Статті

24.02.2023

ДРУГА СПРОБА УКРАЇНСЬКИХ КЛУБІВ У СУПЕРКУБКУ УЄФА

Сьогодні, 24 лютого, виповнюється 36 років від другої участі українських клубів у боротьбі за Суперкубок УЄФА. У цей день, у 1987 році, київське «Динамо» як володар Кубка кубків 1985/1986 з рахунком 0:1 на нейтральному полі в Монако поступилося володарю Кубка чемпіонів румунській «Стяуа». Переможний гол наприкінці першого тайму забила зірка румунського футболу Георге Хаджі.

Вперше замість звичного двохматчевого поєдинку долю трофею Суперкубка УЄФА вирішувала одна зустріч. Перший же у 1987 році матч «Динамо» ставав для київського клубу вирішальним. Головний тренер «динамівців» Валерій Лобановський перед цим поєдинком мав дві суттєві кадрові втрати: через травми не були задіяні у грі Іван Яремчук та Володимир Безсонов. Тим не менше, протягом усього матчу гравці «Динамо» володіли перевагою, але зламати захисні редути добре організованого суперника не зуміли. Мали нагоду відкрити рахунок Ігор Бєланов, який наприкінці 1986 року став володарем «Золотого м’яча» для найкращого футболіста Європи, Вадим Євтушенко та Олег Блохін.

«Стяуа» ж зробила ставку на помилки суперника та швидкі контрвипади. Єдиний у грі гол був забитий під завісу першого тайму. Блохін на підступах до свого штрафного майданчика порушив правила проти Стойки і арбітр призначив штрафний удар. М’яч після удару Хаджі торкнувся Раца, який перебував у «стінці», дезорієнтував Чанова і опинився в сітці воріт «Динамо». Для «Стяуа», головним тренером якої був Ангел Йорданеску, завоювання Суперкубка УЄФА залишається єдиним і на нинішній день.

Суперкубок УЄФА. «Стяуа» (Бухарест) – «Динамо» (Київ) – 1:0

24 лютого 1987 р. Монако. Стадіон «Луі II». 8 456 глядачів.

Арбітр: Л. Аньйолін (Італія).

«Стяуа»: Стингачу, Йован, Барбулеску, Бумбеску, Стойка, Белодедич, Лекетуш (Маджару, 89), Балан, Пицурке, Хаджі (Балінт, 84), Белені.

«Динамо»: Чанов, Балтача, Кузнецов, Дем’яненко, Рац, Яковенко, Баль, Заваров (Морозов, 77), Євтушенко, Бєланов (Михайличенко, 50), Блохін.

Гол: Хаджі (45).