Articles

18.06.2021

ПРОТИСТОЯННЯ ЛІДЕРІВ У ХАРКОВІ ТА ПРИКРА НЕВДАЧА "СОКОЛА" У СТОЛИЦІ

У чемпіонаті України з регбі серед клубів Суперліги зіграно матчі сьомого туру. Одразу зазначимо, що всі три поєдинки заключного ігрового дня першого кола видалися напрочуд бойовими та цікавими, а інтрига в них трималася майже до самого фінального свистка. До певної міри в цьому сенсі винятком стала гра у Києві, де столичний «Політехнік» за рахунком доволі впевнено обіграв львівський «Сокіл». Втім, це той випадок, коли фінальні цифри на табло абсолютно не відповідають тому, що відбувалося на ігровому майданчику упродовж усього протистояння.

«Олімп» Харків – «КРЕДО-1963» Одеса – 23:15 (14:12)

Центральна гра звітного туру та й першого кола загалом відбулася у Харкові на полі стадіону «Динамо», де в очному протистоянні зустрілися два лідери турнірної таблиці – місцевий «Олімп», який вже понад десять років домінує на внутрішній арені, приймав поточного лідера нинішнього сезону одеський «Кредо-1963».

Регбісти з Південної Пальміри, вигравши усі свої п'ять матчів зі старту чемпіонату, приїхали й до столиці Слобожанщини з твердим наміром не тільки дати бій команді Валерія Кочанова, а й продовжити свою переможну серію. Звісно, це чудово розуміли й гравці «Олімпу», які також належним чином налаштувалися на боротьбу. А в підсумку від цього виграли в першу чергу глядачі, які від першої до заключної миті гри стали свідками безкомпромісного протистояння принципових суперників, а головне, змістовного та видовищного регбі – гравці обох команд продемонстрували не тільки величезне бажання здобути позитивний результат для своєї команди, а й доволі високу індивідуальну майстерність та належний рівень колективних взаємодій.

СПОДОБАЛАСЬ СТАТТЯ? ПІДТРИМАЙ НАС ПІДПИСКОЮ НА FACEBOOK, INSTAGRAM ТА YOUTUBE.

Початок був за «Олімпом», який відкрив рахунок у матчі на 10-й хвилині. Вигравши сутичку, господарі трьома короткими передачами вивели по лівому флангу у прорив Євгенія Давидова. 20-річний прудконогий захисник слобожанців немов ракета пронісся вздовж бровки і поклав м'яч у залікову зону, а Олег Косарєв чітко реалізував спробу: 7:0 – на користь «олімпійців». Одесити відповіли чудово пробитим з центра поля штрафним. Автором прекрасного удару став багаторічний штатний виконавець стандартів у складі не тільки «КРЕДО-1963», а й національної збірної України Микола Делієргієв. Однак рахунок 7:3 протримався не довго. Уже на 18-й хвилині «Олімп» провів швидку атаку, цього разу правим крилом, а на її вістрі знову опинився невгамовний Євгеній Давидов. Так само, як і вісьмома хвилинами раніше, Олег Косарєв не мав проблем з реалізацією спроби, хоча пробивав він фактично від самої бровки. Тож перевага господарів збільшилася до 11 ігрових очок – 14:3.

Здавалося, «Олімп» і надалі продовжить нарощувати свою перевагу у рахунку, але в другій половині першого тайму харків'яни збільшити свій гольовий доробок не змогли. Натомість гості не лише почали більш щільно діяти в обороні, не даючи можливості господарям проводити результативні проникаючі атаки, а й самі при першій-ліпшій нагоді йшли вперед. Щоправда, бодай раз підкорити залікову зону суперника підопічним Дмитра Федишина не вдалося. Та при цьому вони змушували слобожанців неодноразово порушувати правила, заробляючи штрафні удари. Три з них до свистка на перерву чітко реалізував вище згаданий Микола Делієргієв. Тож на невеличкий перепочинок суперники пішли за двоочкової переваги «Олімпу» – 14:12. У регбі – це мізер, тому в другому таймі все фактично розпочиналося спочатку.

