Статті

05.02.2022

ВОЛОДИМИР МАТВІЙЧУК: У ФЕДЕРАЦІЇ ВСЕ ЗМІНИЛОСЯ ПІСЛЯ ТОГО, ЯК ПІШОВ З ПОСАДИ ОЛЕКСАНДР ПАВЕЛЕЦЬ

Декілька днів тому боксерську спільноту сколихнула опублікована на сторінці Український бокс. Перезавантаження. в фейсбуку інформація про розмір боргів перед боксерами, тренерами, менеджментом напівпрофесійної боксерської команди "Українські отамани", яка була створена наприкінці 2012 року Федерацією боксу України і виступала у Світовій серії боксу (WSB) протягом декількох сезонів. Йдеться про сотні тисяч доларів. Зокрема, лише борг перед боксерами команди складає понад $210 тис. Кореспондент Kamp-Sport Василь Танкевич звернувся за коментарем з цього приводу до одного з фігурантів опублікованого списку, титулованого українського боксера, бронзового призера чемпіонату Європи 2011 року, учасника Олімпійських ігор 2016 року, найкращого боксера України 2016 року, багаторазового чемпіона і призера чемпіонатів України Володимира Матвійчука. У розмові найтитулованіший в історії боксер Житомирщини підтвердив інформацію про існування боргу перед ним. Причому зізнався, що насправді розмір боргу ще більший, ніж вказаний в опублікованій інформації.



- Володимире, як зазначено в опублікованій інформації, борг перед вами складає $8,5 тис. Це відповідає дійсності?

- Перед тим, як відповідати на це запитання, дозвольте висловити свою особисту точку зору про ситуацію, яка нині склалася в українському боксі. Я в боксі дуже довго - 20 років. І останні 10 років я є функціонером. 4 роки я працював у Міністерстві молоді та спорту, поєднуючи свою роботу зі спортивною кар'єрою. Після того, як я пішов з Міністерства, повернувся до команди. Два роки я був у збірній команді, відібрався на Олімпійські ігри-2016 і після Олімпіади вже п'ятий рік я працюю в команді Київської обласної федерації боксу, є координатором розвитку студентського та шкільного боксу.


Завжди тісно спілкувався з Федерацією боксу України, з людьми, які там продовжують працювати. І хочу сказати наступне. Давно знаю Володимира Степановича (Продивуса - Авт.). Можу сказати, що за весь період, що він очолює Федерацію боксу України, він зробив дуже багато доброго. Пам'ятаю, 2011, 2012 роки, коли наші хлопці неодноразово піднімалися на п'єдестали на чемпіонаті світу, Олімпійських іграх. 2015 рік, коли на Європейських іграх наші хлопці завойовували медалі. А ще були успішні виступи на чемпіонаті Європи 2017 року в Харкові і Європейських іграх 2019 року в Мінську. Я був визнаний найкращим боксером України 2016 року - дуже вдячний йому і його команді. Але все змінилося після того, як пішов з посади першого віцепрезидента ФБУ Павелець Олександр Ярославович, який піклувався про розвиток Федерації боксу України загалом. Володимир Степанович поставив виконавчим директором ФБУ людину, як на мене, не зовсім компетентну у всіх справах (Донатаса Піскуна - Авт.). Хоча він багато чого і доброго зробив. Я знаю десятки людей з оточення Володимира Степановича, які йому неодноразово казали, що Донатас не справляється зі своїми обов'язками, але очільник Федерації ніяких дій щодо нього не приймав. У боксерського товариства накипіло і сьогодні маємо що маємо.


За останній рік-півтора дуже багато було нарікань на роботу Федерації боксу України. І, знаєте, як кажуть, свита робить короля. Команда, яка працює зараз в ФБУ, дуже негативно вплинула на розвиток українського боксу. Постійно в бік ФБУ іде негатив, перестала бути нормальна комунікація з регіональними федераціями. Федерація перестала працювати так, як вона має працювати. І через це виник масовий протест президентів обласних осередків, потужних федерацій, які на сьогодні дають 70-80% результатів. Це такі федерації, як Одеська, Чернігівська, Кіровоградська, Київська, Київ, Харківська, Хмельницька, Полтавська та інші. Ці федерації хочуть задавати питання, але їх не чують. Хотіли чесних і справедливих виборів, а їх так за великим рахунком і не було.


А що стосується вашого питання, то борг переді мною насправді трошечки більший, ніж $8,5 тисяч. Але якщо б мені хтось повернув борг, я був би вдячний і за цю суму.


