Articles

19.04.2021

GLOBALLOGIC: КРУТІ ФУТЗАЛЬНІ ІДЕЇ ТА НОВІ СПОРТИВНІ ТЕХНОЛОГІЇ


Серед львівських ІТ-компаній існує великий інтерес до футзалу. Вони проводять змагання між собою одразу в кількох лігах. Законодавцем мод тут можна назвати команду «GlobalLogic», що представляє однойменну компанію. Все тому, що вони беруть участь в Бізнес та ІТ-Лігах Львова сім років поспіль. Такою стабільністю не може похвалитися жодна аматорська команда. GlobalLogic першими запросили до себе професійного тренера серед ІТ-компаній. Такий хід дуже скоро повторили й інші команди. Про цей процес, а також побудову команди й її плани на майбутнє, а також розробку унікальної спортивної камери-робота кореспонденту Kamp Sport розповів директор та гравець команди Андрій Косач.


Андрію, коли розпочалося формування команди? Кому взагалі належить ідея створення футзального колективу «GlobalLogic»?


Це було у 2014 році. До того працівники компанії «GlobalLogic» збиралися пограти у футзал, а потім з’явилася думка, що можна організувати на базі наших працівників команду. Саме в той час стартував перший розіграш ІТ-ліги у форматі 5x5. Тож ми беремо участь ще з першого її розіграшу. До 2014 року були чемпіонати у форматі 7х7.



Як керівництво компанії поставилося до такої ідеї?


«GlobalLogic» дуже лояльна до своїх працівників та позитивно сприйняла таку ідею. Думаю, керівники були б не проти і в волейбольній чи баскетбольній команді, але на той момент пощастило в тому плані, що футболістів в компанії виявилося найбільше.


Якими були результати команди на початку?


Ми були міцними середняками. У першому сезоні, коли була одна ліга з восьми команд, ми фінішували п’ятими. Потім ставало все цікавіше, адже команд більшало. Що цікаво, ми, мабуть, перша команда в ІТ-лізі, яка запросила тренера. Першим був Тарас Сеньків, зараз – Назар Яцишин.



Чому зрозуміли, що вам потрібен тренер? 


По-перше, це має солідний вигляд, коли є тренер і гравці вже не сперечаються між собою через усілякі дрібниці, а процесом керує одна людина. А разом з тим і людям більше хочеться відвідувати тренування, коли не треба добиватись своєї правоти, постійно шукати десятого чи ділитись на чувачі.


В команді були різні люди. Хтось думав, що він, подивившись відео на YouTube, вже знає і як грати, і як тренуватися. Доводилося щось комусь доводити. Все тому, що не було людини з досвідом та авторитетом, який може щось пояснити, сказати чому варто робити так, а не інакше.


Як розпочали працювати з Назарієм Яцишиним?


Так сталося, що Тараса Сеньківа запросили в Люксембург. Можливо, ми побачили, що з тренером результати були кращі і ми почали шукати нового тренера. Це було в 2016 році. Тоді й вийшли на Назара та Сергія Тригубця, які й погодилися нам допомогти в дуеті. Десь від того моменту ми й почали здобувати перемоги та займати призові місця.


Що тренери дали для команди? 


В першу чергу – дисципліни та розуміння гри. Навчили сприймати команду не як якийсь бонус від компанії, де можна прийти коли захочеш і поганяти м’яча, а як колектив об’єднаний спільною метою. За тренерами в команду підтягнулися гравці з досвідом, ми почали писати нову історію. Вже в перший сезон з Назарієм та Сергієм заявили про себе як сильну команду. Так, виграти не пощастило, але зайняли третє місце і здобули перші нагороди.


Цей виступ, до речі, призвів й до того, що Рада ІТ-Ліги змінила регламент на більш жорсткіший і заборонила гравцям, які навіть останній раз 10 років тому грали в професійних лігах, виступати в лізі. Таким виявився лиш один наш воротар. Таким чином, вдалось вирівняти лігу і зменшити число легіонерів в командах (сміється...). Якщо відверто, то ця справа була для нас дуже резонансною, тому хотілося б ще раз про неї нагадати.


Якими були основні зміни в тренувальному процесі?


