Articles

Football

30.04.2023

30 КВІТНЯ ВИПОВНЮЄТЬСЯ 14 РОКІВ ПЕРШОГО УКРАЇНСЬКОГО ПІВФІНАЛУ КУБКА УЄФА

Сьогодні, 30 квітня, виповнюється 14 років першого українського півфіналу Кубка УЄФА. В цей день у 2009 році у Києві, на стадіоні «Динамо» імені Валерія Лобановського, столичне «Динамо» під керівництвом Юрія Сьоміна в присутності 17 000 глядачів зіграло внічию з рахунком 1:1 з донецьким «Шахтарем» Мірчі Луческу у першій півфінальній грі заключного розіграшу Кубка УЄФА, який в наступному сезоні трансформувався у Лігу Європи.

«Шахтар» вперше у своїй історії дійшов до півфіналу європейського клубного турніру. «Динамо» ж востаннє грало на цьому етапі єврокубків ще 10 років назад до цього матчу, у квітні 1999 року з німецькою «Баварією» у півфіналі Ліги чемпіонів. Цікаво, на шляху до гри з «Шахтарем» динамівці в 1/8 фіналу Кубка УЄФА-2008/2009 пройшли іншу українську команду – харківський «Металіст».

Половина першого тайму пройшла за територіальної переваги господарів. Практично всі свої атаки динамівці вели через Алієва та Мілевського, за якими захисники «Шахтаря» доглядали з підвищеною увагою. Спочатку обидва по черзі пробивали поряд із стійкою, а на 22-й хвилині арбітр призначив штрафний у 25-ти метрах від воріт П’ятова. Алієв потужно пробивав низом у дальній кут, де Чигинський, випереджаючи Мілевського, несподівано ногою переправив м’яч у … власні ворота.

Повівши в рахунку, динамівці продовжили діяти доволі обережно. До перерви Богуш впорався з небезпечним пострілом Фернандіньо з лінії штрафного майданчика, а от у другому таймі був вимушений капітулювати. Вілліан на правому фланзі відірвався від опікуна і прострілив на лінію воротарського майданчика, де в боротьбі з Бетао все той же Фернандіньо зумів виставити ногу і зрівняти рахунок. Пропущений м’яч певною мірою шокував киян, які до цього часу контролювали гру і не дозволяли супернику подібних вільностей. Команді Юрія Сьоміна необхідно було забивати, проте перевести гру в атаку або хоча б заволодіти територіальною перевагою динамівцям так і не вдалося.

Втім, динамівці мали чудову можливість вийти вперед. Мілевський вивів на побачення з П’ятовим Алієва, але той у боротьбі із захисником перекинути через воротаря м’яча не спромігся. Продовження єврокубкового протистояння українських грандів відбулося 7 травня 2009 року в Донецьку, але це вже інша історія…