Articles

28.12.2021

ЄВГЕН РИВКІН: У ЛИТВІ БАГАТО ЧОГО ПОБАЧИВ ВПЕРШЕ. ЦЕ БУВ ВИХІД ІЗ ЗОНИ КОМФОРТУ

Минулого вікенду київський футзальний ХІТ з рахунком 2:0 у Львові переміг місцеву «Енергію» в рамках календарного матчу української Екстра-ліги. Ця перемога стала дебютною для Євгена Ривкіна – нового головного тренера київського ХІТа. Євген Семенович після успішної роботи з національною збірною Литви повернувся до роботи в Україні. Про роботу в Литві та своє повернення в український футзал Євген Ривкін розповів в інтерв’ю Kamp-SportЯк у Вас виник варіант очолити ХІТ?

Мені зателефонував президент команди ХІТ Володимир Котляр, потім була розмова, ми поспілкувалися. Трохи подумав, адже був вибір. Треба було трохи почекати, аби розглянути всі варіанти, в тому числі й закордонні. Але варіант з ХІТом був цікавий, адже команда ніколи не вигравала великих трофеїв, для мене це був цікавий виклик.


Які ще були пропозиції?

Зараз про це, думаю, говорити не варто.


Тож виходить, що пропозицію від ХІТа Ви прийняли не одразу? Чи були Вами висунуті якісь особливі вимоги?

Так, треба було подумати. Це питання, яке не треба виносити на загал, це внутрішня кухня клубу.


Зараз в Екстра-Лізі грає команда з Харкова. Чи була пропозиція очолити Viva-Cup, повернувшись до Харкова?

Ні, таких пропозицій не було. Що стосується Харкова, то для мене там існує тільки один футзальний клуб – Локомотив. Зараз його, на жаль, немає. Бажаю Viva-Cup і надалі представляти таке футзальне місто як Харків. Але я зацікавлений виключно в амбітних проектах.


Як переживаєте відсутність «Локомотива»?

Змиритися з цим фактом, що команди уже нема, дуже важко. Гадаю, що ми будемо робити спроби відродження клубу. Хоча б на рівні школи. Адже в нас є досить великий досвід у підготовці футзалістів. І це треба зберегти. Тому «Локомотив» точно отримає своє продовження. Але наскільки швидко це відбудеться та в якій формі – побачимо.


Чи слідкували за українським футзалом, коли працювали в Литві?

Трохи, адже не вистачало часу. Були дуже важкі стартові позиції та чимало роботи в Литві, тому повноцінно стежити не вдавалося. Тож зараз трохи важко і потрібен певний час на адаптацію.


Що ви маєте на увазі, кажучи про важкі стартові позиції для роботи в Литві?

Литва вирішила повністю змінити національну збірну. Так сталося, що попередній склад був віковим і молодь, яка ще не дотягувала до цього рівня. Тож доводилося робити великі зміни. А сезон там короткий – лише 3 з половиною - 4 місяці на рік. Взимку вони грали в футзал, влітку – в футбол. Доводилося їх переучувати з одного на інше. Великою перемогою став той факт, що литовці перестали грати і там, і там, зосередившись на футзалі. Вважаю, що зараз Литва має хорошу команду.Варіант залишитись у Литві був?

Питання складне, адже робота там специфічна: з непрофесійними гравцями. Вони зранку навчаються/працюють, а потім їдуть за 100-120 кілометрів на тренування. Тобто зробити там щось таке, що можна зробити з професіоналами - дуже важко. Там трохи інший менталітет та цінності. Футзал там не на першому місці. Вплинути на це фактично нереально. За три з половиною роки нам вдалося зробити чемпіонат з плей-оф, подовжили чемпіонат на майже 2 місяці. Тож зараз футзал у Литві на підйомі, але чи вдасться втримати цей рух вгору, – побачимо.


Чи хотіли би бачити когось в ХІТі з гравців збірної Литви?

