Статті

29.11.2023

ЮВІЛЕЙНИЙ М'ЯЧ УКРАЇНСЬКИХ КЛУБІВ У ЛІЗІ ЧЕМПІОНІВ – У ЮВІЛЕЙНИЙ МАТЧ АВТОРА ГОЛА

Захисник «Шахтаря» Микола Матвієнко став автором  ювілейного, 600-го (!), гола всіх українських клубів у Лізі / Кубку чемпіонів.

Відбулася ця історична подія в Гамбурзі, в поєдинку проти бельгійського «Антверпена». Цікаво, що автор ювілейного гола, до речі, і свого першого єврокубкового, Микола Матвієнко відзначився у своєму ювілейному, 50-му, єврокубковому матчі. На своєму полі було забито 344 голи і 256 – в гостях. Автором першого гола був динамівець Анатолій Пузач, який у 1967 році «розмочив» ворота шотландського «Селтіка» у матчі тоді ще Кубка чемпіонів.

У головному єврокубковому турнірі брали участь 7 наших клубів: «Динамо», «Шахтар», «Дніпро», «Зоря», «Металіст», «Таврія та «Дніпро-1», а найчастіше забивали голи гравці «Динамо» - 351 м'яч і «Шахтаря» - 221. Найчастіше українські команди забивали у ворота представників Іспанії – 52 голи, Німеччини – 40 та Бельгії – 36.

СЕЛТІК Шотландія (г)

3’ (1:0)

ТРАБЗОНСПОР Туреччина (г)

52’ (1:1)

ШЕЛБУРН Ірландія (д)

8’ (1:0)

БАРРІ ТАУН Уельс (д)

37’ (4:0)

ЛЕВАДІЯ Естонія (д)

4’ (1:0)

БРЮГГЕ Бельгія

48’ (1:0)

РОМА Італія (д)

72’ (1:0)

МАНЧЕСТЕР ЮНАЙТЕД Англія (д)

34’ (1:2)

ГЕНТ Бельгія (г)

32’ (1:0)

НОРДШЕЛЛАНД Данія (г)

26’ (1:1)

РЕАЛ Іспанія (д)

77’ (1:4)

ДИНАМО Хорватія (г)

90+8’ (3:3)

АНТВЕРПЕН Бельгія (д)

12’ (1:0)

1:0

Примітка: ЛЧ - Ліга чемпіонів, ЛЄ – Ліга Європи, ГТ – груповий турнір , КР (КР1, КР2, КР3) – кваліфікаційний раунд (перший, другий, третій).