Статті

03.04.2023

СТАЛО ВІДОМО, ХТО ВЧИНИВ ПРОВОКАЦІЮ ПРОТИ УКРАЇНСЬКОГО БОКСЕРА ДАНИЛА ЗАМОРИЛА НА ТУРНІРІ В ЛИТВІ

Литовська федерація боксу (LBF) відреагувала на інцидент, який трапився в Каунасі 1 квітня під час нагородження призерів Міжнародного турніру з боксу класу "А" імені Альгірдаса Шоцикаса. Як писав боксерський журналіст Kamp-sport Василь Танкевич на своїй сторінці в ФБ, переможець змагань у вазі до 63,5 кг, 21-річний львів'янин Данило Заморило зійшов на п'єдестал з українським прапором на плечах. Але за кілька секунд хлопця попросили його зняти.Як випливає із заяви LBF, це справа рук технічного делегата турніру, призначеного Європейською конфедерацією боксу (EUBC), румуна Сіми Віореліса. Литовська федерація боксу чітко заявляє, що Віореліс, скористався моментом, коли ніхто не міг опиратися, і влаштував провокацію. Також литовці вважають, що EUBC, підбурювана Міжнародною асоціацією аматорського боксу (IBA), не випадково призначила Віореліса технічним делегатом на турнір - для того щоб створили напругу і заохотити агресію по відношенню до України.


Цей Віореліс під час турніру в Каунасі відзначився ще низкою провокацій. Зокрема, під час півфіналу звернувся до казахстанських уболівальників щоб ті приспустили державний прапор Казахстану, а також виступав проти участі в турнірі вірменських спортсменів (двох допустили в підсумку, одного - ні), делегованих на турнір тією частиною Федерації боксу Вірменії, яка виступає проти війни в Україні і за відсторонення російських та білоруських спортсменів.


Також Литовська федерація боксу запевнила, що не братиме участі у змаганнях, в яких виступатимуть представники країн-агресорів, і висловлює повну підтримку Україні - її спортсменам, тренерам та решті нації.

Kamp-sport

Інші Статті