Друга 40-хвилинка видалася не менш цікавою, хоча бодай одну результативну атаку з оформленням спроби глядачі упродовж неї так і не побачили. Обидві команди в обороні діяли дуже надійно, а ігрові пункти заробляли виключно зі штрафних ударів. Щоправда забили суперники їх не однакову кількість. У одеситів Микола Делієргієв до свого особистого доробку додав тільки один влучний постріл. Натомість Олег Косарєв реалізував три штрафних. Таким чином гра завершилася перемогою «Олімпа» з рахунком 23:15. Харків'яни хоча й вперше у сезоні виграли без бонуса, додали до свого турнірного доробку чотири пункти і повернули собі позицію лідера чемпіонських перегонів. Не заробили бонус й регбісти з берегів Чорного моря – для цього їм не вистачило одного ігрового очка. Але горювати команді Дмитра Федишина немає коли. Вже 26-го червня «КРЕДО-1963» прийматиме «Олімп» у матчі другого кола на своєму полі. Тож у одеситів за підтримки рідних стін буде шанс взяти реванш і знову очолити турнірну таблицю.

«Політехнік» Київ» – «Сокіл» Львів – 26:8 (12:8)

Традиційно для більшості команд української Суперліги (окрім «Олімпу» та «КРЕДО-1963») львівський «Сокіл» на гостьову гру до Києва проти столичного «Політехніка» приїхав не в оптимальному складі. З основного складу галичан з різних причин (головна – зайнятість на роботі) у Львові залишилися Артем Глинка, Павло Чеховський, Остап Козак та Орест Адамик. І коли двом останнім керманич «соколів» Дмитро Кірсанов з числа резервістів ще міг знайти більш-менш рівноцінну заміну, то Глинці і Чеховському альтернативи, на жаль, немає. Адже Артем є одним з лідерів команди не лише в ігровому плані, а що головне, в ментальному. Його досвід і лідерські якості (вміння повести партнерів вперед, взяти гру на себе, коли ситуація складається на користь суперника) є дуже важливими для нинішнього «Сокола». Ну а Чеховський є плеймейкером «Сокола» – саме він веде гру, розпочинає атаки та керує діями партнерів на полі…

Тим не менше, навіть незважаючи на такі серйозні кадрові проблеми, львів'яни показали непогану гру. При цьому необхідно відзначити й прекрасне налаштування на боротьбу за максимальний результат гравців «Політехніка». Підопічні ексгравця національної збірної Грузії Димітрі Басілаії показали також цікаву і змістовну гру.

Загалом поєдинок на полі столичного стадіону ВПС проходив на зустрічних курсах практично в рівній боротьбі. Зазвичай, хто в такому випадку рідше помиляється в обороні та менше порушує правила, той і перемагає. Але звітна гра в Києві стала винятком з цього правила. Кияни заробили колосальну кількість штрафних і навіть дивно, що отримали всього одну жовту картку. І тут регбісти «Сокола» можуть нарікати виключно тільки самі на себе, так як львів'яни не реалізували свої, що називається, фактично стовідсоткові шанси. При цьому вони не один раз, провівши відмінну затяжну атаку на руках та затративши колосальну кількість фізичної енергії й емоцій, втрачали м'яч буквально поряд із заліковою зоною господарів поля – до мети часом залишався якийсь метр, а то й менше. Це однозначно був не день підопічних Дмитра Кірсанова, так як створивши цілу низку дуже небезпечних моментів, гості набрали всього вісім очок – спроба Валентина Корчака і штрафний у виконанні Михайла Павліва.

Рахунок відкрили «політехніки», які підкорили залікову зону «соколів» та реалізували спробу – 7:0. Галичани відповіли спробою, але при цьому змарнували її реалізацію. За рахунку 7:5 команда Димітрі Басілаії ще раз зуміла довести атаку до взяття «міста» гостей, але цього разу й кияни не поцілили у ціль, виконуючи реалізацію спроби. Натомість львів'яни чітко пробили зі штрафного. Тож перша половина протистояння завершилася на користь «Політехніка» – 12:8.

