Articles

Football

07.09.2022

«НІМЕЦЬКІ» ЮВІЛЕЇ УКРАЇНСЬКИХ КЛУБІВ

«Шахтар» успішно стартував у груповому турнірі Ліги чемпіонів, розгромивши в гостях німецький «РБ Лейпціг» з рахунком 4:1. Перемога у Лейпцізі стала ювілейною, 10-ю, здобутою усіма українськими клубами у єврокубкових турнірах на полях Німеччини. Увійшов в історію і Мар’ян Швед, перший гол якого став 90-м, який побував у воротах німецьких клубів у всіх єврокубках.

Загалом феєрична перемога Лейпцігу перервала антирекордний безвиграшний серіал українських клубів в основному турнірі Ліги чемпіонів, який розпочався ще 9 грудня 2020 року і тривав 13 ігор: 4 нічиї та 9 поразок. «Шахтар» не перемагав 7 ігор підряд і «Динамо» - 6. Мар’ян Швед свою дебютну єврокубкову гру в складі українських клубів відзначив дублем, який виявився вже 9-м дублем гравців наших команд у поєдинках з німецькими клубами. А першим дуплетистом був динамівець Володимир Онищенко, який 5 листопада 1974 року в матчі 1/8 фіналу Кубка кубків двічі «розписався» у воротах «Айнтрахта». Вдало дебютував на тренерській лаві українського клубу у єврокубках і Ігор Йовічевіч, який став вже 14-м тренером, який відсвяткував велику перемогу у своїй першій грі у євротурнірах, в тому числі лише 3-м у Лізі чемпіонів.

Усі гостьові перемоги українських клубів над представниками Німеччини в єврокубках

Володимир Веремєєв

16’

Олег Блохін

53’

Віталій Пасулько

25’

Олександр Головко

61’

Олег Венглинський

10’

Фернандінью

31’

Тарас Михалик

28’

Віктор Коваленко

77’

Марлос

10’

Мар’ян Швед

16’