Статті

05.04.2021

ХХ ТУР: ЧЕМПІОНСЬКА ІНТРИГА МАЙЖЕ ЗНИКЛА

Розгром, гольова перестрілка з хет-триком та несподіванка, до якої не вистачило кілька хвилин. Це все про ХХ тур УПЛ, який завершився вчора. Чемпіонат виходить на фінішну пряму, адже залишилося всього шість турів (+ перенесені матчі), тому для багатьох команд кожна гра стає маленьким фіналом.

СК Дніпро-1 5:1 ПФК Львів

Матч у Дніпрі, який відкривав програму 20 туру можна чітко розділити на до і після, коли мова йде про вилучення нападника гостей Ернеста. Адже до того, нехай дніпряни і вели в рахунку, вони не мали ігрової переваги, яка б свідчила: бути розгрому.

А вже у другій половині все стало зрозумілим: господарі поля ще чотири рази відзначилися у воротах молодого кіпера львів’ян Костика, натомість ворота Юрчука розпечатали лише одного разу, з пенальті.

У випадку нічиєї чи перемоги гостей, обидві команди відходили би від активної турнірної боротьби: СК Дніпро-1 втрачав би чимало шансів на боротьбу за єврокубки, а львів’яни би робили ще більший запас у боротьбі за збереження прописки. Натомість 5:1 дозволило залишитись в боротьбі за високі місця першим та залишило в боротьбі за збереження прописки других.

Маріуполь 4:3 Інгулець

Здавалось, що шість м’ячів – максимум в цьому турі, але вже наступний матч цей показник оновив. Чи віщував початок матчу таку надрезультативність? Ні, адже до перерви було забито лише один м’яч, який записав на себе азовець Артем Бондаренко.

А в другій половині матчу хтось відкрив мішок з м’ячами і посипалось: на старті Артем Бондаренко робить дубль, за сім хвилин петровці відігруються зусиллями Михайла Плохотнюка та Іллі Коваленка. Перестрілка продовжувалася й надалі: спочатку номінальні господарі поля знову збільшили перевагу до двох м’ячів (третій гол Бондаренка та дебютний гол Петра Стасюка в УПЛ), а наприкінці матчу Ілля Шевцов знову скоротив розрив до мінімуму. Кінцівка гри пройшла з інтригою, але вже без забитих м’ячів.

Перемога азовців перервала їхню восьмиматчеву безвиграшну серію, дозволила обійти Інгулець та відірватися від дна турнірки.

Рух 0:2 Зоря

Журналісти пресслужби Руху охрестили цей матч битвою Давида проти Голіафа. Розподіл ролей зрозумілий. У першій половині матчу, якщо дивитися на статистичні дані, можна говорити про рівну гру: невелика перевага у володінні за луганцями, рівна кількість ударів та перевага за ударами в ствір за львів’янами. Проте цифри у футбол не грають: єдиний удар в ствір від чорно-білих став гольовим: Артем Громов відзначився з передачі Владислава Кабаєва вже на 8-ій хвилині.

У перерві Іван Федик зробив зміни, орієнтовані на кращі дії в атаці, випустивши Миколу Кухаревича та Андрія Борячука. Зоря ж вийшла в незмінному складі. І вдруге відзначилася: це знову Артем Громов вдало скористався пасом від Владислава Кабаєва, подвоївши перевагу. За решту ігрового часу в протокол арбітра своє ім’я вписали ще Владлен Юрченко та Дмитро Іванісеня, отримавши попередження, а от голами вже не відзначалися. Львівський Давид не встояв проти Голіафа.

Десна 2:0 Олімпік

Після поразок в матчах з Шахтарем та СК Дніпро-1, сіверянам потрібна була перемога в матчі з Олімпіком. Адже попередні осічки не дозволили підібратися до Зорі, призвели до обходу Десни Ворсклою, а невдача в цьому матчі могла коштувати ще одного місця в турнірній таблиці. Натомість для олімпійців зараз кожен матч – фінал в боротьбі за місце в УПЛ. І останні п’ять фіналів донеччани програли.

Обидва тренери виявили чимало довіри гравцям, що вийшли у старті, не замінюючи їх впродовж тривалого часу. От лише, якщо сіверяни могли це робити завдяки позитивному результату, що забезпечили голи Андрія Тотовицького та Дмитра Безбородька, то причини лише однієї заміни у гостей розгадати важко. Рахунок 2:0 дозволяє залишити інтригу для двох команд, подібну до тої, що в матчі в Дніпрі. Господарі, що перемогли – продовжують боротьбу за високі місця, гості – за місце в УПЛ.

Минай 0:0 Колос

Матчу на Закарпатті передувала новина про нові санкції РНБО, під які потрапив й президент Минаю Валерій Пересоляк. Це викликало чимало питань, адже, окрім фізичних осіб, під санкції потрапили і юрособи. Точно сказати чи є серед них ТОВ "ФК "МИНАЙ" (ЗАКАРПАТТЯ)" ми не можемо, але володіння 100% клубу наштовхує на невтішні прогнози.

Що ж до самого матчу, то його можна назвати апогеєм оборонного футболу. На двох команди зробили три удари, не відзначившись жодного разу. Якщо для закарпатців цей результат може зіграти важливу роль в контексті боротьби внизу турнірки, то Колосу важливо було перемагати, аби обходити ворсклян та підійматися на п’яте місце.

Ворскла 0:2 Шахтар

Коли перед поділом на шістки в минулому сезоні Шахтар поступився Ворсклі – це була сенсація. Відтоді стало зрозумілим, що полтавчани окріпли, що демонструє й місце в турнірній таблиці. А останні результати гірників, помножені на стиль гри господарів, дозволяли думати, що можлива чергова несподіванка.

Героєм матчу можна точно назвати Жуніора Мораєса, який, візначившись двічі, не лише приніс перемогу гостям, а й здолав позначку в 100 забитих м’ячів в УПЛ. До рекорду Максима Шацьких ще 23 м’ячі. Чи вдасться його наздогнати?

Олександрія 1:2 Динамо

Багато в чому хід цього матчу визначив швидкий гол олександрійців, автором якого став Артем Сітало. Команда Володимира Шарана закрилася в намаганні зберегти цей результат. Зважаючи на це, перевага киян у володінні м’ячем, кількості атак та ударів в першому таймі – абсолютно закономірна. На 35-ій хвилині Микола Шапаренко вирівняв рахунок на табло з пенальті. Однак на хід гри це вплинуло мало.

Друга половина минула десь з таким же сценарієм: господарі оборонялися, гості намагалися здолати опір. Проте, вже більш прямолінійно. В середині другого тайму вони вийшли вперед, проте ненадовго. Гол Олександра Караваєва скасували через офсайд після перегляду VAR. Рятівником для Мірчі Луческу став Жерсон Родрігеш. Він вийшов на поле на 73-ій, а наприкінці основного часу приніс перемогу.

Цей тур обійшовся без несподіванок: фаворити перемогли, залишивши інтригу як в боротьбі за єврокубкові місця, так і внизу турнірної таблиці. У наступному турі можна виділити два матчі, які відбудуться в Ужгороді та Києві. Минай та Рух з’ясовуватимуть хто ж більше хоче залишитися в УПЛ, а Динамо спробує переграти вдома СК Дніпро-1, який набрав непоганий хід та не поступається вже у семи матчах поспіль.