До того, як почати працювати з тренерами, ми збиралися один раз в тиждень і більшість тренування займала сама гра. З ними ж це змінилося, додалися вправи, тримання м’яча, самої гри залишилося на тренуваннях дуже мало.



«GlobalLogic» законодавець мод в ІТ-лізі на тренерів?


100%. Адже ми першими запросили тренера, першими запросили тренерів з професійним досвідом, після чого це почали переймати й інші команди.


Наскільки важким був процес притирання гравців та тренерів один до одного?


Важливо було правильно зрозуміти один одного – особливо цілі. Тренерам – що це не професійний рівень, а аматорський, де немає відточених до бездоганного навичок, що футзал у житті гравців займає не перше місце. Гравцям – що потрібно довіряти та слухати тренера, а не просто грати у своє задоволення. Ми не позиціюємо себе зараз як команда, що хоче переходити на якийсь вищий рівень, через кров з носа вигравати медалі. Ми будуємо колектив, в якому є взаєморозуміння, місце, де можна відволіктись від буденних справ. Цей колектив збирається кілька разів на тиждень, аби приємно провести час разом за улюбленою справою: порадіти перемогам чи «поплакати» через поразку, просто підтримати чи допомогти один одному. Принаймні так бачу це я.


Чи зацікавлена сама компанія в розвитку та рості команди? 


Якщо вона бачитиме для себе в цьому дивіденди – ми будемо говорити. Але цілі перемогти будь-якого ціною нам не ставлять. Постійно бути в топі це радше бажання самих гравців і тренера.


Скільки зараз гравців команди є працівниками компанії «GlobalLogic»?


У нас були різні періоди. Конкретно зараз це десь 60%, і це дуже крутий результат в порівнянні з лідерами ІТ-Мастер Ліги, де грає по одному працівнику компанії. Насправді кількість постійно змінюється, адже в нашій сфері люди часто змінюють місце роботи: може рік пропрацювати у нас і йти в іншу компанію. Але залишається грати за нас. І звісно рівень ліги такий, що лише своїми працівниками сильно не пограєш.


Але з іншої сторони керівництво IT-Ліги повинно бути зацікавленим у тому, щоб брало участь побільше працівників компаній.


Першочергова ідея ІТ-Ліги була саме така. Це мала бути ліга, де працівники компанії зможуть відпочити від роботи та здорово провести вільний час. Проте щось пішло не так, і зараз ліга більше нагадує якусь Прем’єр-лігу, де гранди збирають кращих гравців у себе. Це не є погано, бо такі команди заставляють рости і інші, і лігу, проте власне ІТ-компаніям стає все важче пояснити для чого їм команда, де нема працівників, чи чому її працівники грають за інші компанії. Хто пробував зібрати чи організувати команду, той мене зрозуміє.


А як часто переглядають регламент Ліги?


Не часто. Взагалі унікальність ІТ-ліги полягає і в тому, що в Раді Ліги, яка займається вирішенням усіх спірних питань чи регламентом, працюють самі учасники змагань, які не мають якогось подібного професійного досвіду. Зараз, для прикладу, двоє з трьох представників ради - це капітани команд лідерів, найбільш збірних команд. Зважаючи на це, питання про якісь нові ліміти десь застрягають і навіть не піднімаються на загал. Як в принципі і наше побажання запросити в раду третю не зацікавлену сторону, тих же професійних арбітрів, які розбирають у тонкощах гри, щоб вирішальне слово було саме за ними. Но більшість команд такий розклад влаштовує, ми самі обираємо раду перед початком кожної ліги. Тож доводиться приймати існуючі правила і грати за ними.



Чому саме футзал став таким популярним серед працівників ІТ-сфери?


Він достатньо зручний, адже не потребує великої кількості екіпірування. Не потребує також й великої кількості людей, для команди достатньо і десятка працівників. Ну і доступність, адже є багато майданчиків та спортивних залів.


У вас була й команда «GlobalLogic-2». Чому вона перестала існувати? 


Ця команда була сформована виключно з працівників компанії. Її мета – підготувати резерв для першої команди та дати можливість грати всім, хто ходить на тренування. Виступали вони в найнижчій ІТ-Лізі. Зараз її немає, адже з ковідом кількість людей, що відвідує тренування, зменшилася та й компанії свого часу не вдалось організувати другу команду.


