Articles

Biathlon

31.03.2024

ЧЕМПІОНАТ УКРАЇНИ: ТРИ ЗОЛОТА ПІДРУЧНОГО, ПЕРШЕ ЧЕМПІОНСТВО ГОРОДНОЇ ТА ІНШІ РЕЗУЛЬТАТИ

Цього тижня у Буковелі завершились змагання чемпіонату України з біатлону, які ставлять крапку в сезоні. Вони зібрали разом учасників Кубка світу, Кубка IBU, юніорського Кубка IBU, давши змогу порівняти їхній рівень перед виходом у відпустку.

У чоловічому спринті, який відкривав програму змагань, перше місце, з майже 30 секундами переваги, здобув Дмитро Підручний. Представник Тернопільщини схибив одного разу, але це не завадило йому перемогти. До трійки також увійшли Артем Тищенко (0 промахів) та Антон Дудченко (1  промах). Серед молодих спортсменів, найвищі місця за Степаном Кінашем та Богданом Борковським, які посіли 9-те та 10-те місця відповідно, допустивши по три хиби.

Всі результати

Жіночий спринт теж завершився перемогою представниці збірної А. Анастасія Меркушина з одним промахом випередила на пів хвилини Юлію Городну, у пасиві якої теж одна хиба на стрільбі. Третє місце за ще однією представницею першої збірної – Іриною Петренко, яку підвела стрільба – три промахи. Четверте та п’яте місця за Оленою Городною та Христиною Дмитренко. Також можна виділити високі місця спортсменок 2005 року народження: Ксенії Приходько та Тетяни Тарасюк – 7-ме та 9-те відповідно.

Гонка переслідування не принесла змін у першій трійці у чоловіків. Дмитро Підручний на чотири стрільби допустив лише дві хиби та на 15 секунд випередив Артема Тищенка, в активі якого нулі на стрільбищі. Одна хиба та третє місце в Антона Дудченка.  Всього на старт вийшли 23 спортсмени, а серед молоді можна відзначити роботу на вогневих рубежах Єгор Макаренка та Євгена Завади, які допустили лише два та три промахи відповідно.

Відчутно зменшилось число учасниць у жіночому персьюті, порівняно зі спринтерською гонкою. На старт вийшли 13 спортсменок, а пропустити цей вид змагань вирішили одразу п’ять спортсменок, що напередодні фінішували у топ-10: переможниця гонки Анастасія Меркушина, бронзова призерка Ірина Петренко, а також Христина Дмитренко, Ксенія Приходько та Тетяна Тарасюк. За такого розкладу сил, трійку сформували спортсменки з першими стартовими номерами: чемпіонкою України стала Юлія Городна, срібною призеркою – Олена Городна, а третє місце у фінішному протоколі посіла Надія Бєлкіна. До речі, участь у персьюті та спринті брала й олімпійська чемпіонка Валентина Семеренко (7 та 16 місця відповідно).

Сім команд вийшли на старт жіночої естафети: по дві від Києва та львівської області, а також по одній від Чернігівської, Сумської та Харківської областей. Найкращими були представниці Чернігова: кожна зі спортсменок була найкращою на своєму етапі, як підсумок – золото, яке завоювали Валерія Дмитренко, Ірина Петренко, Дарина Чалик та Христина Дмитренко. Зі значним відставанням від лідера, але з різницею у 20 секунд між собою, другими та третіми стали команди Києва та Сумщини відповідно.

У чоловічій естафеті фінішували п'ять команд. Після першого етапу лідерство було за представниками Сумщини, однак вже на наступних перевага перейшла до представників Тернопільської області, які й перемогли у гонці. Склад чемпіонів: Віталій Мандзин, Антон Дудченко, Тарас Лесюк та Дмитро Підручний. Срібло у команди Сумської області (Богдан Цимбал, Роман Боровик, Богдан Борковський, Денис Насико).

Завершували програму чемпіонату України гонки з масовим стартом. У жінок на старт вийшли 16 спортсменок, зокрема й представниця команди А Анастасія Меркушина. Власне вона й здобула перемогу. На другому місці фінішувала Любов Кип’яченкова, яка програла 20 секунд, а бронза у Валерії Дмитренко. За трохи кращої стрільби за нагороди чемпіонату України могла позмагатись 18-річна Валерія Шейгас, яка стала в підсумку п’ятою.

Чоловіки з команди А на мас-старт не вийшли, але це не завадило гонці стати більш масовою, ніж у жінок: 22 учасники проти 16. Попри більшу кількість промахів, у фінішному протоколі вище за Романа Боровика, який став другим, зумів фінішувати Степан Кінаш, який став чемпіоном України. Третє місце в Олександра Пономаренка, який програв лідеру 14 секунд. Найбільш влучним у гонці став Ярослав Трейтяк, який з одним промахом посів сьоме місце.