Я три сезони боксував в "Українських отаманах". Це був один із найпопулярніших проєктів за переглядами. Мене і таких хлопців як я, показували по телебаченню, ми ставали медійними. І це, в першу чергу, дякуючи Володимиру Степановичу, бо це його проєкт. Так, нам не виплатили всіх коштів - це дуже погано. Але це був дуже крутий проєкт, за що йому слова вдячності, що він зумів таке зробити і цим за великим рахунком дуже сильно популяризував наш улюблений вид спорту - бокс.


Я провів за "Отамани" 6 поєдинків. В першому сезоні, коли ми командою вибороли друге місце, провів один поєдинок - 12 грудня 2012 року в Броварах проти фіналіста Олімпійських ігор 2008 року Дауда Сов з команди "Американські нокаутери". Я здобув над ним перемогу. Після цього боксував з мексиканцем, з рісіянином, з кубинцем Толедо, у Львові боксував проти турецького боксера і в Лондоні проти їхнього лідера Максвелла. Я виграв три поєдинки (з росіянином, турком і американцем) і три програв. Всі бачили бій з кубинцем Толедо у київському Палаці спорту. Переконаний, що цей бій мали віддати мені. Але перемога наді мною давала Толедо ліцензію на Олімпійські ігри і вони там перестрахувалися, напевно.



- Щодо боргу. Коли він почав з'являтися?

- Розповім, як все було. Під час першого сезону (2012/2013 років – Авт.) у нас зарплатня була $2 тис. в місяць і плюс платили за перемогу $2 тис. і за поразку $500. І за перший сезон з нами всіма розрахувалися. Ми були щасливі, що маємо можливість брати участь в такому крутому проєкті і отримувати хороші кошти. А борг виник в сезоні 2014/2015 років, коли нам не виплатили зароблені кошти. Тільки одну зарплатню ми отримали в той сезон. А в сезоні 2015/2016 років були зовсім інші умови, фінансування. В тому сезоні ми все отримали. Ми не отримали кошти тільки за сезон 2014/2015 років.


- Як президент клубу Володимир Продивус пояснював, що не виплачує гонорари боксерам? Пригадую, була мова, що борг виник через те, що віцепрезидент ФБУ Ігор Палиця не виконував свою долю зобов'язань. З цим це пов'язано чи з чимось іншим?

- Я чув інформацію, що хтось із людей, які були віцепрезидентами чи першими віцепрезидентами і були в проєкті, не виконав своїх зобов'язань. Ми - боксери, люди, які робили свою роботу в ринзі. Ми підписували контракти. Але ж ми розуміємо, які ці контракти. Це в першу чергу було на особистих відносинах. Це вже потім ми дізналися, що там якісь непевні відносини з Палицею, з іншими людьми, які обіцяли підтримувати. Ми знали, що наш президент виконує свої обіцянки. Але. ...Я неодноразово з ним спілкувався, він запевняв мене, що виплатить всі кошти. Обіцяв і не раз.



- Ті контракти мають якусь юридичну вагу щоб з ними можна було в суд звернутись чи це нереально?

- Я думаю, це нереально, тому що пройшло багато часу. І нереально судитися що стосується "Українських отаманів".


- Повернемось до початку нашої розмови. Як, на вашу думку, можна вийти з цієї патової ситуації у Федерації боксу? Як на мене, іншого шляху, ніж в суді, щоб вирішити цю ситуацію, немає.

- Як вчора сказав на пресконференції Юрій Андрійчук (віцепрезидент ФБУ – Авт.), на сьогодні є два виходи з ситуації - 1) суд, 2) чекати 4 роки до нової звітно-виборної конференції. Я думаю, що в Міністерстві молоді та спорту 22 лютого все ж таки відбудеться легітимна позачергова звітно-виборна конференція, на якій буде кворум, тобто будуть присутні делегати з щонайменше 17-ти областей і там відбудуться легітимні вибори.


Зараз, зрозуміло, все перейшло на особистості. Але все одно треба знаходити в собі сили, сідати за стіл переговорів і вирішувати все задля розвитку нашого улюбленого виду спорту – боксу, для того щоб бокс продовжував розвиватись і досягати результатів на благо неньки України.



- Особисто ви, якщо б були делегатом конференції 22 лютого, чию кандидатуру підтримали б?

- На конференції Київської обласної федерації боксу ми одноголосно підтримали кандидатуру Кирила Валерійовича Шевченка на посаду президента Федерації боксу України.

Василь Танкевич, Kamp-Sport

Інші Статті