Статті

25.03.2022

ЙМОВІРНО У ФІНАЛІ ЗІГРАЄМО З ВЕЛЬСОМ, ЯКЩО, ЗВІСНО, ПРОЙДЕМО ШОТЛАНДІЮ...

Визначився можливий суперник України у фіналі кваліфікації Чемпіонату світу з футболу 2022, що відбудеться в Катарі.

У півфінальному поєдинку плей-оф Вельс вдома завдав поразки збірній Австрії - 2:1. Дублем у воротах австріяків "розписався" лідер і капітан валійців Ґарет Бейл. Відтак, валійці чекають на переможця пари Шотландія - Україна. Матч повинен відбутися, от тільки зараз хлопці Олександра Петракова (головний тренер національної збірної України з футболу), мабуть, перебувають не в кращому психологічному настрої. Ще б пак! Минув лише місяць, від початку віроломного вторгнення росії на українські землі. Як би там не було, а матч зі скоттами таки відбудеться. Його перенесено на червень. Переможець у фінальному герці розіграє щасливий квиток на чемпіонат світу до Катару зі збірною Вельсу.

А що суперник?! Шотландія заповнила прогалину "товарняком" зі збірною Польщі. Поляки свій матч пропускали, щоправда, зовсім з іншої причини. Їх суперника на цій стадії, збірну росії попросту дискваліфікували від участі у всіх міжнародних турнірах. І цей бан діятиме доти, доки агресивний режим путінського Мордору нарешті схаменеться і навчиться поводитися цивілізовано у цивілізованій світовій спільноті. А це, мабуть, з огляду на зазомбованість 80 відсотків населення росії, трапиться не скоро. Ну, хіба путін здохне, як той шакал, у свому бункері на Уралі...

Повертаючись до товариської гри, її хід повністю контролювали господарі поля. Зірковим склад шотландців на сто відсотків не назвеш, хоча у їх складі й вистачає представників АПЛ (Англійська прем'єр-ліга) та китів шотландського чемпіонату "Селтіка" та "Глазґо Рейнджерз". Попри пресинг та контроль гри, розродитися голом шотландці зуміли лише у другому таймі. Відзначився лівий захисник лондонського "Арсеналу" Кіран Тірні. Кіпер "кадри" (так називають збірну Польщі) Скорупскі того вечора у рамці творив дива. Якби не це, то шотландці забили б значно більше. А так, не забили. Ба більше! У компенсований до основного часу гри, форвард італійської "Фіорентини" Пйонтек заробив на собі фол у карному майданчику господарів. І сам же покарання реалізував. Удар поляка з "точки" був ідеальним - 1:1.

Відтак, семиматчева переможна серія скоттів обірвалася. Однак, попри нічию, шотландці продемонстрували футбол якісного рівня. І команді Олександра Петракова буде ой як не солодко на Туманному Альбіоні.

Стосовно поляків, наголошу, що у матчі не брав участі через мікротравму, грізний форвард мюнхенської "Баварії" Роберт Лєвандовскі. З приємного для нас, українців, відзначу заповненість стадіону - майже 40 тисяч глядачів. А це - приблизно 400 тисяч фунтів (понад 15 з половиною мільйонів гривень) фінансової допомоги для України. Саме про такий відсоток від прибутку з продажу квитків домовилися капітани обох збірних.

Поляки очікували свого суперника по фіналу плей-офф раунду у парі збірних Швеції та Чехії. Основний час не виявив переможця. Сухі нулі. А от у другому овертаймі пані Фортуна усміхнулася скандинавам. Голом на 110 хвилині відзначився швед Квайсон. Відтак, у матчі за путівку до фінальної частини ЧС-2022 Польща на своєму полі прийме Швецію. Поєдинок відбудеться 29 березня.

Найголовніша сенсація півфінальних стикових матчів трапилася у Палермо. Чинний чемпіон Європи, збірна Італії, вдруге поспіль не змогла пробитися на чемпіонат світу. У 2017-му році італійці програли стикові матчі Швеції 0:1 та 0:0 відповідно... ...Сказати, що "скуадра-адзура" домінувала протягом всього матчу, це нічого не сказати! Атаки на ворота Північної Македонії накочувалися хвиля за хвилею. Здавалося, гол вже от-от. Та де там! Дзуськи! Всі плани "макаронників" у компенсований до другого тайму гри ударом з-за меж штрафного майданчика зруйнував Трайковскі. На останніх секундах Флоренці міг перевести для італійців матч в овертайм, але футбольні Боги того матчу були зодягнені у македонські футболки.

Кріштіано Роналдо і Ко провалилися у вирішальному матчі в своїй кваліфікаційній групі поступившись сербам за пряму путівку на Мундіаль. Тож у Лісабоні на вщент заповненому стадіоні "Да Луж", у грі з Туреччиною господарі виглядали, як, зрештою, й турки надмотивованими. Португалія завдяки голам Отавіо та Діогу Жоти у першій 45-тихвилинці зробила прекрасний доробок для перемоги. Турки не впали у безнадію. Підопічні Штефана Кунца шукали свій гольовий шанс і він не забарився. Турки розіграли класну комбінацію, вивівши тет-а-тет з кіпером господарів Бурака Йїлмаза. Удар форварда команди з берегів Босфору був влучним. Попри це, португальці зуміли довести гру до перемоги, забивши під завісу третій гол. Тож, 3:1 за "селесао" (так називають європейських бразильців). І, 29-го березня, щоб потрапити на світовий форум хлопцям Фернанду Сантоша (головний тренер Португалії) треба здолати ешелоновані редути Північної Македонії, яка сенсаційно зняла скальпа з італійців.