Статті

04.06.2021

ГРУПА B: ОСТАННІЙ ШАНС ЗОЛОТОГО ПОКОЛІННЯ БЕЛЬГІЇ?


Продовжуємо цикл матеріалів про команди-учасниці чемпіонату Європи з футболу, який стартує вже 11 червня. Якщо пропустили матеріал про групу А, натискайте тут та знайомтеся зі складами й історією команд першого квартету. Ми ж продовжимо.


БЕЛЬГІЯ


Про перетворення Бельгії з майже футбольного карлика у дев’яностих, до одного з лідерів європейського й не тільки футболу згадувати зайвий раз не варто. Про трофеї ж згадувати можна, це завжди приємно, втім, їх немає. Вже кілька міжнародних форумів червоних дияволів розглядають як одного з фаворитів, але їм не вистачає зовсім трохи.



На Євро-2016 їхню ходу до фіналу, несподівано для багатьох, перервав Уельс. Чемпіонат світу 2018 вже склався краще, чого лише вартує перемога над бразильцями в чвертьфіналі. До фіналу андердогів трохи не дотягнули, тож у фінал до хорватів тоді відправилися французи, а Бельгія в матчі за третє місце переграла Англію. Бронза чемпіонату світу: ніби досягнення непогане, але цьому поколінню пророкували перемоги.


Відбір на Євро-2020 став справжнім бенефісом червоних дияволів: десять перемог, найбільша кількість забитих (40), найменша кількість пропущених (3). Цей склад точно здатен на потрапляння у фінальні стадії плей-оф. Недарма букмекери ставлять їх на третє місце в шансах на трофей, після Франції та Англії.


Склад збірної Бельгії:

 

Воротарі: Тібо Куртуа (Реал, Іспанія), Сімон Міньйоле (Брюгге), Матц Зельс (Страсбург, Франція).


Захисники: Тобі Алдервейрелд (Тоттенхем, Англія), Дедрік Боята (Герта, Німеччина), Джейсон Денайер (Ліон, Франція), Томас Вермален (Віссел Кобе, Японія), Ян Вертонген (Бенфіка, Португалія), Тома Меньє (Боруссія Дортмунд, Німеччина), Тімоті Кастань (Лестер, Англія).


Півзахисники: Яннік Карраско (Атлетіко, Іспанія), Насер Шадлі (Істанбул, Туреччина), Торган Азар, Аксель Вітцель (обидва - Боруссія Дортмунд, Німеччина) Кевін де Брюйне (Манчестер Сіті, Англія), Леандер Дендонкер (Вулверхемптон, Англія), Денніс Прат, Юрі Тілеманс (обидва – Лестер, Англія), Ханс Ванакен (Брюгге), Жеремі Доку (Ренн, Франція), Еден Азар (Реал, Іспанія), Дріс Мертенс (Наполі, Італія), Леандро Троссард (Брайтон, Англія).


Нападники: Міші Батшуайі, Крістіан Бентеке (обидва - Крістал Пелас, Англія), Ромелу Лукаку (Інтер, Італія).

 

ДАНІЯ


Скандинави у відборі на чемпіонат Європи не програли жодного матчу, але не змогли виграти свою групу. Яка причина? Одразу чотири нічиїх, тож перше місце в групі відбору залишилося за Швейцарією, Данія ж кваліфікувалася на Євро з другого місця. Примітно, що найкращим бомбардиром команди став Крістіан Еріксен, довкола якого багато в чому й буде будуватися гра скандинавів.



Данія – перша з команд, про які ми розповідаємо, яка не виступала на Євро-2016 у Франції. Її найкращі результати (перемога у 1992 та півфінал у 1984) залишилися далеко позаду. Не краща ситуація і щодо чемпіонату світу: датчани не завжди долають класифікацію, а якщо й проходять то їхнім максимумом майже завжди є 1/8 фіналу.


Склад збірної Данії:

 

Воротарі: Каспер Шмайхель (Лестер, Англія), Йонас Лоссл (Евертон, Англія), Фредерік Роннов (Шальке, Німеччина)


Захисники: Сімон Кьяер (Мілан, Італія), Андреас Крістенсен (Челсі, Англія), Яннік Вестергаард (Саутгемптон, Англія), Йоахім Андерсен (Фулхем, Англія), Матіас Йоргенсен (Копенгаген), Даніель Васс (Валенсія, Іспанія), Йенс Стрігер Ларсен (Удінезе, Італія), Йоакім Маеле (Аталанта, Італія), Ніколас Бойлесен (Копенгаген)


Півзахисники: Крістіан Еріксен (Інтер, Італія), Томас Делейні (Борусія Дортмунд, Німеччина), П'єр-Еміль Хойб'єрг (Тоттенхем, Англія), Матіас Йенсен, Крістіан Норгаард (обидва Брентфорд, Англія), Андерс Крістіансен (Мальме, Швеція)


Нападники: Каспер Долберг (Ніцца, Франція), Йонас Вінд (Копенгаген), Андреас Корнеліус (Парма, Італія), Мартін Брейтвейт (Барселона, Іспанія), Роберт Сков (Гоффенхайм, Німеччина), Міккель Дамсгаард (Сампдорія, Італія), Юссуф Поульсен (РБ Лейпциг, Німеччина), Андреас Сков Ольсен (Болонья, Італія).

