19.11.2021
Наприкінці жовтня в Києві відбулася звітно-виборна конференція Федерації каное України, під час якої новим президентом Федерації було обрано директора КЗ ДЮСШ "Добротвір" Ігоря Слівінського. Представник Львівщини переміг чинного на той час очільника Федерації Сергія Чернишова як в першому турі (11:6), так і у фінальному (13:9). В інтерв'ю сайту Kamp-Sport Ігор Ярославович розповів про те, що зміниться в роботі Федерації та поділився оптимістичним поглядом на перспективи веслування на байдарках і каное. Вже у статусі керівника національної федерації пан Слівінський побував на конгресі Міжнародної федерації каное (МФК) в Римі, де новим президентом МФК було обрано німця Томаса Конєцко.
Пане Ігорю, менш як три тижні тому вас було обрано президентом Федерації каное України. Наскільки змінилося ваше життя за цей час? Наскільки воно стало інтенсивнішим?
Звичайно, ці вибори внесли корективи в моє життя. Додалося організаційної роботи. Накладається на те, що зараз кінець року. Багато різних планів потрібно впроваджувати. Звичайно, додалося клопотів і роботи.
Де ви зараз проводите більше часу? В Києві, у Добротворі, в дорозі?
Наразі в Добротворі. Але є часті відрядження до Києва. Потрібно перереєстрацію Федерації оформити. Багато засідань в Міністерстві молоді та спорту. Виконкоми Федерації каное України частіше в онлайні проводимо, обговорюємо поточні питання, які потребують невідкладного вирішення. Обговорюємо тему календаря змагань. Відбулися зміни в Міжнародній федерації, тому потрібно ті зміни і в нас повводити.
Пригадайте саму конференцію. Питання переможця вирішилося до конференції під час переговорів чи під час самої конференції, коли кандидати представили свої програми?
Задовго до конференції в більшості людей було певне незадоволення роботою керівника Федерації. Мені запропонували подати кандидатуру на посаду президента Федерації. Я поговорив з керівництвом львівської Федерації, яку очолює Андрій Маслюк, ми зважили всі "за" і "проти", ну і подумали: "Чому би не податися, якщо люди хочуть якихось змін". Вирішили, що будемо подаватися разом: я на президента, Андрій Маслюк - на віцепрезидента. Ну фактично так і сталося - більшістю делегатів це було підтримано.
Могли б розповісти про ключові питання своєї програми як кандидата у президенти?
Хочу зразу запевнити, що кардинально міняти щось не збираємося і не будемо. А найбільш ключове питання, і найбільш основне, що всі рішення прийматимуться не одноосібно президентом, як це часто було раніше, а виключно через виконком. Це найперше і найбільш принципове в програмі, з якою я йшов на вибори.
Друге питання - зробити таку систему відбору на Олімпійські ігри, чемпіонати світу і Європи, щоби спортсмени, тренери заздалегідь знали, яким чином вони повинні відбиратись, з якими результатами потрапляти в збірну України і представляти нашу країну на міжнародній арені.
Третє питання - якщо є якісь нагальні питання в областях, у наших обласних федераціях, то Всеукраїнська Федерація має максимально долучитися до тої роботи. Наприклад, в Тернополі побудували канал міжнародного рівня. Зараз потрібно допомагати місцевій федерації щоб все-таки завершити канал, вирішувати деякі питання з тернопільською владою і щоб канал був на 100% готовий був приймати змагання. У 2022 році Міжнародна федерація планує провести в Тернополі чемпіонат світу на човнах "Дракон". Тому ми повинні максимально долучитися до вирішення всіх питань, які виникають у Тернополі. Також розпочинають будувати канал в Запоріжжі. Місцева влада дала добро на це і вже робиться проєктно-кошторисна документація. Також потрібно попрацювати, щоб канал зробили відповідно до вимог нашого виду спорту.
Основні національні турніри проводять в Дніпрі. Чи є в планах проведення таких на заході України, зокрема, в Тернополі, про який ви згадували?
Це не означає, що ми зараз вже кардинально перелаштуємося на Тернопіль. Але безумовно проводитимемо там змагання. Зокрема, попередньо плануємо в другій половині літа 2022 року провести в Тернополі чемпіонат України серед студентів, на якому відбиратиметься команда для участі у Всесвітній універсіаді студентів. Можливо, також проведемо там чемпіонат України серед старших юнаків.
Чого хотіли б досягнути за час своєї каденції?
Звичайно, кожен, хто очолює Федерацію, хоче найбільшого - олімпійських медалей. Я так само цього хочу. Переконаний: олімпійські медалі в нас також будуть. В Токіо-2020 каноїстка Людмила Лузан виграла "бронзу" на каное-одиночці і стала срібною призеркою в каное-двійці з Анастасією Четверіковою. На передостанній Олімпіаді в Ріо-2016 у нас була золота медаль в каное-одиночці (Юрій Чебан), бронзова медаль в каное-двійці (Тарас Міщук, Дмитро Янчук). Були четверті місця. Думаю, деякі види ми підтягнемо і будемо мати надію на медалі. Якщо взяти результати на останніх чемпіонатах світу, то в нас чоловіча байдарка почала показувати надзвичайно високі результати. Байдарки-четвірки виграли чемпіонат світу до 23 років і серед дорослих. Я думаю, можемо розраховувати через три роки на хороші результати від молодих веслувальників.
Пане Ігорю, продовжуватимете бути директором КЗ ДЮСШ "Добротвір" чи зосередитесь виключно на роботі президентом Федерації?
Федерація - це громадська спілка. Відповідно, президент Федерації і всі члени виконкому - працюють виключно на громадських засадах. Тому немає сенсу покидати свою роботу в ДЮСШ. Ці роботи доповнюють одна одну, їх реально поєднувати. І попередні президенти поєднували роботу в Федерації з іншими роботами. Немає жодної проблеми в тому.
Півтора тижня тому ви були учасником конгресу Міжнародної федерації каное. Чим він запам'ятався?
На конгрес ми приїхали разом з віцепрезидентом Федерації каное України, президентом львівської Федерації Андрієм Маслюком. На жаль, ми не були офіційними делегатами конгресу, оскільки реєстрація делегатів тривала до 20 жовтня. Ми приїхали, можна сказати, в приватному порядку. Нас допустили бути присутніми на виборах президента, віцепрезидентів і почесних президентів. Ми були присутні, тільки не голосували. Після виборів ми привітали нового президента Міжнародної федерації каное Томаса Конєцко. В нього в цей день був і День народження, тож привітали як з обранням президентом Міжнародної федерації, так і з уродинами. Переговорили з ним. До співпраці як ми, так і він готовий. Що приємно, все розуміє російською і навіть трошки нею розмовляє. Виявляється, в нього дружина і теща зі Стрия. Тому він десь наш земляк трошки (посміхається).
Тоді його можна запросити на Батьківщину дружини.
Так. Ми якраз власне про то говорили. Думаю, він у своєму робочому графіку запланує зустріч і приїде до нас. А приїхати є чого, тому що в нас відбудеться чемпіонат світу на човнах "Дракон". Зможе оглянути наш канал. Думаю, він прилетить у Львів. Потім поїдемо в Тернопіль. Тому і на батьківщину своєї дружини напевно теж потрапить.
Василь Танкевич, Kamp-Sport