Зимовий чемпіонат команда завершила на 3 місці. Наскільки це хороший результат для команди?


Зважаючи на те, з ким доводиться грати, то результат хороший. У двох командах, що завершили чемпіонат вище (Avenga та Perfectial), грають наші колишні лідери.


Чому гравці переходять в інші команди?


Точної відповіді немає, причин багато. Можливо, там кращі умови для них. Це просто питання аматорського спорту та очікувань від нього, тут ж ніхто контрактів не підписує і все базується на дружбі. Комусь простіше та комфортніше грати в умовній Avenga, де є з десяток гравців з досвідом, де не треба стільки брати на себе, тягнути за собою рівень партнерів по команді.


Як Вам рівень команд та чемпіонату, адже «GlobalLogic» виступає у чемпіонаті, який за своїм рівнем є найсильнішим?


Так, граємо в цій лізі вже кілька років. Рівень постійно росте, команди підтягуються. Є дві сильні команди, як я вже й казав, які стягують найсильніших. Останні чотири рази, якщо не помиляюся, саме вони між собою з’ясовували ім’я переможця. Решта ж вісім команд більш менш рівні, змагаються між собою.


Чому з команди пішов Сергій Тригубець, який працював з Назарієм Яцишиним?


Він зосередився на роботі у «Галицькій Здобі» та на нас йому забракло часу.



Чи задоволені роботою з Назаром Яцишином? Адже він звик працювати з професіоналами, а тут підхід інший.


Тут справді інший підхід, бо футзал, як я вже казав, не стоїть на першому місці у гравців. Проблем як таких не було зовсім. Назар вчив нас, що без професійного підходу ми не зможемо, а ми допомагали йому спокійніше підходити до роботи, отримувати задоволення і не тільки від перемог. Зійшлися десь посередині і зараз вже маємо серйозний багаж досвіду. Стали справжньою сім’єю зараз.


Які найбільші досягнення команди?


Якби це парадоксально не звучало, але найбільші перемоги були саме коли брали участь у Бізнес Лігах Львова. Так нам вдалось виграти Gold-лігу (2017/2018), здобути срібло Еліт Ліги (2017). В той час здобували і особисті нагороди кращого бомбардира і воротаря саме наші гравці: Андрій Перун та Тарас Євуш. А Назар Яцишин був кращим тренером турніру. У ІT-Лізі ми вище 3 місця ще ніколи не піднімались, чотири рази змогли вибороти бронзові медалі і двічі ставали четвертими.


Кого з гравців можете виділити зараз?


Зараз це безперечно наш воротар Віктор Брунець – тричі ставав кращим воротарем ІТ-Ліги. В останньому сезоні навіть обійшов в голосуванні воротаря Гранд-ліги Львова. Також можу відзначити Віталія Зинича - не тільки за гру на майданчику, а й за допомогу поза ним. Що особливо приємно, що хлопці є працівниками компанії і залишаються в команді вже довгий час, не зважаючи на пропозиції інших команд.


До чого зараз готується команда?


Планів у нас багато, та невідомо ще чи все вдасться втілити в життя. Наперед не хочемо щось говорити. Наразі готуємося до літніх ліг, працюємо над помилками і дисципліною.


А найголовніше готуємось бути першою ІТ-командою, яка зможе використовувати на своїх тренуваннях рішення унікальної камери Pixellot, яку розробляють інженери нашої компанії. Камера може самостійно без оператора знімати відео, робити нарізку та збирати статистику по всіх гравцях. Нещодавно нам вдалось зняти перший наш матч за її допомогою – то ж можна сказати, що наша команда не лише змагається за призові місця, а й допомагає інженерам GlobalLogic у розробці новітніх спортивних технологій. Приємно те, що саме наша команда готується принести в лігу ще одну передову ідею.




СПОДОБАЛАСЬ СТАТТЯ? ПІДТРИМАЙ НАС ПІДПИСКОЮ НА FACEBOOK, INSTAGRAM ТА YOUTUBE.




Others Articles