Articles

14.05.2022

47 РОКІВ ПЕРШОЇ ЄВРОКУБКОВОЇ ПЕРЕМОГИ УКРАЇНСЬКИХ КЛУБІВ

В цей день у 1975 році у швейцарському Базелі на стадіоні «Санкт-Якоб» київське «Динамо» під керівництвом Валерія Лобановського в присутності 10 897 глядачів з рахунком 3:0 розгромило угорський клуб «Ференцварош». Для «Динамо» це була перша перемога в Кубку володарів Кубків.

На шляху до фіналу динамівці здолали в 1/16 фіналу болгарський ЦСКА, в 1/8 фіналу – німецький «Айнтрахт», в 1/4 фіналу – турецький «Бурсаспор», в 1/2 фіналу – голландський ПСВ.

Склад «Динамо» у фінальній грі проти угорського «Ференцвароша»: Є. Рудаков, А. Коньков, В. Матвієнко, М. Фоменко, С. Решко, В. Трошкін, В. Мунтян, В. Онищенко, В. Колотов, Л. Буряк, О. Блохін.

Першим відкрив рахунок Онищенко, який на 17-й хвилині матчу після передачі Блохіна, увірвався до штрафного і пробив у дальній кут воріт Геці. Згодом, на 39-й хвилині, Онищенко оформив дубль, дальнім ударом під поперечину заставши зненацька воротаря «Ференцвароша». Для Онищенка це був другий дубль у єврокубковому сезоні-1974/1975, а вперше він двічі за гру «розписався» у воротах у домашній грі з «Айнтрахтом». Переможну ж крапку у грі поставив Блохін, який після пасу Мунтяна, красиво обіграв спочатку захисника, згодом воротаря і влучно пробив у ціль – 3:0.

Після гри Валерій Лобановський зазначив: «Ми виграли фінальний матч насамперед завдяки добре розробленій тактиці. План на гру полягав у тому, щоб позбавити суперника оперативного простору, не дозволити «Ференцварошу» зіграти на контратаках - гострота яких у виконанні угорської команди нам була відома. При зриві атак відразу відходити назад і цим створити собі оперативний простір. Ігрове завдання команди виконала. Хід матчу та результат говорять самі за себе».

В історичному сезоні Кубка володарів Кубків -1974/1975 «Динамо» провело 9 матчів, в ході яких тренерський штаб київського клубу задіяв 16 футболістів, а саме: