Статті

21.03.2024

РОМАН СЕМЕНИШИН: «В СУБОТУ НА ВЕЧОРІ БОКСУ БУДЕ ПОВНИЙ ЗАЛ»

23 березня у Львові-Винниках (Emily Event Hall) відбудеться Благодійний вечір професійного боксу - дебютний боксерський турнір створеної цьогоріч у Львові промоутерської компанії К.О. Promotions. 


Кореспондент Kamp-Sport розпитав одного із двох співзасновників і співвласників К.О. Promotions, власника боксерського клубу BomasBoxing, майстра спорту України, тренера Романа Романовича Семенишина про найсвіжіші новини з підготовки до івенту, в рамках якого відбудеться 13 професійних поєдинків, концертна програма за участі Наталки Карпи, KOLA, Панаса Буйного і Вар'яти шоу, а також аукціон з унікальними лотами, всі зібрані кошти від якого підуть потреби Збройних Сил України.Романе, до турніру залишаються лічені дні (Інтерв’ю відбувалося увечері 20 березня – Авт.). Чи все вже готово до його проведення?

Ми зібрали пазл, який складається з п’яти тисяч елементів. Сьогодні закрили останнє питання. Зрозуміло, що залишилися деякі моменти, які в процесі будуть вирішуватися, але на 99% все готово.


Якщо не секрет, що це за останній пазл, який сьогодні закрили?

На жаль, це якраз секрет (Сміється). Певний організаційний момент, про який я б не хотів говорити.


Який глядацький інтерес до турніру? Квитки продаються вже кілька тижнів. Чи є інформація, скільки вже продано?

Я вже проводив різні вечори, "Білі комірці", пам'ятаєте. Тоді теж купували квитки, все було класно. Я переживав, щоб цього разу теж так само було. Я думав, що буде важко, але, дивлячись на статистику, як купують квитки, думаю, буде повний зал.Яка його вмістимість?

Тисяча осіб. Залишилось продати біля 30% квитків. Останній тиждень квитки купують більше. І це радує. Тому що раніше люди якось неохоче платили за бокс. Приходили суто боксери, близькі до боксу люди. Дуже мало було фанатів боксу на більшості вечорів боксу. А цього разу, гадаю, буде повний зал. Думаю, глядачам сподобається не тільки бокс, а взагалі шоу, яке там буде.


До якого цінового сегменту квитків найбільший інтерес глядачів? Я читав, що VIP-квитки коштують 5 тис. грн. По скільки найдешевші?

З самого початку люди скупили всі найдешевші квитки і майже всі найдорожчі. Найдешевші коштували 500 грн. А зараз купують ті, які залишились.Що було найскладнішим під час організації цього турніру?

Важко те, що це перший турнір компанії К.О. Promotions. Починаючи від того, що хлопці купували професійні боксерські шорти - багато з них дебютують на профі-ринзі. Закінчуючи тим, де вкрутити лампочку, яка має світити на певний лот під час аукціону. Дуже багато було нових моментів, які вирішувались крок за кроком. Який найскладніший? Напевно, підбір суперників.


Хто займався матчмейкінгом?

Я, Артем Макогоненко (тренер і батько талановитої української боксерки Кіри Макогоненко – Авт.). Нам допомагали багато матчмейкерів з України і Європи.На сайті Boxrec ще немає суперника в Олександра Гриціва. Анонсований раніше його чеський суперник Іржі Сурмай приїде на бій чи є якісь нюанси?

Все прекрасно, все буде.


Він вже у Львові?

Ще ні.


Для Гриціва Сурмай - хороший суперник як для нинішнього етапу його кар'єри. Згодні?

Так, Звичайно. Саша зараз в дуже хорошій формі. Він після чемпіонату України був на всіх зборах збірної, крім останнього. Трошки прихворів, тому залишився у Львові. Він вилікувався. Зараз, напевно, на своєму піку, в дуже хорошій формі. Він готовий боксувати з Іржі Сурмаєм і з будь-яким суперником. Сурмай в рейтингу в районі 300-го місця (372-й – Авт.) і якщо Саша виграє, то добре підніметься в рейтингу (Олександр Гриців - №227 – Авт.).Що скажете про суперника Олександра? Напевно, бачили його бої?

