Статті

22.07.2022

НАЙБІЛЬША ЄВРОКУБКОВА ПЕРЕМОГА УКРАЇНСЬКИХ КЛУБІВ

22 липня 1998 року київське «Динамо» у першому матчі першого кваліфікаційного раунду Ліги чемпіонів розгромило на своєму полі валійський «Баррі Таун» з рахунком 8:0. Ця перемога дотепер залишається найбільшою за час виступів усіх українських клубів у всіх єврокубкових турнірах.

Героєм матчу на стадіоні «Динамо» в присутності 11800 глядачів став Сергій Ребров, який оформив покер у воротах «Баррі Таун». Крім Реброва, до речі, більше ніхто з динамівців чотири голи в одному єврокубковому матчі так наразі і не забивав.

Підопічні Валерія Лобановського відкрили рахунок вже на 9-й хвилині, коли воротар Нурс невдало відбив удар Олександра Хацкевича і Ребров головою добив м’яч у сітку. Через сім хвилин Ребров скористався пасом Хацкевича і подвоїв рахунок. На 36-й хвилині настав час забивати гол Андрія Шевченка, який реалізував вилазку до валійських воріт. І через хвилину Ребров знову відзначився головою, цього разу скориставшись пасом Андрія Гусіна.

Як і в першому таймі, у другій половині зустрічі динамівці також 4 рази «розписались» у воротах «Баррі Тауна». НА 48-й хвилині Олексій Герасименко добив м’яч у ворота після того, як Нурс невдало парирував удар Віталія Косовського. Через 12 хвилин Шевченко знову вийшов на побачення з воротарем і оформив дубль. На 65-й хвилині прийшов час відзначитися і Валентину Белькевичу, який влучно пробив з лінії штрафного. А гольову крапку, на 82-й хвилині, поставив Ребров, який добив у ворота м’яч, що відскочив від стійки воріт.

Найбільші великі перемоги українських клубів у єврокубках (1965 – 22.07.2022)