Articles

Athletics

17.01.2022

МЕМОРІАЛ ДЕМ’ЯНЮКА: ЮВІЛЕЙНА ПРЕМОГА ОКУНЄВОЇ, ЗАХИСТ ТИТУЛУ У ЧОЛОВІКІВ

В суботу, 15 січня, відбувся традиційний турнір зі стрибків у висоту – 23-ій Меморіал пам’яті Олексія Дем’янюка. Головними подіями змагального дня стали Гран-Прі серед жінок та чоловіків, які зібрали 26 спортсменів з п’яти країн, що відбулися ввечері. Однак, традиційно, передувало цьому змагання в кількох вікових групах, які стартували ще від суботнього ранку.Першими виступали в категорії до 16 років. У дівчат перемогу здобула Уляна Петрук (140 см, Волинська область), другою стала Анастасія Вацяк (140 см, Львівська область), третьою – Анастасія Ковригіна (135 см, Львівська область). У хлопців з результатом у 170 сантиметрів перемогу здобув Станіслав Олійник (Львівська область), Роман Кінаш з Львівщини став другим (165 сантиметрів), 160 сантиметрів виявилось достатньо для бронзи у виконанні Володимира Козлюка (Волинська область).


У категорії до 18 років глядачі вперше за Меморіал побачили стрибок на 200 сантиметрів. Саме такого результату досягнув Іван Литовченко з Дніпропетровської області, що й здобув перемогу. Другим став Матвій Чауш (185 см, Тернопільська область), третім – Анатолій Костенко (185 сантиметрів, Миколаївська область). У дівчат першою стала Марина Ковтунова (175 см, Донецька область). Вона з першої спроби взяла усі висоти, аж до переможної. Далі розташувались Каріна Дружинська (170 см, Житомирська область) та Елизавета Чорна (160 см, Вінницька область).


Серед юніорів (до 20 років), як і в категорії до 18 років, перемогу здобули з результатом 200 сантиметрів. Автор такого результату – Кирило Луценко з Києва. Друге місце у Дмитра Зуєва (195 см, Херсонська область), третє в Артема Пікаша (195 см, Кіровоградська область). В дівчат було всього три учасниці: представниця Львівщини Вікторія Майстренко зробила три невдалі спроби на висоті 150 сантиметрів та завершила змагання, а Марія Алєйнікова (Львівська область) та Вероніка Крамаренко (Запорізька область) синхронно пройшли всю дистанцію і поділили перемогу з результатами 181 сантиметр.


Тепер до головної страви дня – змагань Гран-Прі. Першими у сектор вийшли жінки. Одинадцять спортсменок (9 представниць України, по одній з Узбекистану та Литви) вийшли боротися за перемогу. Розпочинали з висоти 165 сантиметрів, яка стала заявленою стартовою висотою для двох спортсменок: Людмили Шпак та Анастасії Матвійок. Обоє впоралися з першої спроби, але ця висота стала останньою успішною для Людмили Шпак – 165 сантиметрів та перший виліт. На 170, окрім неї, стрибали ще вісім спортсменок і її здолали. 175 не підкорилися двом представницям Львівщини: Анастасії Матвійок та Ілоні Заскалько. На висоті 175 в боротьбу вступили вже всі учасниці, здолали її вісім найкращих.


Саме на 175 сантиметрів останні свої успішні спроби виконали Марина Ковтунова (Донецька область) та Марія Алєйнікова (Львівська область). Після 180 сантиметрів далі успішні спроби не вдалися Вероніці Крамаренко (Запорізька область) – шосте місце та підсумковий результат у 180 сантиметрів.


Наступна висота – 183 сантиметри, є нормативом майстра спорту. З першого разу її в суботу підкорили Юлія Чумаченко, Лілія Клінцова та гостя з Узбекистану Світлана Радзивіл. Оксана Окунєва та литовка Урте Байкштіте впоралися з нею за дві спроби. А вже на наступній висоті вирішилася доля переможниці змагань.


