙДУТЬ У ВЕСНУ З НАЙКРАЩИМ ДОРОБКОМ

Сьогодні п’ятьма матчами завершився 14 тур Першої ліги, а з ними й перший етап чемпіонату. Тепер четвірка кращих команд кожної з груп сформують вісімку, що боротиметься за чемпіонство, інші вісім - за право залишитися в лізі на наступний сезон. Цікавості додає формат другого етапу, адже команди зберігають очки, що набрали з суперниками своєї підгрупи, що зайняли 1-4 місця, тож розташування в таблиці чемпіонської групи є відмінними від проміжних.Хто боротиметься за вихід в УПЛ?

Цього року пряму путівку отримають 1 та 2 місце, а 3-4 зіграють з 14-13 командою УПЛ. Як бачимо з набраних балів, якби зберігалися усі набрані бали, то на цьому етапі беззаперечним фаворитом було б житомирське Полісся, а задніх би пасли Нива, Металург та Кремінь. Однак, за існуючих правил, обидва твердження є неправдивими. Адже Полісся з 16 набраними балами (лише одна втрата очок - 0:0 з Нивою у Тернополі) ділить першу сходинку з Оболонню. Як бачимо, кияни набрали більше очок проти суперників по топ-4 (16), ніж з другою четвіркою (13). Схожа ситуація і з запорізьким Металургом: він лише з четвертого місця пройшов до чемпіонської групи, однак набрав в очних зустрічах 8 балів. В матчах з прямими конкурентами невдало виступили Карпати та ЛНЗ, тож їхні стартові позиції навесні є гіршими, ніж можуть здатися після погляду на загальну таблицю після 14 турів.Якщо Полісся не збавить обертів, то мало би здобути пряму путівку в УПЛ. Оболонь, якщо продовжить нестабільні виступи та втрачатиме залікові бали так, як робила це з 5-8 командами своєї групи, може втратити місце у двійці. Претендентами на роль статиста тут є тернопільська Нива та кременчуцький Кремінь. Перші потрапили до групи за вихід завдяки боротьбі, частим 0:0, другі - лише в останньому турі обіграли Чернігів, прямого конкурента в боротьбі за топ-4.


Кому внизГрупа “невдах”, тобто вісімка команд, що боротиметься за збереження прописки, формувалася у підгрупах по-різному. Якщо в Групі А практично одразу сформувалася п’ятірка команд, які залишать за бортом найменш фартового (ними виявилися прикарпатці), то в Групі Б лише наприкінці шанси на вихід втратили спочатку Скорук, а за ним Полтава та, практично на фінішній прямій Чернігів.


Якщо на підвищення гарантовано йдуть двоє, а ще двоє отримають шанс через плейоф, то вилетить лише один, а ще один гратиме перехідний матч за право залишитися. За очковим доробком можна зробити висновок, що найбільші шанси понизитися у класі в Маріуполя, Буковини та Гірника-Спорт. Однак азовці трохи додали в другому колі, попили крові у Карпат, як і буковинці. Команда з Чернівців також відбирала бали в Епіцентра, Гірник-Спорт ж відібрав в Оболоні більше залікових балів, ніж команди з топ-4 (нічия та перемога). 


Загадувати тут наперед не варто, адже до весни команди можуть кардинально змінити склад, а ситуація в країні може перевернути все з ніг на голову.


Тарас Жеребецький, Kamp-Sport

Інші Статті