Статті

30.05.2024

УКРАЇНЦІ НА СВІТОВОМУ ЛІЦЕНЗІЙНОМУ ТУРНІРІ З БОКСУ: ПРОМІЖНІ РЕЗУЛЬТАТИ

В Бангкоку (Таїланд) триває заключний ліцензійний турнір з боксу до Олімпійських ігор 2024 року в Парижі - 2-й світовий Олімпійський кваліфікаційний турнір. Збірна України представлена шістьма чоловіками і шістьма жінками, які відправились у Таїланд з бажанням завоювати перепустки на Ігри-2024 і збільшити українське представництво в столиці Франції. А воно наразі невтішне - лише лідер збірної Олександр Хижняк (до 80 кг) має ліцензію, яку завоював торік у Польщі на Європейських іграх.За 7 змагальних днів (з 24 до 30 травня) українці провели в Бангкоку 19 боїв (13 перемог - 6 поразок). Розпочали добре - виграли 9 з 10-ти поєдинків на старті. А далі почалися проблеми.


Першою покинула турнір Калоліна Махно, яка поступилася чемпіонці світі і дворазовій бронзовій призерці чемпіонатів світу Валентині Хальзовій з Казахстану. А вчорашній день (29 травня) став справді "чорним" для українського боксу. З п'яти наших боксерів четверо зазнали поразок і припинили боротьбу за квоти на Олімпіаду. Найприкрішої поразки зазнав чемпіон світу 2021 року Юрій Захарєєв (до 71 кг) - чи не головна українська надія на цьому турнірі. Він розпочав змагання з двох упевнених перемог, а в третьому бою - з Айданом Волшом (бронзовий призер попередньої Олімпіади в Токіо) - судді з рахунком 3:2 віддали перемогу ірландцеві. Таке рішення викликало обудення у керівництва Федерації боксу України. Сьогодні Федерація оприлюднила звернення до МОК і НОК України, в якому просить дати оцінку цього бою, вимагає ретельного розслідування, перегляду бою незалежними оцінювачами та кваліфікованої оцінки роботи суддів і хоче, щоб винні особи, які обслуговували цей поєдинок, були покарані, справедливість перемогла та Юрію Захарєєву повернули заслужену перемогу.


Також вчора завершили бої поразками Ярослав Харциз, Ганна Охрей та Анастасія Черноколенко. А сьогодні до списку боксерів, які припинили боротьбу за ліцензії додався Сергій Горсков.Таким чином, станом на сьогоднішній вечір шестеро наших боксерів завершили виступи і шестеро продовжують змагатися. Це - досвідчений Дмитро Замотаєв (до 51 кг), який виграв два бої і демонструє на турнірі якісний, професорський рівень боксу, Айдер Абдураїмов (до 57 кг), який виграв уже три бої і Дмитро Ловчинський (понад 92 кг) з однією перемогою.


Маємо надію також на жінок: Тетяну Коб (до 50 кг), яка стартує завтра, Анастасію Ковальчук (54 кг) та Анастасію Молочко (до 57 кг). Останні здобули по одній перемозі, які дають сподівання на успішний загальний виступ.Усім для здобуття ліцензій залишилося виграти ще по 2 бої, Тетяні Коб - 3.


А завтра вболіваємо за Тетяну Коб, Дмитра Замотаєва та Айдера Абдураїмова. В разі перемог, наступні свої поєдинки Дмитро та Айдер проведуть за ліцензії.


Кваліфікаційний турнір триватиме ще 3 дні і завершиться 2 червня.


Kamp-Sport


Світлини: ФБУ, інстаграм Дмитра Замотаєва

Інші Статті