Articles

Athletics

19.06.2021

РЕКОРД УКРАЇНИ, НОРМАТИВИ В ТОКІО ТА ІНШІ РЕЗУЛЬТАТИ ПЕРШОГО ДНЯ

Вчора у Луцьку на стадіоні «Авангард» стартував чемпіонат України з легкої атлетики. Його програма розрахована на три дні і завершиться лише в неділю. Вчора ранкова програма була нечисельною, основну увагу привернули вечірні виступи та результати.

Відкривали програму одразу три види десятиборства, де заявлено всього лише два учасники: біг на 100 метрів, стрибки в довжину та штовхання ядра. Також у ранковій програмі була й кваліфікація на 100 метрів у чоловіків, де визначалися 24 учасники ½ фіналу.

Вже у другій частині дня розпочалися фінали. Відкривали програму фіналів жінки у штовханні ядра та метанні молоту. У першому виді трійку призерок сформували Ольга Голодна (17.14 у найкращій спробі), Тетяна Кравченко (15.22) та Світлана Марусенко (14.66). У метанні молота перше місце посіла Ірина Климець, яка потрохи повертається після травми у змагальний ритм. Фінальна шоста спроба у її виконанні була найкращою – 69.00, хоча й інші вдалі спроби були кращими, ніж результати Альони Шуть (65.32) та Ірини Новожилової (60.84), що здобули срібло і бронзу відповідно.

СПОДОБАЛАСЬ СТАТТЯ? ПІДТРИМАЙ НАС ПІДПИСКОЮ НА FACEBOOK, INSTAGRAM ТА YOUTUBE.

Паралельно з фіналом у метанні молота стартувала кваліфікація у стрибках в довжину серед жінок. Марина Бех-Романчук у першій спробі показала 6.53 та з першим результатом завершила кваліфікацію. Фінал, куди відібралося 12 учасниць побачимо вже сьогодні, початок о 16:30.

У вчорашній програмі все продовжилося півфіналами на стометрівці та кваліфікацією на 100 та 110 метрах з бар’єрами. А ввечері у цих ж видах ми побачили фінали. На гладкій стометрівці у жінок перемогла Вікторія Ратнікова (11.67), випередивши на фініші Єву Подгородецьку (12.01) та Ганну Чубковцову (12.05). У чоловіків золото за Олександром Соколовим (10.45), срібло – за Андрієм Васильєвим (10.51), бронза – за Станіславом Коваленком (10.52).

На дистанції 100м з бар’єрами перемогла Ганна Чубковцова (13.56), оформивши медальний дубль у вечір п’ятниці. За нею фінішували Ганна Плотіцина (13.64) та Наталія Юрчук (13.69). 110 метрів з бар’єрами завершилися перемогою Богдана Чорномаза (14.19), другим та третім стали Артем Шаматрин (14.25) та Віктор Солянов (14.26).

Між забігами спринтерів вмістилися решта програми першого дня. Так у метанні молота серед чоловіків переміг Михайло Кохан, вперше у кар’єрі відправивши молот за 78 метрів (78.61). Зробив це Михайло у другій спробі, вирішивши на цьому завершити. Друге місце за представником Білорусі: срібний призер останніх Ігор у Ріо Іван Тіхон показав результат 76.63м. Бронзовий результат 75.11м показав Михайло Гаврилюк. Штовхання ядра серед чоловіків завершилося перемогою Ігоря Мусієнка (19.15), одразу за ним результати Романа Кокошка (18.68) та Віктора Самолюка (18.36).

Кваліфікацію у стрибках в довжину серед чоловіків теж з першої спроби, як і Марина Бех-Романчук серед жінок, виграв Владислав Мазур (7.60). До фіналу пройшли 12 спортсменів, однак лише четверо з них здолали кваліфікаційний норматив для фіналу 7.40. У стрибках у висоту кваліфікація відзначилася поверненням в сектор Богдана Бондаренка, а для виходу у фінал йому вистачило результату 2.10. Буде цікаво спостерігати за медальними розбірками.

Кваліфікація відбувалася на 400 метрів у чоловіків та жінок. Одразу четверо жінок збігали кваліфікацію на норматив майстра спорту, однак до 51.35, які дадуть місце на Олімпіаді, залишається доволі багато. Побачимо чи зможуть їх показати у фіналі. Серед чоловіків до відбіркових нормативів було ще далі, найкращий результат у кваліфікації показав Олександр Погорілко – 46.83. Ще одним кваліфікаційним забігом була дистанція на 1500 метрів у чоловіків.

Далеко не в такому порядку була побудована програма, однак залишити наостанок розповіді сектор для стрибків з жердиною у жінок таки потрібно. Вже на висоті 4.40 там залишилася всього одна учасниця, рекордсменка України з Харківщини Марина Килипко. Продовживши виступи, їй висота 4.50 підкорилася з третьої спроби, 4.60 – з другої. Продовжувати на висоті 4 метри та 70 сантиметрів, означало боротися за оновлення свого ж національного рекорду (4.65) та намагатися виконати олімпійський норматив. І їй це блискуче вдалося: висота взята з першого разу і Марина Килипко їде в Токіо. Її емоції просто варто побачити. Що ж до медалей чемпіонату України, то срібло дісталося Яні Гладійчук (4.30), бронза – Юлії Козуб (4.20).