Articles

Athletics

30.09.2023

ТРОЄ УКРАЇНЦІВ ЗАВТРА СТАРТУЮТЬ НА ЧЕМПІОНАТІ СВІТУ З ШОСЕЙНОГО БІГУ. ЗА КОГО ВБОЛІВАТИ?

Завтра 347 спортсменів з 57 країн світу змагатимуться у Ризі в бігу на Одну милю, 5 км та півмарафоні. На World Athletics Road Running Championships виступлять і троє українців. Двоє вийдуть змагатися на дистанції 5 кілометрів, ще один пробіжить дистанцію півмарафону. Відбирались на ці змагання за результатами Львівського півмарафону, про який ми розповідали раніше.5 кілометрівСеред чоловіків дистанцію у 5 кілометрів у Львові виграв Андрій Атаманюк, який і представлятиме Україну у Ризі. Окрім нього, на старт вийдуть ще 50 спортсменів з 28 інших країн. Зокрема у Ризі свій високий статус спробує підтвердити ефіоп Беріху Арегаві - чинний рекордсмен світу. А також одні з найшвидший в історії на цій дистанції - ефіоп Йоміф Кеджелча та кенієць Ніколас Кіпкорір.


На цій дистанції точно можуть бути несподіванки, адже у протоколі змагань лише у половини є попередній час на шосейних п’яти кілометрах. Ознайомитись зі списком учасників можна за посиланням.У змаганнях серед жінок братиме участь Богдана Семьонова. Загалом в Ризі виступлять 152 атлетки, 40 з яких - на цій дистанції. У Львові Богдана пробігла за 16 хвилин та 45 секунд. Вже після фінішу спортсменка зізнавалася у інтерв’ю, що не сподівалася відібратися на чемпіонат світу. 


ПівмарафонУ Львові цю дистанцію виграли Ольга та Микола Нижники. Ольга участі у чемпіонаті світу не братиме, натомість у змаганнях серед чоловіків Микола виступить. У Львові він здолав дистанцію з рекордом траси - 1:04:53. Після цього він зізнавався в соцмережах, що відновлення після забігу відбувається важче, адже він змагався на фоні хвороби. Тим не менш його плани на змагання в Ризі амбіційні - зробити sub63 (пробігти дистанцію швидше, ніж 63 хвилини) та оновити особистий рекорд. 


Змагатиметься на дистанції півмарафону 107 атлетів з 42 країн, зокрема й дев’ять спортсменів, що долали цю дистанцію швидше, ніж 60 хвилин в цьому році та чотирнадцять атлетів, які робили це в кар’єрі. Серед них й власник світового рекорду - 22-річний угандієць Якоб Кіплімо. 


Розклад змагань


5 кілометрів:

11:50 - жінки

12:15 - чоловіки

Півмарафон:

14:15 - чоловікиПРЯМА ТРАНСЛЯЦІЯ

Others Articles