Articles

Athletics

03.11.2021

ЛЬВІВСЬКИЙ МАРАФОН ВДРУГЕ В ОНЛАЙНІ. АЛЕ У ЛЬВОВІ ТАКИ БІГТИМУТЬ

Цього вікенду Львів мав приймати велике свято бігу – перший Lviv Nova Poshta Marathon. Однак цей захід, як і у 2020 році перенесли в онлайн-формат. Причина цього банальна та всім відома – чергова хвиля Covid-19, яка, помножена на невеликий відсоток вакцинованого населення, призвела до скасування масових заходів.
Проте, львівські бігуни не знітилися та, вже навчені тим фактом, що самотужки бігти не так цікаво, а долати марафонську дистанцію (42.195м) ще й ой як непросто, вирішили самоорганізуватися та допомогти одне одному показати свій найкращий результат у хорошій компанії. І сьогодні розкажемо вам про одразу два випадки.


DieHard Lviv & Probig

 

Місце проведення: маршрут 

Час старту: 8:00

Місце старту: Sushi Time (вулиця Торф'яна, 8А, Львів).Бігуни зі спільноти DieHard зрозуміли, що онлайн-формат – єдиноможливий зараз для організатора забігу – компанії NewRun. Але вирішили все ж не бігти самотужки. У їхньому чаті в телеграмі вже тиждень відбувається комунікація, а кожен охочий може вказати бажаний час та знайти людину, з якою долатиме марафонську дистанцію. Також вони очікують і на тих хто бігтиме півмарафон та запрошують їх долучатися до частини забігу. Впродовж всієї дистанції компанію бігунів супроводжуватимуть пейсери, які бігтимуть у цільовому темпі.


До організації цього забігу також долучився львівський біговий клуб Probig, засновниками якого є відомі легкоатлети Орися та Дмитро Дем’янюки. Учасники цього клубу теж долатимуть марафон разом з дайхардівцями, а тренер Орися Дем’янюк допомагатиме порадами в останні дні підготовки до марафону. Окрім того, знайшли DieHard (один з організаторів – Олександр Мілашенко) і партнера та спонсора забігу. Ним виступить магазин Active Life. Його засновник Іван Гуляк (за сумісництвом й організатор півмарафону в Дрогобичі) в цей день долатиме марафон у Стамбулі та, в якості підтримки львівських бігунів, від магазину Active Life, подарує три компресійні бігові лонгсліви, що буде дуже актуальним на осінньо-зимовий період. Призи отримають перші три місця за абсолютним часом. Також кожен учасник отримає в магазині знижку (-10%) на бігову, туристичну екіпіровку та спорядження.


На дистанції учасників очікуватимуть пункти з водою, фотозвіт, супровід автомобілем та смаколики на фініші (кава/чай, печиво, фрукти).


«З Дайхардом взаємодіяли ще до заснування клубу. Хлопці підтримують і мене, і клуб. У нас одна мета - популяризація і розвиток спорту, бігу. З окремими знайома давно, адже консультувала їх у підготовці до різних стартів. Як тільки дізналася про переведення марафону в онлайн-форматі, своїм всім написала, що таки будемо бігти і зробимо це на традиційному недільному дайхарді.Обіцяла, що поговорю з хлопцями з Дайхарду про колаборацію, написала Саші Мілашенку, в якому вже теж тоді визріла ідея допомогти учасникам які зареєструвалися на марафон, подолати дистанцію, тому вирішили об'єднати зусилля. Саша розробив маршрут марафону, організовує пейсмейкерів, які будуть допомагати учасниками тримати бажаний темп. Тренери клубу ProBig будуть супроводжувати учасників на авто, при потребі забезпечувати водою, та ізотонічними гелями(на марафоні без того ніяк). Перед стартом я проводитиму розминку для всіх учасників. Також мала розмову з керівником осередку УАЛ Львів, тому плануємо залучити студентів для волонтерства по трасі марафону. А для трьох найкращих результатів в абсолюті команда ProBig приготувала пам'ятні подарунки», - розповіла тренер та засновниця клубу ProBig, неодноразова чемпіонка України Орися Дем’янюк.


ShypShyna Run Club

 

Місце проведення: навколо Арени Львів

Час старту: 42км - 8.00

21км – 9.30

10км – 10.00

5км – 11.00

Місце старту: Арена Львів (вул. Стрийська, 199)

 


Найбільш масовий львівський біговий клуб, ШипШина, теж дає можливість пробігти свою дистанцію в компанії людей, а не робити це одному. На відміну від перших, старт у них для дистанцій у різний час і траса проходить не в одне кола, а в декілька (довжина одного кола – орієнтовно 2.5км). «Старти умовні, можна розраховувати свій час довільно! Найрівніша траса у Львові. Мінімальний набір висоти!», - обіцяють організатори. До речі, клуб вже не вперше організовує забіги. Минулого року, коли живих стартів не було, вони провели онлайн-забіг на 10км до дня вишиванки, забіг на найвищу вершину Сколівських бескидів – гору Парашку та вже двічі Slavsko Trail.


«Основним забігом в цьому місяці мав бути марафон від Нової Пошти і супутні з ним дистанції. Оскільки він відбуватиметься онлайн, а нам до цього вже не звикати, тому 7.11 ми організовуємо старт на Арені Львів. З зоною старту та фінішу, гідратацією, ізотоніками, гелями, автом для перевдягання, зоною підтримки. Старти різних дистанцій розраховані під більш менш спільний фініш. Після нього організуємо пікнік, або поповнимо втрачені калорії на Макдрайві. Старти умовні, можна розраховувати свій час коли виходите на старт довільно. Вже завтра опублікуємо трек кола на Арені Львів. Очікуємо на понад 40 учасників, вже знаємо про учасників не лише зі Львова, а й, навіть, з Бродів», - ділиться тренер клубу ШипШина Валерій Шажко.


Який би варіант не обрали ви: бігти одному, приєднатися до DieHard Lviv & Probig чи ShypShyna Run Club приємно відзначати, що вимушені перенесення стартів в онлайн-формат вже не викликають такого стресу, як це було у 2020 та не впливають на бажання людей бігати.


Тарас Жеребецький, Kamp-Sport


Others Articles