Так, дивились всі бої, які є в соцмережах, на ютюбі. Дивились, що він робить добре, що погано. Зі спаринг-партнерами не була супер ситуація. Виходили з того, що є. До нас приїжджав хлопець з Польщі Адам Тутак, який зараз готується їхати від Польщі на ліцензійний турнір в Таїланд. Він достатньо хороший, навчений в боксі. Також місцеві боксери допомагали. В плані фізичної підготовки і морального стану Саша готовий на 100%. Десь може кульгала тактична підготовка, але Саша на такому рівні, що готовий боксувати з будь-ким - шульгою, правшою, високим, низьким, атакувальним, контратакувальним. Тому проблем, я впевнений, не буде.


Як було запрошувати Сурмая і боксерів з Молдови в Україну? Їх не лякало те, що у нас в країні війна?

Багато боксерів з Європи бояться їхати сюди в Україну. Але ми з ними домовились. Ми їм пояснили, що в залі є укриття, що все буде нормально, ми так вже живемо третій рік. Тому вони нам повірили і готові приїхати.


У зв'язку з ризиками, пов'язаними з війною, вони не просили більший гонорар за бої?

Ні, таких розмов не було. Кожен отримає те, на що заслуговує, хто скільки "коштує".Андрій Цюра повертається після січневої поразки в титульному бою від Владислава Гели. Очікуєте яскравого і видовищного камбеку?

Так. Андрій буде боксувати із хлопцем з Умані Ярославом Петриченком. Це майстер спорту України, хороший боксер. Перемога над таким суперником дозволить і закрити поразку, і піднятися в рейтингу. І це йому до снаги. Андрій прекрасно готовий, він хоче відновити свій статус нокаутера і показати хороший бокс. Він також сильно мотивований.


Особисто для мене інтригуючий бій Віктора Плотнікова з Ярославом Михалушком. В суперників колосальна різниця у віці: Віктору - 46 років, Ярославу - 22. Що чекаєте від цього бою?

На мою думку, це взагалі може бути найцікавіший бій турніру, тому що не відомо, як поведе себе Михалушко, як поведе себе Плотніков. Плюси Михалушка - це, зрозуміло, молодість, агресивний стиль, нокаутуючий удар. Віктор Плотніков - це максимально досвідчений спортсмен, який проводив бої з дуже хорошими боксерами. Це буде дуже цікавий бій, як на мою думку. Дуель досвіду проти молодості.Віктору - 46. І я щось не пригадую, чи був хтось з львів'ян старший, хто виходив на професійний бій. Може ви пригадаєте?

Думаю, що ні. Я бачив Віктора на спарингах. Попри солідний вік, він в хорошій формі, готовий боксувати з Михалушком.


Сьогодні - рівно місяць з дня заснування промоутерської компанії К.О. Promotions, співзасновниками і співвласниками якої є ви і Олександр Колесніков. Ви, я так розумію, відповідаєте за спортивну, боксерську складову, а Олександр - за організаційну, фінансову, рекламну. Правильно?

Воно все між собою переплітається. Але в загальному, можна сказати, що так.


Які цілі ставите перед собою? Які амбіції у вас, як в промоутерів?

Ми хочемо провести чотири вечори боксу до кінця року. Чи вони будуть у Львові, чи за кордоном - наразі ще не відомо. Наступний турнір планується орієнтовно в кінці червня - на початку липня. Які амбіції? Плануємо з часом мати в нашій промоутерській компанії чемпіона світу. І, на мою думку, ми все для того маємо - боксерів, матеріальну підтримку, мотиваційну підтримку.


Квитки на івент можна придбати за посиланням: Gastroli.ua


Василь ТАНКЕВИЧ, Kamp-Sport


TG-канал автора: https://t.me/tanksport

Інші Статті