Статті

17.11.2022

КАТАР. НОВИЙ ФУТБОЛЬНИЙ ГРАНД В АЗІЇ?

Kamp-Sport пропонує до вашої уваги черговий матеріал про країну господиню Чемпіонату Світу з футболу. Цього разу йтиметься про футбольне господарство Катару.

Серйозно розвивати спорт емірат Катар почав ще у дев'яності роки минулого століття. Вони тоді йшли найпростішим шляхом – натуралізації готових спортсменів. Футбол не став винятком – багато латиноамериканців та знаменитий нападник Аілтон. Щоправда, перехiд останнього ФІФА заборонила та зміна громадянства не пройшла.

Після цього Катар вирішив змінити підхід. У 2004 році була заснована Aspire Academy. До неї було запрошено сотні провідних дитячих спортивних тренерів з різних країн світу. В академії займаються не лише футболом. У ній безліч видів спорту: від сквошу до фехтування та настільного тенісу. Aspire Academy відкрита не лише у Катарі. Далі була побудована Aspire Africa, а на сьогоднішній день представництва є у 17 країнах Азії, Африки та Південної Америки. Усі найкращі майбутні професіонали тренуються в Катарі. Проте принаймні поки що випускники виступають за свої збірні, а не натуралізовані еміратом. Їх перевозять до Катару для підвищення академічної конкуренції.

Футбольний напрямок очолює Хосеп Коломер – колишній директор та скаут Ла Масії, який відкрив для Барселони 13-річного Мессі.

Результати видно вже сьогодні. У 2019 році Катар став чемпіоном Азії, перемігши у фіналі далеко не слабку Японію. У цій команді 12 гравців були вихованцями академії Aspire.

Щодо результатів збірної Катару, то, окрім трiумфу на Чемпіонату Азії, вона посіла третє місце у Кубку Арабських Держав 2021, перемігши у матчі за бронзу Єгипет. На Золотому Кубку КОНКАКАФ у півфіналі мінімально програла США (матчу за третє місце на турнірі немає).

Найвище місце у рейтингу ФІФА у Катару – 42 (у серпні 2021 року).

Щодо клубного футболу, то вищий дивізіон називається Ліга зірок Катару. У ній беруть участь дванадцять команд. Найстаріший клуб - це досить знаменитий у всьому світі Аль-Ахлі з Дохи. Він заснований у 1950 році.

Найтитулованішим же є Аль-Садд, який має 12 перемог у Чемпіонаті, 13 у Кубку. На міжнародній арені цей клуб двічі перемагав у Лізі Чемпіонів АФК, посідав третє місце на клубному Чемпіонаті Світу, перемагав в Арабській Лізі Чемпіонів та у Клубному кубку чемпіонів Перської затоки.

На що чекати від команди на домашньому Чемпіонаті Світу? Про це у наступній статті цієї серії матеріалів.