Articles

Football

16.03.2023

ХТО ЗДИВУВАВ В ПРЕМ’ЄР-ЛІЗІ? ЧОГО ЧЕКАТИ ВІД ПОНОВЛЕННЯ СЕЗОНУ У ПЕРШІЙ ЛІЗІ?

Повернувшись з зимової сплячки, українські клуби провели трохи більше, ніж два десятки матчів: 18 в УПЛ, та ще 5 в єврокубках. Сьогодні відбудеться матч-відповідь ⅛ фіналу Ліги Європи, в якому донецький Шахтар зустрінеться з Феєнордом з Роттердаму. А тур УПЛ на вихідних стане останнім перед паузою на ігри збірних. Чи можна робити хоч якісь висновки по двох турах? Спробуємо.



“Дружба” імені Руслана Ротаня

До Олександрії увагу привертало одразу декілька факторів: хороші позиції для боротьби за єврокубки після осінньої частини сезону; наймолодший керівник в УПЛ; найзатребуваніший тренер українського футболу. Попри досвід у центрі поля, велику варіативність в атакуючій ланці, ця команда перебуває лише на шляху до “Ротань стайлу”, головний тренер сам говорить про час, який необхідний команді. Звідси і такі різні нічиї проти Металіста-1925, Дніпра-1 та Миная, які ускладнюють боротьбу з Динамо та Зорею за 3-5 місця просто зараз.


Фенікс з Петрового

Після 12 турів Інгулець плентався у хвості турнірної таблиці, а гра команди не вселяла надій на порятунок. Однак, щільність в таблиці та серія з чотирьох поспіль виграних матчів вивела команду з Кіровоградщини вже на 10 місце турнірної таблиці. А які ж імена суперників, що здолали петрівці: розпочали весну з шокуючої перемоги над Динамо, а довершили домашнім успіхом проти кризового Металіста. Один з творців цього успіху - 29-річний Володимир Одарюк, що у двох весняних матчах забив стільки ж, як і в усіх матчах УПЛ, зіграних до того в кар’єрі - тричі. Саме він став найкращим гравцем 17 туру УПЛ.


Боротьба за медалі

Серед четвірки лідерів найгірший старт продемонстрував СК Дніпро-1. Всього один бал у двох турах та поразка в матчі з Динамо відкинула дніпрян на другу сходинку та дозволила на відстань двох очок підібратися луганській Зорі. Зоря, як і донецький Шахтар, набрали максимум - 6 балів з 6 можливих. Гірники поки йдуть доволі впевнено: 7:0 з Металістом-1925 та 3:0 з Кривбасом; Зоря ж у матчі з Ворсклою була змушена відіграватися з рахунку 0:2. Емоції матчу можна побачити в огляді.


Найбільш неоднозначний старт у Динамо: попри перемогу над СК Дніпро-1 кияни пропустили на третє місце Зорю, адже поступилися у першому матчі Інгульцю.


Боротьба за виживання

Ця частина таблиці зараз чи не найцікавіша. Адже різниця в набраних балах між 15-ою командою, яка вилетить напряму, та 7-ою - всього шість балів. За 13 турів до кінця чемпіонату - це мізер. Єдиним клубом, який не набирав ще балів у 2023 році є Металіст. Після відходу ще частини гравців до складу СК Дніпро-1 харків’янам буде дуже непросто у весняній частині чемпіонату.


Центральним матчем 18 туру, однозначно, стане зустріч Зорі та Динамо. У випадку перемоги луганців вони зможуть відірватися вже на 4 залікові пункти, натомість перемога киян знову поверне їх на третю сходинку. Початок матчу в суботу, 18 березня, о 14:00.


Що там в ПФЛ?

Поки команди Української Прем’єр-Ліги вже зіграли два, а дехто й три матчі, Перша Ліга має ще три тижні до перших матчів. Заповнювали їх команди по-різному. Щасливчиками стали Полісся, які отримали дозвіл на виїзд за кордон та там проводять підготовку до сезону. Натомість решта готуються в Україні. Епіцентр провів сім спарингів, здобувши чотири перемоги, дві нічиї на одного разу поступившись. Активною була трансферна кампанія у львівських Карпат, які підписали одразу шістьох гравців з досвідом виступів в УПЛ, а Іван Бобко, Тарас Саків та Сергій Горбунов знають і як це - грати в єврокубках. Розпочавши підготовку наприкінці січня, підопічні Андрія Тлумака провели вже 10 спарингів: 8 перемог та 2 нічиї.


У 4 спарингах тернопільська Нива двічі здобула перемоги, одного разу зіграла в нічию та одного разу поступилася. Активно готується до боротьби за путівку в УПЛ ФК ЛНЗ з Черкас. У восьми спарингах вони шість разів перемагали, мають одну нічию та одну поразку. Як і Карпати, черкащани активно працювали над підсиленням складу, одразу 8 нових футболістів. Один з лідерів чемпіонської групи, Оболонь, працює на зборах у Львові та за 8 спарингів здобула 5 перемог, 2 нічиї та одного разу поступилася. Нових гравців у киян троє: молодий голкіпер, а також польові гравці, що прийшли з Олександрії та Чорноморця. 


У середині лютого з відпустки вийшов Металург, тричі зіграв в нічию на першому етапі, після чого перебазувався до Моршина. Тут встигли обіграти Скалу 1911 та поступитися Миколаєву. Попереду ще ряд спарингів. Кремінь - єдиний з учасників чемпіонської групи, хто брав участь у Зимовому кубку ПФЛ. Виступаючи, в основному, резервним складом, за тур до завершення вони йдуть на останньому місці. Натомість основна команда встигла обіграти юніорів Олександрії та друголіговий Васт, зіграла в нічию про Металурга та обіграла Олімпію (Савинці).


Зважаючи на активну роботу на трансферному ринку, схоже що найактивніше за місця вгорі турнірної таблиці боротимуться Карпати та ЛНЗ, конкуренцію складатиме Епіцентр. Головне питання - чи вдасться їм наздогнати пару Полісся-Оболонь, що стартують з відривом від решти та чи не подарують нам сюрпризи Нива, Металург чи Кремінь? Старт чемпіонської групи - 8 квітня. Всього вісім турів, тому розв’язка настане дуже швидко.


Kamp-Sport

Others Articles