Статті

23.03.2021

ФРАНЦІЯ - УКРАЇНА: ГІРШЕ, НІЖ ТОРІК УЖЕ НЕ БУДЕ?

Матчі цих команд викликають в українських вболівальників цілий спектр емоцій. Негативні – найбільш свіжі в пам’яті. Адже не так давно українці отримували від Франції на горіхи. Удар був дуже болючим, адже, після матчів України під керівництвом Андрія Шевченка та очевидного прогресу, бачити 1:7, нехай і в виїзному матчі, нехай і в грі з чинними чемпіонами світу, ми вже не готові.


Остання гра збірної проти французів, де Андрій Миколайович ще був на полі, теж не викликає захоплених вигуків. Зливу на Донбас-Арені влітку 2012 пам’ятають, мабуть, всі. Після стартового матчу в групі ЄВРО-2012, де дубль Шевченка приніс нам перемогу над шведами, настрій був піднесений. Після поразки від французів – дещо насторожений. Історія, де дійовими особами є Віктор Кашшаї, Марко Девіч та Джон Террі, болить, мабуть, ще більше. Та не про неї зараз.


Завтрашній матч з французами буде відрізнятися від усіх попередніх. Шкода, що викликаний напередодні Артем Довбик до Франції не полетів. Що поробиш: французи вимагають подавати список іноземців, що перетинають кордони, заздалегідь. Винятків не роблять. Реалії, в яких зараз існує професійний спорт, змушують збільшувати ростер. Так, до матчів у відборі готувалися майже три десятки футболістів. Причина проста: кожна здача тесту на Covid-19 може відсіяти когось, а повторювати кабінетну поразку від Швейцарії ніхто не хоче.


Матч з французами буде важливим у групі, адже українські вболівальники прагнуть бачити саме ці дві збірні фаворитами в боротьбі за першу сходинку. Та не менш важливими є результати в інших матчах відбору, наприклад 28 та 31 березня проти Фінляндії та Казахстану. Так, це ті самі матчі, які мали відбутися спочатку у Львові, а потім в Києві.


Передматчева прес-конференція зазвичай є не найцікавішим видовищем: тренери нечасто розкривають свої карти. Єдиним інтересом зазвичай стає стиль, у якому наставник коментує власні шанси на гру, налаштовуючи тим самим футболістів. Проте вже декілька підряд прес-конференцій Андрія Шевченка не обходять без питань про захисника «Вулверхемптона» Макса Кілмана. І якщо в попередні рази відповіді крутилися довкола слів «отримає громадянство – будемо розглядати», то зараз Андрій Миколайович зізнався: зробили запит у ФІФА стосовно цього футболіста. Адже він зіграв більше, ніж два десятки матчів за футзальну збірну Англії. В сумі з повідомленням журналістів про перебування Кілмана впродовж останніх днів в Україні, можемо прогнозувати, що габаритний центрдеф таки отримає згодом шанс в синьо-жовтій футболці.


Збірна продемонструвала, що може грати не лише в контроль м’яча та позиційну атаку з рівними за силою суперниками, а й вдало підлаштовуватися під команди, де індивідуальний рівень майстерності вищий. Щоправда, мова зараз йде лише про домашні матчі. Чи вдасться вдосконалити це вміння та продемонструвати на полі Стад де Франс – питання відкрите. Якщо ви зараз вдаєтеся до крайнього скептицизму, то можете, до прикладу, згадати матч плей-оф на ЧС-2014. Так, тоді свою роль зіграла недооцінка триколірними команди Михайла Фоменка. Проте чи можемо ми прогнозувати психологічну готовність французів зараз: після 7:1, після вильоту України з найвищого дивізіону Ліги націй? Від «le bleu» зараз куди більше очікувань, ніж від синьо-жовтих. І це може зіграти нам на руку. 

Інші Статті