Articles

05.10.2023

ІЗ ЦІКАВИХ ФАКТІВ СТАТИСТИКИ

В Антверпені у матчі групового турніру Ліги чемпіонів «Шахтар», поступаючись за ходом гри у два голи, в підсумку здобув вольову перемогу з рахунком 3:2 над місцевим однойменним клубом. За всю історію виступів українських клубів у єврокубках це був лише 4-й подібний випадок.

Автором першого неймовірного єврокубкового камбеку наших клубів було «Динамо». 14 вересня 1994 року в матчі групового турніру ліги чемпіонів підопічні Йожефа Сабо у Києві за присутності 90 400 вболівальників перемогли московський «Спартак» з рахунком 3:2. Гості після першого тайму перемагали з рахунком 2:0 - після влучних ударів Пісарєва (12 хвилина) та Тіхонова (38). Натомість у другому таймі забивали голи лише динамівці. Дубль оформив Леоненко, відзначившись на 48-й та 76-й хвилинах, а переможну крапку у принциповому протистоянні поставив Ребров на 86-й хвилині.

11 серпня 2005 року у другому кваліфікаційному раунді Кубка УЄФА «Дніпро» у Єревані зустрічалося з місцевим клубом «Бананц». Вірмени теж забили два голи у першій половині гри – зусиллями Акопяна, який оформив дубль на 24-й та 43-й хвилинах. А в другому таймі «прорвало» підопічних Євгена Кучеревського, які забили чотири (!) голи. Голи у вірменські ворота забивали Єзерський – на 49-й хвилині, Корниленко, який оформив дубль на 82-й та 83-й хвилинах та Балабанов – на 85-й. Вольова перемога дніпрян – 4:2.

Наступного подібного перевороту гри наших клубів на євроаренах довелося чекати понад 12 років. 28 вересня 2017 року в матчі групового етапу Ліги Європи «Динамо» у Белграді протистояло місцевому «Партизану». І знову подібна картина, коли суперники українських клубів забивають два голи у першому таймі. В складі сербського клубу відзначилися Ожегович (34-а хвилина) і Тавамба (42-а). А в другому таймі раділи взяттю воріт лише підопічні Олександра Хацкевича. Дубль оформив Жуніор Мораес, забивши голи на 54-й та 84-й хвилині, та один раз влучно пробив Буяльський. Друга для «Динамо» подібна вольова вікторія з рахунком 3:2.

Нагадаємо, що 4 жовтня в Антверпені господарі у першому таймі забили годи у ворота «Шахтаря»: відзначилися Муя (3-я хвилина) та Баліквіша (34-а). А після перерви підопічні Патріка ван Леувена зуміли переламати хід поєдинку на свою користь. Свій перший дубль у єврокубках оформив Сікан (48-а та 76-а хвилини) і один гол забив Ракіцький (71-а). Загалом маємо вже 53 вольові перемоги 8-ми українських клубів у єврокубках. Найчастіше вольовий переможний характер проявляли гравці «Шахтаря»  - 18 разів та «Динамо» - 16.