Articles

31.10.2022

З ГЕРОЯ – В АНТИГЕРОЇ

За ходом матчу «Львів» - «Металіст», який в рамках 10-го туру УПЛ відбувся 30 жовтня на стадіоні «СКІФ», нападник харківського клубу Максим Прядун спочатку забив гол, а потім підвів свою команду, бо згодом був вилучений з поля. Прядун відкрив вже п’ятий десяток ігор в чемпіонатах України, в якому один з авторів голів матчу згодом бачив перед собою червону картку від арбітра і достроково залишав футбольне поле.

Вперше ж у чемпіонатах України автор голу був вилучений з поля майже 30 років тому. 1 листопада 1992 року півзахисник луцької «Волині» Володимир Гащин на 7-й хвилині виїзного матчу з рівненським «Вересом» забив гол, а на 89-й хвилині побачив «червоне світло» від арбітра Володимира Туховського з Сімферополя.

Максим Прядун став лише 2-м гравцем «Металіста», який був вилучений після забитого голу. Першопрохідцем був бразилець Клейтон Шавьєр, який 13 серпня 2011 року і також в гостях спочатку забив гол у ворота «Оболоні» - на 34-й хвилині, а на 90+4-й був вилучений з поля. Тоді ця гра теж завершилася внічию 3:3. Загалом вилучалися з поля голеадори з 19-ти клубів. Найчастіше достроково залишали поле автори голів з «Дніпра» - 7 разів. Серед авторів голів та червоних карток в одній грі було і 11 легіонерів, причому хорватські представники «Дніпра» Іван Стрініч та Нікола Калініч по 2 рази достроково залишали поле.

Розподіл вилучених гравців, які за ходом матчу забивали голи за клубами в чемпіонатах України