14.07.2021
Українська вершниця Інна Логутенкова розповіла про складну процедуру відбору на Олімпійські ігри, відзначила нюанси у підготовці, а також поділилася очікуваннями від ігор в Токіо.
Наскільки складним для вас був шлях до олімпійських ігор в Токіо? Наскільки складно вибороти ліцензію на Олімпійські Ігри у вашому виді спорту?
Шлях до Олімпіади завжди складний, адже підготовка коня в ідеальних умовах займає 4-5 років. Щороку конкуренція в кінному спорті зростає, рівень спортсменів дуже високий. Відзначу, що 50% успіху залежить від коня. Коні – дуже чутливі та тендітні тварини, які потребують багато турботи та пильного догляду. Вони такі самі атлети як і вершники. В коней проходить особлива підготовка, їх обслуговують спеціалісти з всього світу. Йдеться про спортивних ветеринарів, ковалів, дантистів, фізіотерапевтів, психологів. Добробут коней відіграє ключову роль.
Щодо ліцензії, то щоб її здобути необхідно виконати кваліфікаційні вимоги. Треба було взяти участь у міжнародних змаганнях не нижче рівня трьох зірок впродовж року. В моїй групі було 30 суперників. В цій конкуренції важливо посісти перше або друге місце. Було неймовірно складно, але нам з Флераро вдалося посісти перше місце і завоювати омріяну ліцензію на Олімпіаду.
Пандемія коронавірусу вплинула на вас? Як тренувалися у період обмежень?
Коронавірус вплинув на кількість змагань і саме через відсутність необхідної кількості стартів не змогли вчасно кваліфікувати резервних коней. Якби виконали мінімальні вимоги, то ці коні мали би право поїхати на Олімпіаду. Це створювало певно напругу в команді, адже ми всі залежали від одного коня і це непросто.
У вас є двоє коней: Флераро та Гетьман Сагайдачний. Як проходить процедура обирання коня на старт?
Флераро – мій партнер вже протягом 9 років. Знаємо і розуміємо один одного дуже добре. В цього коня багатий турнірний досвід, тому на Олімпіаду обираю саме його. Відзначу, що для Флераро виступ в Токіо буде заключним, після цих змагань він йде на пенсію і буде насолоджуватися новою левадою зі смачною зеленою травою.
Що взяли для себе з Олімпіади в Ріо? Цей досвід був для вас корисним?
Кожен великий турнір дає чимало корисного досвіду. Головне, підійти до змагань в оптимальній фізичній та психологічній формі. Треба враховувати темперамент та особливості свого партнера, а також клімат. Наприклад, в Ріо було дуже спекотно і така ж температура очікується в Токіо. До того ж в Токіо високий рівень вологості, а це дуже впливає на стан коня. Важливо також враховувати стан коня після перельоту, кількість води, яку він випиває, а також стан його нервової системи. З огляду на ці фактори планується тренування та медичне обслуговування.
СПОДОБАЛАСЬ СТАТТЯ? ПІДТРИМАЙ НАС ПІДПИСКОЮ НА FACEBOOK, INSTAGRAM ТА YOUTUBE.
Які очікування від Олімпіади в Токіо?
У Токіо з Флераро зробимо усе можливе, щоби набрати високі бали та взяти участь у фіналі (фрістайл, вільна програма під музику).
Влад Пригода, Kamp-Sport