Articles

Athletics

16.06.2021

РЕКОРД УКРАЇНИ З МАРАФОНСЬКОГО ЕСТАФЕТНОГО БІГУ ВСТАНОВЛЕНО У ЛЬВОВІ


Ідея організувати естафетний пробіг, аби побити час, продемонстрований Еліудом Кіпчоге на INEOS 1:59 CHALLENGE восени 2019 року (1 година 59 хвилин та 40 секунд), з’явилася ще минулого року. Однак на її реалізацію знадобилося трохи більше часу через карантинні обмеження. І от вчора, 42 бігуни клубу ShypShyna Run Club о 18:00 розпочали долати один за одним кола на доріжках стадіону Скіф, аби потягатися з результатом кенійця. Всього потрібно було пробігти 105.5 кіл.


«Вже десь близько року готувалися до встановлення цього рекорду, однак кілька разів переносили його через карантинні обмеження. За цей час відбулася реконструкція стадіону Скіф, на якому мали змогу вчора пробігти. Орієнтували учасників рекорду на час показаний Еліудом Кіпчоге – 1:59.40. На першому тренуванні наші бігуни у свої сили ще не до кінця вірили, але розуміння того, що це реально прийшло дуже швидко.


Наш фінішний час – 1:49.15 є кращим, ніж у бігунів з Мічигану, які встановлювали подібне досягнення в листопаді 2019 року (час американців – 1:49.32). Ми заявляли про те, що спортсмени бігтимуть 200 та 400 метрів, в американців же усі долали лише по 200 метрів. Якби ми робили так само могли би мати ще кращий показник. Але ми діяли відповідно до заявлених умов: лише учасники нашого клубу, без різних підставних осіб, та дистанції як у 200, так і в 400 метрів. Повне коло, якщо не помиляюсь, долали п’ять учасників рекорду.



Сертифікат про рекорд, який ми отримали – є сигнальним. Оскільки в нашому рекорді мова йде про час, то зараз, коли результат вже встановлено цей сертифікат нам мають замінити на новий, де вже буде вказано фінішний час. Ну а наприкінці року хтось від нас поїде на урочистості, які Національний реєстр рекордів України проводить на НСК «Олімпійському» в Києві», - розповів журналісту Kamp-Sport координатор заходу, тренер клубу Валерій Шажко. Він спільно з іншим тренером Сергієм Панченком вдало підготували учасників до рекорду, а Сергій ще й долав дистанцію в складі рекордсменів.




СПОДОБАЛАСЬ СТАТТЯ? ПІДТРИМАЙ НАС ПІДПИСКОЮ НА FACEBOOK, INSTAGRAM ТА YOUTUBE.




Захід супроводжував конкурс юних коментаторів, організований за підтримки Радіо FM «Галичина». Діти мали змогу спробувати себе у ролі коментатора, представивши кількох учасників рекорд та розповівши про нього цікаві факти.



Учасники рекорду України долали відрізки по 200 та 400 метрів. І зробити це треба було в темпі швидше, ніж 2:50/кілометр. Спойлер: усе вдалося. Розпочав естафету, пробігши перші 200 метрів Михайло Брунець. Вже за 26 секунд (замість мінімально необхідних 34) він передав естафету найбільш досвідченій вчорашній рекордсменці – Ользі Стадник, чемпіонці України з дводобового бігу, рекордсменці України.


Змінюючи одного за одним, позначку у перших 5 кілометрів здолали за 12 хвилин (час кенійця Кіпчоге – 14 хвилин). Запас продовжував достатньо стрімко зростати до середини дистанції: найбільш швидкі спортсмени мали вдосталь часу аби відпочити між повторами. Одним з таких був і Петро Лукіянчук, який раніше професійно займався легкою атлетикою (найкращий час на дистанції 400 метрів – 50.2 секунди):


«Тренування гарантували хороший результат і комфортний біг по дистанції. Подібного роду пробіги - хороший приклад того, як залучити до занять спортом широку аудиторію. Сучасному професійному спорту бракує видовищності й емоційної складової, а тут все це було. Приємно також було бігти по новому покритті на стадіоні "Скіф". Нарешті у Львові звернули увагу на стан спортивної інфраструктури. Сподіваюсь, що кількість таких локацій щороку буде лише збільшуватись», - поділився Петро своїми враженнями від заходу.



Він, а також ще кілька людей (Михайло Брунець, Володимир Ханас, Олександр Мілашенко) долали цього дня не лише відрізки по 200, а й по 400 метрів. Вже після подолання середини дистанції темп трохи впав, адже зменшилася і кількість учасників, хтось завершив своїми відрізки та відправився відпочивати. Активніше за справу взялися масажисти, які допомагали спортсменам підтримувати м’язи в тонусі, аби уникати непотрібних травм, розтягнень та демонструвати найкращий час. Аби не охолонути, частина між своїми повторами бігала підтюпцем, аби розтрусити м’язи.


Варто відзначити дівчат, які на рівних з чоловіками долали дистанцію, по 4-5, а то й більше повторень. Певне пожвавлення відбулося, коли учасники зрозуміли, що можуть здолати планку не лише у 2 години, та побити результат Еліуда Кіпчоге, а й вибігти дистанцію швидше, ніж за 1 годину та 50 хвилин.



«Нам вчора вдалося встановити рекорд України, побивши результат відомого кенійського бігуна Еліуда Кіпчоге. Ми готувалися до цього та викладалися на повну, що й вилилося в такий результат – 1 годину 49 хвилин та 15 секунд. Дуже рада, емоцій досі дуже багато. Щаслива, що все вдалося, щаслива бути частиною бігового клубу ShypShyna Run Club», - поділилася вже сьогодні емоціями учасниця рекорду Катерина Мигул, яка вчора здолала п’ять відрізків по 200 метрів.


Останні кілька кілометрів рекорду супроводжувалися досить гучною підтримкою з трибун, до якої активно закликав організатор заходу Валерій Шажко. Фінішних 200 метрів випало бігти чинному чемпіону України з добового бігу, учаснику клубу ShypShyna Run Club Володимиру Ханасу, якого на останніх ста метрах супроводжували усі учасники рекорду. Фініш команда перетнула з часом 1 година 49 хвилин та 15 секунд. Представник Національного реєстру рекордів України підтвердив здобуття рекорду та вручив пам’ятну табличку, привітавши усіх новоспечених рекордсменів України.



Далі відбулося святкування рекорду та просто величезна кількість фото учасників клубу. Львівська бігова спільнота точно буде ще довго бачити фото з вчорашнього дня. Під час святкування також відбулося вручення посвідчення кандидата в майстри спорту Володимиру Ханасу представником Федерації легкої атлетики Львівської області, за чиєї підтримки відбувався цей захід.




СПОДОБАЛАСЬ СТАТТЯ? ПІДТРИМАЙ НАС ПІДПИСКОЮ НА FACEBOOK, INSTAGRAM ТА YOUTUBE.




Свято бігу у Львові вдалося на славу. Задана висока планка, яку, можливо, хтось і захоче подолати. А може клуб згодом спробує оновити свій же рекорд? Такі заходи точно популяризують спорт.



Тарас Жеребецький, Kamp-Sport

Others Articles