Спортсменки одна за одною показували невдалі спроби, наближаючи перестрибку як можливий варіант визначення переможця. Однак у третій спробі одна зі спортсменок таки виконала вдалу спробу – нею стала представниця Полтавщини Оксана Окунєва. Їй належав рекорд серед жінок за кількістю перемог на турнірі – чотири. Тож ця перемога для неї є невеликим ювілеєм. Вже у статусі 5-кратної переможниці Меморіалу Оксана здійснила три спроби на висоті 189 сантиметрів, однак планка не підкорилася. Друге місце розділили Юлія Чумаченко (Миколаївська область) та Лілія Клінцова (Харківська область). Іноземні гості залишилися за межами п’єдесталу через більшу кількість спроб на попередніх висотах.Опісля жіночого фіналу глядачі як у залі, так і в трансляції, могли побачити прощання зі статусом професійного спортсмена, уславленого представника Львівщини у стрибках у висоту Дмитра Дем’янюка. Одним з найбільш зворушливих моментів стала трансляція головних стрибків у кар’єрі Дмитра на великому екрані, що супроводжувалося піснею «Віват, король, віват». Також були подяки від СК «Висота» та управління спорту Львова, привітання від колег та давніх товаришів, зокрема чемпіонів світу Юрія Кримаренка та Богдана Бондаренка.


Після цієї частини, увага перейшла знову до змагань, де в чоловічому Гран-Прі було п’ятнадцять учасників. Стартували з висоти 195 сантиметрів. На ній, як і 200, ніхто не зійшов з дистанції. 205 не підкорилася львів’янину Назару Боруцькому, з результатом 205 сантиметрів зійшли з дистанції ще одразу семеро учасників: Антон Мокряк (Кіровоградська область), Олександр Репало та Владислав Лавський (обоє – Львівська область), хорвати Мартін Млінаріч та Філіп Мрчіч, а також представник Австрії Бен Хенкес. Ще один австрієць, Ліонель Штрассер, завершив змагання з результатом 210 сантиметрів. Такий же у підсумку результат і в легенди українських стрибків у висоту Юрія Кримаренка, який після 210 зробив невдалу спробу на 215, переніс дві спроби на висоту 218 сантиметрів, однак так і не піднявся вище у підсумку.Найпізніше стартував Вадим Кравчук, який розпочинав з 210 сантиметрів. Її він взяв з першої спроби, а от далі попсував нерви собі і публіці, яка, очевидно, вболівала за останнього представника Львівщини: з третього разу взяті 215 та 218 сантиметрів. Після того як на 218 планку не взяли Дмитро Яковенко (Кіровоградська область) та Андреас Штейнметц, тріо призерів сформувалося: Владислав Кравчук, Йозас Баїкштіс та Олег Дорощук (практично, як ми і прогнозували напередодні). 218 сантиметрів Олег Дорощук взяв з першої спроби, литовець висоту пропустив.


На висоті 221 сантиметр Вадим Кравчук виконав одну невдалу спробу, після чого переніс спроби. Литовець підкорив висоту з першого разу, Олегу Дорощуку знадобилося дві. Далі були 224 сантиметри, які й стали вирішальними. Вони не підкорилися ні Вадиму Кравчуку (фінальний результат – 218 сантиметрів), ні Йозасу Баїкштісу (221 сантиметр), які й стали третім та другим відповідно. Натомість Олег Дорощук цю висоту підкорив з першого разу, зберігши статус переможця Меморіалу, вперше отриманий торік. На 227 сантиметрах планка не встояла у жодній зі спроб, тож його фінальний результат – 224 сантиметри.Наживо побачивши Меморіал, можна чесно говорити, що рівень організації, трансляції та спортсменів говорить про те, що у цього турніру є всі шанси ставати все більш знаним і за межами України. Він уже має певне визнання, адже тут виступають щороку спортсмени з інших країн, тут встановлювалися світові рекорди та демонструвалися найкращі результати сезону. Залишається всього декілька кроків до виходу на ще вищий рівень: жива глядацька аудиторія, яка зараз не вміститься у залі через відсутність трибун, та інтерес від спонсорів, який дозволив би підняти призові та можливості організаторів запрошувати сильних як українських, так і закордонних спортсменів.


Тарас Жеребецький, Kamp-Sport


фото - Євген Кравс

Others Articles