Articles

10.02.2022

МАР’ЯН ГРАБОВИК: З ДИТИНСТВА МРІЯВ ГРАТИ У НАЙФЛОРБОЛЬНІШІЙ КРАЇНІ СВІТУ

 Один з лідерів львівського флорбольного клубу «Лемберг», гравець національної збірної України Мар’ян Грабовик, грає у чемпіонаті Швеції. Мар’ян підписав контракт до завершення сезону з клубом Täby з однойменного містечка поблизу Стокгольма.Наразі новий клуб Грабовика виступає у лізі Альсвенскан (Вища ліга Швеції) і посідає 11-те місце. Завдання клубу на цей сезон зберегти прописку у цьому дивізіоні. Нещодавно клуб Täby запросив до свого табору тренера Мікке Омана, який паралельно працює у тренерському штабі національної збірної України (тренер з тактики). Саме Мікке Оман і запросив до своєї команди Мар’яна Грабовика, для якого грати в одному з найсильніших чемпіонатів світу було мрією дитинства. За словами Мар’яна Грабовика, Швеція – найфлорбольніша країна світу. Про це та інше Мар’ян розповів в інтерв’ю Kamp-Sport.


Мар’яне, нещодавно ти дебютував за свій новий клуб і дебют вдався. Ти закинув один гол і твоя команда святкувала перемогу (Taby – Onyx – 5:4). Які враження від дебюту? 

Складно емоційно. Вірив, чекав і тренувався все життя, щоб отримати таку можливість. В кінці першого тайму м’язи просто «померли» і руки були кам’яні. Потім все пройшло. З кожним днем почуваюся все краще і впевнений, що зможу давати ще більше команді. Нелегкий матч, але надважливі три очки зароблені. Фокусуємося на подальшій роботі.Як у тебе виник варіант поїхати у Швецію?

Я довго шукав, писав листи, їздив, вчив мову, багато тренувався, напрацьовував зв'язки. Це якщо коротко. Також тренер моєї нової команди працює зі збірною України та добре мене знав. Мова йде про Мікке Омана. Він був визнаний найкращим тренером Швеції в минулому сезоні. Мікке Оман вивів команду в ССЛ (Svenska Super Ligan). Потім підписав контракт зі швейцарським клубом Вищої ліги, але через кілька місяців повернувся. Як то кажуть, не підійшов йому цей варіант і причин там кілька. Тому Мікке Оман вирішив спробувати взяти цей виклик та зберегти прописку з клубом в лізі. Відповідно саме він мене і запросив до Швеції.


Що скажеш про потенціал своєї теперішньої команди? 

У першій половині сезону команда, за яку я зараз виступаю, здобула лише одну перемогу. Тоді підписали нового тренера, який і запросив мене. В деяких матчах з фаворитами команда показувала хорошу гру. Теперішнє завдання команди - вигравати 50% ігор до кінця сезону, щоб залишитися в лізі.


Які умови створив тобі клуб?

Я б сказав непогані. Живу через дорогу від арени. Квартира з усіма вигодами, також тут одразу і зал 24/7. Забезпечують усім, лише харчування на мені. Переліт також клуб оплатив. Працюю я на ремоуті (дистанційно). Вже обговорюємо можливість суддівства тут для додаткового підробітку. Працюю в ІТ-сфері як talent sourcer. Також займаюся зніманням і монтажем відео.В ігровому залі тренування 4 рази на тиждень, окрім того, офіційна гра. Можу також додатково тренуватися з юніорами та домовлятися за менші зали для індивідуальних тренувань.


А що тебе мотивувало їхати у Швецію?

Я люблю флорбол дуже і мріяв з дитинства грати в найфлорбольнішій країні світу. Це звучало нереально і так воно і було. Багато хто не вірив і жартував, що це лише фантазії. Навіть дві операції не завадили... Я просто люблю це. Я робив вже можливе, щоб досягнути неможливого, і я отримав шанс. Тепер міст прокладено. Наступним буде легше.


Травми зараз не турбують?

Слава Богу відновився. Фізично зараз на дуже хорошому рівні. Коліно не відчувається, гомілкостоп також в нормі. Ігрова форма бажає кращого. Як на мене, усе це наслідки довгого відновлення. Потрібно просто більше грати.А скільки часу відновлювався і які були травми?

Розрив передньої хрестоподібної зв’язки коліна на кваліфікації до чемпіонату світу. Перша операція - 7 місяців відновлення, друга операція - ревізійна. Першу зробили погано і потрібно будо все «переробити». Далі вісім місяців відновлення, а потім гомілкостоп. Через 3-4 тижні вже виступав на турнірі та поїхав тренуватися у Швецію.


Kamp-Sport

Others Articles