Якщо відверто – так. Але це розмови не на тепер. Там є хороші гравці. Наприклад, один з них, який трохи зі мною конфліктував, зараз виступає в Італії. Ще кілька гравців з Литви теж отримували пропозицію грати в Серії А, однак не поїхали. Як я і казав, у Литві інші цінності: вони мають роботу та сім’ї, тож не наважувалися на перехід.


Загалом періодом в Литві задоволені?

Так, адже там було для мене багато чого вперше. Це був вихід з зони комфорту і важливий досвід. Це можливість нових знайомств, нові знання. Це був дуже непоганий період, яким я задоволений. Нехай і не вдалося виконати деякі завдання, зокрема мова йде про вихід з групи на чемпіонаті світу. На жаль, не вистачило хорошого рівня внутрішнього чемпіонату.


Ви також запросили у Литву відомого в Україні воротаря Дмитра Литвиненка. Наскільки залишилися задоволені його роботою?

Він також провів певний час в Європі, попрацював з іспанськими спеціалістами. За той час, що нам вдалося повноцінно попрацювати з командою, йому вдалося підготувати воротарів. Вважаю, що перетворити шкільного вчителя фізкультури на воротаря, що непогано виступив на чемпіонаті світу, є свідченням кваліфікації Дмитра як тренера, не лише як гравця.Підсумовуючи етап в Литві: що вдалося зробити, а що навпаки, не вдалося?

Вдалося вибудувати команду, яка зараз, я вважаю, є конкурентоздатною. Її середній вік – 26 років, що означає, що в запасі є ще, щонайменше 2 цикли. Не вдалося, на жаль, досягнути результату на домашньому чемпіонаті світу, а саме виходу з групи. Ключовим матчем вважаю гру з Венесуелою. Якби ми до цього хоча б провели 5-6 матчів товариських високого рівня, то могли би там здобувати хоча б нічию. По-іншому тоді могла би скластися і гра з Коста-Рикою. Матч з Казахстаном обговорювати не хочу. Те, що нам вдалося зіграти так, достойно, це заслуговує лише на слова вдячності команді. Власне так я і зробив після гри.


Порівняйте рівень Екстра-Ліги: як він змінився у порівнянні з часом, коли Ви очолювали Локомотив?

Мені неприємно чути розмови про те, що рівень чемпіонату падає. Ми чомусь дивимося на те, що було раніше. Я ж надаю перевагу тому, аби дивитися в майбутнє. Дивитися що і як відбуватиметься і лише тоді казати став чемпіонат сильнішим чи слабшим. Адже зараз сильно змінюється навіть сама гра. Все йде шляхом пришвидшення.


Кілька слів про ХІТ. Наскільки задоволені комплектацією? Чи плануєте запросити когось з гравців, з ким вже працювали?

Для мене перші півтора тижні були досить важкими. По-перше, це через те, що гравці були у збірній. Тож зараз відповісти на ваші питання я не можу. Потрібен період, аби зрозуміти можливості гравців. Я не прихильник різких змін, особливо під час чемпіонату. Зрозуміло, що буде певна перебудова тренувального процесу, складу. По максимуму будемо застосовувати сучасні методики, які мають дозволити команді зробити значний поступ. Що ж стосується решти – то потрібен час.


Який стиль прагнете побачити у виконанні ХІТа? Привідкрийте карти.

Аби подивитися на те, як ми хочемо грати, досить подивитися гру найкращих команд. Але питання: чи зможемо так грати ми? Завжди потрібно відштовхуватися від набору виконавців, який є у вас. Але потрібно завжди прагнути до найкращого.


Кілька слів про збірну України. Які, на вашу думку, шанси в збірної України на Євро-2022 вийти з групи?

Я тренер, не експерт, тож оцінювати це не можу. Моє завдання трохи інше – за період, що залишився, максимально підготувати виконавців ХІТа, аби вони допомогли національній збірній. Я вважаю, що незалежно від всього, команді зараз потрібна підтримка. А вони, я впевнений, і самі хочуть досягнути найвищих результатів.


Kamp-Sport

Others Articles