Статті

27.05.2022

7 РОКІВ ТОМУ ДНІПРО БУВ ЗА КРОК ВІД ТРОФЕЮ ЛІГИ ЄВРОПИ

У цей день у 2015 році у Варшаві на стадіоні «Народови» дніпропетровський «Дніпро» під керівництвом Мирона Маркевича в присутності 57 860 глядачів у фіналі Ліги Європи з рахунком 2:3 поступився від іспанського клубу «Севілья». Для «Дніпра» це був перший і як потім вияснилося єдиний виступ у фіналі єврокубкових турнірів.

Єврокубковий сезон-2014/2015 «Дніпро» розпочало спочатку виступами у Лізі чемпіонів, де у 3-му кваліфікаційному раунді поступилося «Копенгагену». Потім дніпряни на етапі плей-офф Ліги Європи здолали «Хайдук» і здобули право змагатися у груповому турнірі, де суперниками «Дніпра» були італійський «Інтер», французький «Сент-Етьєн» та азербайджанський «Карабах». У підсумку дніпряни посіли у групі друге місце і в лютому 2015 року продовжили виступи у Лізі Європи знову вже на стадії плей-офф.

На шляху до фіналу підопічні Мирона Маркевича здолали в 1/16 фіналу грецький «Олімпіакос», в 1/8 фіналу – нідерландський «Аякс», в 1/4 фіналу – бельгійський «Брюгге» та в 1/2 фіналу – італійське «Наполі».

Склад «Дніпра» у фінальній грі проти «Севільї»: Д. Бойко, Д. Канкава (Є. Шахов, 85), Н. Калініч (Є. Селезньов, 78), Є. Коноплянка, Матос, Є.Чеберячко, Дуглас Сілва, В. Федорчук (Р. Безус, 68), Р. Ротань, А. Федецький, Матеус.

Першим відкрив рахунок Калініч, який на 7-й хвилині матчу головою замкнув флангову передачу Матеуса. Після цього «Севілья» зуміла переламати хід поєдинку і забила два голи. Спочатку Крихов’як пробив під руками Бойка, а згодом Бакка реалізував свій рейд до воріт «Дніпра». Проте під кінець першого тайму дніпряни зрівняли рахунок – капітан команди Ротань забив красень-гол зі штрафного. І все ж у другому таймі «Севілья» зуміла забити переможний гол – дубль оформив колумбієць Бакка.

Після гри Мирон Маркевич зазначив: «Ми сьогодні програли хорошій команді, і при цьому показали, сподіваюся, непоганий футбол. Трохи забракло нам досвіду. Ми вперше грали у фіналі – мабуть, тому. «Севілья» вдруге у фіналі. Команда досвідченіша. Але водночас ми намагалися показати хорошу гру».

В єврокубковому сезоні-2014/2015 «Дніпро» провів 19 матчів, в ході яких тренерський штаб дніпропетровського клубу задіяв 25 футболістів, а саме: