Articles

Biathlon

18.11.2021

АНДРІЙ ДЕРИЗЕМЛЯ: НА ПОЧАТКУ СЕЗОНУ БУДЕ СКЛАДНО. ДО ЦЬОГО ПОТРІБНО БУТИ ГОТОВИМ

 Віцепрезидент Федерації біатлону України Андрій Дериземля поділився очікуваннями від старту сезону. Нагадаємо, що новий сезон стартує 27 листопада у шведському Естерсунді. 

 Наскільки результати жіночого відбору стали для вас прогнозованими? Можливо, хтось розчарував чи навпаки, приємно здивував?

Зараз викликає занепокоєння хід наших дівчат у порівнянні з провідними спортсменками Норвегії, Франції. На мою думку, тренери планово навантажують спортсменок і до початку сезону підійдемо у кращій формі. Головний старт – Олімпійські Ігри. До них зараз всі і готуються. Саме на цих змаганнях треба перебувати на піку форми.


Така конкуренція на місце в основній команді, напевно, не може не тішити?

Конкуренція завжди йде на користь. Головне, щоб спортсменки були спроможні демонструвати високі результати на міжнародних змаганнях. Важливо не лише відвоювати місце в команді, а ще й досягти результату на головних стартах. Сподіваюся, що всі спортсмени і спортсменки основної команди зможуть демонструвати гідні результати, боротися за найвищі місця.


Блашко готувалася з особистим тренером і зараз не показує тих результатів, які від неї очікували. Можна сказати, що таке рішення було помилковим?

Зараз не став би робити якихось висновків. Моя позиція з цього питання незмінна – всі мають готуватися в команді. Молоді спортсмени мають брати приклад у досвідчених і від цього прогресувати. На мою думку, індивідуальна підготовка може мати місце в окремих випадках, але це більше виняток з правила. Команда мусить бути єдиною, адже індивідуальна підготовка тягне за собою низку проблем.


Щодо Блашко, то варто дивитися на результати протягом сезону. Сподіваємося, що ця спортсменка зможе проявити себе і принесе користь команді.


Які у вас очікування від початку нового сезону? Хто у жіночій команді, крім Джими, може стати лідеркою?

Всі спортсменки намагатимуться досягнути результату. Сестри Семеренко, Олена Білосюк (Підгрушна) безумовно проявлять себе. Їм вже складно стабільно виступати протягом сезону, але видати два-три високі результати за сезон можуть. Також очікуємо прогресу молодих спортсменок.


У чоловіків досить непроста ситуація, адже через коронавірус не тренувалися деякі наші спортсмени. Наскільки це може позначитися на результатах команди, адже по суті завершальна частина підготовки була зірваною?

Безумовно, це вплине на старт сезону, адже деякі хлопці змушені були переривати тренувальний процес. Знаємо, що спортсмени, які перехворіли або мали симптоми коронавірусу, не стартуватимуть на перших етапах. Проте, головний старт сезону – Олімпійські Ігри. Всі готуватимуться саме до цих змагань. Хочеться, щоб ця хвороба суттєво не вплинула на результати наших біатлоністів. Проте, варто бути готовим до того, що на початку сезону нам буде складно.


Влад Пригода, Kamp-Sport

Others Articles