08.08.2021

ОЛІМПІЙСЬКИЙ ДАЙДЖЕСТ: ПРИЗЕР-ТРАНСГЕНДЕР, МЕДАЛЬ ЛЬВІВ'ЯНИНА ДЛЯ МОЛДОВИ

Олімпіада завершується, однак цікавих історій за останні два дні менше не стало:

Американці Памела і Джавейл Макгі стали першим баскетбольним дуетом мама-син, обидва представники якого брали олімпійське золото. Памела брала золото в Лос-Анджелесі, а її син вчора в Токіо. Ця сім'я справді живе баскетболом.

Взагалі ж США шістнадцять разів перемагали в чоловічому баскетбольному турнірі (всього проводився 20 разів). Перемога в Токіо для них - четверта поспіль. Дрім-тім продовжує свою історію.

Розігруючий збірної США і Портленда Деміан Ліллард провів олімпійський турнір в Токіо з пошкодженням в області черевної порожнини. З прибуттям до США на нього чекає глибоке обстеження.

Футболістка канадської команди Куїнн стала першим трансгендером-призером Олімпійських Ігор. Вона разом зі збірною Канади завоювала золото в жіночому футбольному турнірі.

Бразильська волейболістка Тандара Алвес Кайшета здала негативний тест на допінг. Перед Олімпіадою її тест показав наявність остарину. Що буде далі зі збірною Бразилії - поки невідомо.

Ексукраїнець Сергій Тарновський завоював бронзу в одиночних змаганнях на Олімпіаді на дистанції 1000 метрів. Вихованець львівської школи веслування приніс Молдові першу медаль Олімпіади 2020!

Україна стала 16-й за загальною кількістю медалей на Олімпіаді в Токіо. Наша країна завоювала 19 медалей, одна з яких золота. У медальному командному заліку ми на 44 позиції (залік формується відповідно до гатунку медалей).

Центрова збірної США Бріттні Грайнер набрала 30 очок у фіналі жіночого олімпійського турніру в Токіо проти Японії. Це новий рекорд у фіналах Олімпійських Ігор.

Томас Бах позитивно оцінив антиковідні обмеження в Токіо: "Наш баббл спрацював, COVID-19 не набув поширення у зв'язку з Олімпіадою, позитивні тести здали 0,02% учасників Ігор, це екстремально низький показник".

Баскетболістки збірної США Дайана Тауразі і Сью Берд стали п'ятиразовим олімпійськими чемпіонками. Це рекордний показник перемог для всіх баскетболістів обох статей.

Міжнародний союз сучасного п'ятиборства відсторонив тренера збірної Німеччини Кім Райзнер від Олімпіади в Токіо за жорстоке поводження з конем. Райзнер вдарила коня кулаком.

38-річний Дані Алвес завоював золото зі збірною Бразилії з футболу. Це 43-й трофей у кар'єрі легендарного захисника.

У художній гімнастиці вперше за 25 років знесли гегемонів! В особистому змаганні перемогла ізраїльтянка Ліна Ашрам. У команді ж спортсменів ОКР обійшли болгари.