Статті

18.12.2022

НАЙПІЗНІШИЙ У РОЦІ ЄВРОКУБКОВИЙ МАТЧ УКРАЇНЦІ ЗАВЕРШИЛИ ПЕРЕМОГОЮ

За всю історію виступів українських клубів у єврокубках, починаючи з 1965 року, у грудні наші клуби провели 47 ігор. І саме сьогодні, 18 грудня, маємо найпізніший єврокубковий матч, коли харківський «Металіст» з рахунком 1:0 в гостях у рамках групового турніру Кубку УЄФА переміг португальську «Бенфіку».

Сталася ця подія у 2008 році, коли біля керма харківського клубу перебував ще Мирон Маркевич. У Лісабоні, на стадіоні «Да Луш», зібралося 15 000 глядачів.

Склад «Металіста» у цій грі був таким: Горяїнов, Бордіян, Майдана, Обрадовіч, Ганцарчик, Слюсар, Едмар, Трішович (Рикун, 64), Гуйє, Коельо (Конюшенко, 79), Фомин (Девіч, 46).

Господарі поля краще провели перший тайм, проте надійно діяв в рамці воріт Олександр Горяїнов. Разом з тим, бракувало влучності завершальним ударам португальців, зокрема Урреті та Кардоси.

У другому таймі в певній мірі спрацювали заміни в складі «Металіста». В перерві Мирон Маркевич випустив на поле активного Марка Девіча, а згодом і ветерана команди Олександра Рикуна. І саме «джокери» харківського клубу організували переможний гол у ворота «орлів». Рикун на 84-ій хвилині скористався передачею Девіча, влучно пробивши у дальній кут воріт Морейри. Для Рикуна, до речі, це був єдиний єврокубковий гол у цьому сезоні-2008/2009.

Здолавши «Бенфіку», «Металіст» зайняв перше місце у своїй групі і в лютому наступного року в 1/16 фіналу Кубка УЄФА за підсумками двох матчів пройшов італійську «Сампдорію» (1:0 в гостях та 2:0 вдома).  У березні ж 2009 року, в 1/8 фіналу, «металісти» не зуміли вивести з турнірної дистанції київське «Динамо» (0:1 в гостях та 3:2 вдома).