 

РОСІЯ


З групи відбору вийшли другими, одразу за бельгійцями. Головною зброєю в атаці був Артем Дзюба, який відзначився дев’ять разів. На останньому Євро росіяни, після нічиєї у першому турі з Англією, поступилися Словаччині та Уельсу й залишили турнір.



На чемпіонаті світу у 2018, домашньому Мундіалі, дійшли до чвертьфіналу, де у серії післяматчевих пенальті поступилися Хорватії. У названому головним тренером складі можна помітити, що він має чи не найменшу кількість гравців, що виступають за межами своєї країни. У них таких всього лише чотири.


Склад збірної Росії: 

 

Воротарі: Юрій Дюпін (Рубін), Матвій Сафонов (Краснодар), Антон Шунін (Динамо);


Захисники: Георгій Джикія (Спартак), Ігор Дівєєв (ЦСКА), Маріо Фернандес (ЦСКА), Юрій Жирков (Зеніт), В'ячеслав Караваєв (Зеніт), Федір Кудряшов (Антальспор, Туреччина), Андрій Семенов (Ахмат);


Півзахисники: Дмитро Баринов (Локомотив), Рифат Жемалетдінов (Локомотив), Максим Мухін (ЦСКА), Олександр Головін (Монако, Франція), Данило Фомін (Динамо), Роман Зобнин (Спартак), Олексій Іонов (Ростов), Далер Кузяєв (Зеніт), Андрій Мостовий (Зеніт), Магомед Оздоєв (Зеніт), Денис Макаров (Рубін), Олексій Міранчук (Аталанта, Італія), Денис Черишев (Валенсія, Іспанія);


Нападники: Артем Дзюба (Зеніт), Антон Заболотний (ЦСКА), Олександр Соболєв (Спартак).


ФІНЛЯНДІЯ


Поява «суомі» серед списку учасників чемпіонату Європи точно не має дивувати українців. Лише пригадайте як непросто давалися матчі з ними нашій команді у відборі на чемпіонат світу. Та й нічия у відборі вже на ЧС-2022 ще в пам'яті дуже й дуже свіжа.



На Євро ж фіни відібралися, зайнявши друге місце у групі з Італією, Боснією та Герцеговиною, Грецією, Вірменією та Ліхтеншейном. Головною запорукою можна вважати… дві перемоги над вірменами. Серед тріо Греція – Боснія та Герцеговина – Фінляндія саме останні не втрачали очки з Вірменією.


Фінляндія – дебютант чемпіонатів Європи. До того вони ще жодного разу не долали кваліфікацію. Як не грали й на чемпіонатах світу, тож для них це – великий дебют.


Склад збірної Фінляндії:


Воротарі: Лукас Градецкі (Байєр, Німеччина), Джессі Йоронен (Брешія, Італія), Ансі Яаккола (Брістоль Роверс, Англія)


Захисники: Паулюс Аражурі (Пафос, Кіпр), Лео Вайсанен (Ельфсборг, Швеція), Саулі Вайсанен (К'єво, Італія), Даніель О'Шогнессі (ХЕК Гельсінкі), Роберт Іванов (Варта Познань, Польща), Жере Уронен (Генк, Бельгія), Мікола Альхо (МТК Будапешт, Угорщина), Юкка Райтала (Міннесота Юнайтед, США), Джона Тойвіо (Геккен, Швеція), Робін Лод (Міннесота Юнайтед, США), Пірі Сойрі (Есб'єрг ФБ, Швеція)


Півзахисники: Джоні Кауко (Есб'єрг, Швеція), Онні Валакарі (Пафос, Кіпр), Расмус Шуллер (Юргорден, Швеція), Томас Лам (Зволле, Нідерланди), Тім Спарв (Ларіса, Греція), Фредрік Йенсен (Аугсбург, Німеччина), Роберт Тейлор (Бранн, Норвегія), Глен Камара (Рейнджерс, Шотландія).


Нападники: Лассі Лаппалайнен (Монреаль), Теему Пуккі (Норвіч), Джоель Пох'янпало (Байєр), Маркус Форсс (Брентфорд)




Прогнози результатів у групі B:

  • Бельгія
  • Данія
  • Фінляндія
  • Росія


У цьому квартеті уявити інакший сценарій, окрім як виходу Бельгії з першого місця, практично неможливо. Друге місце Данії абсолютно логічне не лише зважаючи на представників хороших європейських клубів у складі (Поульсен, Крістенсен, Еріксен та інші), а й фактору домашніх трибун: всі свої матчі на груповому етапі вони проведуть вдома. У боротьбі за третю сходинку віддамо невелику перевагу фінам: доволі простий футбол росіян може зіткнутися з фінським напором та завзяттям дебютанта, що захоче продемонструвати свої найкращі якості.


Тарас Жеребецький, Kamp-Sport

Інші Статті