Здавалося, отримавши в перерві установку та поради від Дмитра Кірсанова, «соколи» полетять вперед і зможуть не тільки відновити статус-кво, а й поборотися за перемогу. І справді, гості дуже добре діяли в атаці і кілька разів наближалися впритул до «заліковки» господарів. Та кожен раз в кінцівці атаки пазли не сходилися, тож в підсумку свій гольовий доробок у другій 40-хвилинці львів'яни так і не змогли збільшити. Водночас «Політехнік» своїми можливостями розпорядився куди краще – двічі знайшов прогалини в обороні «Сокола», обидва рази влучно реалізував спроби і тим самим здобув бонусну перемогу з рахунком 26:8. Завдяки своїй другій звитязі в сезоні кияни в турнірній таблиці піднялися на четверте місце, витіснивши з нього саме львів'ян, які тепер займають п'яту позицію. Додамо, що матч другого кола між «Соколом» і київським «Політехніком», який за календарем мав відбутися у Львові 26-го червня, перенесено на осінь за взаємною згодою обох команд.

«Поділля» Хмельницький – «Політехнік» Одеса – 22:19 (19:12)

Ще одна гра шостого туру, між «Поділлям» з Хмельницького і одеським «Політехніком», також видалася дуже цікавою. У ній одна одній протистояли команди, що восени минулого року билися в поєдинку за «бронзу» Суперліги. Нагадаємо, тоді, програвши вдома, але взявши реванш з потрібним рахунком в Одесі, виграли подоляни.

Валідольним видався і звітний поєдинок – «політехніки» з берегів Чорного моря знову добряче попсували нерви гравцям «Поділля». Щоправда, цього разу, на відміну від минулого сезону, команда Віктора Гуленка і Вадима Яскіна не перемогла в Хмельницькому, але взяла дуже важливе бонусне турнірне очко. Слід сказати, що одесити провели один з найкращих своїх матчів у поточному чемпіонаті – увесь матч вони діяли агресивно, постійно йшли вперед. Як наслідок, в їхньому активі три спроби – двома відзначився граючий тренер Вадим Яскін, ще однією Олександр Кошерь, а Олексій Тищенко записав на свій рахунок дві реалізації.

Рахунок відкрили господарі, поклавши м'яч у залікову зону та вдало реалізувавши спробу. Однак гості відповіли аналогічно – 7:7. Подоляни до перерви ще двічі підкорили «місто» суперника, але реалізувати останню спробу їм не вдалося. А між ними результативну атаку провели й одесити, при цьому Олексій Тищенко, пробиваючи реалізацію, промахнувся. Тож перший тайм виграло «Поділля» з рахунком 19:12.

По перерві господарі реалізували штрафний і збільшили свою перевагу до десяти ігрових очок – 22:19. Як засвідчив подальший розвиток подій на полі стадіону ХПК, саме цей влучний удар приніс «Поділлю» перемогу. Адже до фінального свистка підопічні Дмитра Мацюка більше результативних ігрових дій не провели. Натомість «Політехнік» зумів ще одного разу підкорити «заліковку» господарів і реалізувати спробу. Однак на більше одеситів не стало, тож «Поділля» здобуло перемогу з рахунком 22:19, а одесити повернулися додому з бонусним пунктом. Але уже менше ніж за десять днів, а саме 27-го червня, «Політехнік» з Південної Пальміри на своєму полі прийматиме подолян, тож матиме шанс взяти реванш.

Турнірна таблиця після сьомого туру: 1. «Олімп» Харків – 24 очка (5 матчів), 2. «КРЕДО-1963» Одеса – 23 (6), 3. «Поділля» Хмельницький – 15 (5), 4. «Політехнік» Київ – 10 (5), 5. «Сокіл» Львів – 6 (6), 5. 6. «Політехнік» Одеса – 5 (5), 7. «Антарес» Київ – 4 (4).