Статті

15.04.2024

ОЛЕКСАНДР КОЛЕСНІКОВ: «НА ТУРНІРІ 27 КВІТНЯ БУДЕ ЗОВСІМ ІНШИЙ РІВЕНЬ БОКСУ»

Три тижні тому, 23 березня, в Emily Event Hall відбувся дебютний для новоствореної у Львові промоутерської компанії К.О. Promotions Благодійний вечір професійного боксу. Про його підсумки, а також про наступний турнір компанії, який відбудеться вже 27 квітня у спортивному клубі «Vovkulaky» (м.Львів, вул. Пасічна, 166), кореспондент Kamp-Sport поговорив із директором та співвласником К.О. Promotions, віцепрезидентом Львівської обласної організації Федерації боксу України Олександром Колесніковим.Олександре, вітаю з успішним проведенням першого турніру вашою промоутерською компанією. По-перше, чи очікували, що буде такий глядацький інтерес? А, по-друге, що вдасться зібрати досить великі кошти на ЗСУ?

В планах було ще більше зібрати. Ну але тепер, після проведення турніру, розуміємо всі моменти, які були не зовсім правильні з нашого, організаторського боку. Треба було деякі речі робити трошки по-іншому. А щодо такого інтересу. В принципі, очікували, але цей інтерес навіть перевершив наші очікування. Багато що змінилось після турніру. Почали телефонувати багато боксерів, тренерів, люди з-за кордону. Питають, чи плануємо наступні вечори. Хочуть долучитися до нашої промоутерської компанії і боксувати в нас на вечорах.


Скільки, до речі, загалом вдалося зібрати коштів?

Майже півтора мільйони гривень - десь мільйон 480 тис.Ваша оцінка цього івенту загалом?

Я б поставив 7 балів з 10-ти. Чому? Тому що найосновнішою проблемою стало те, що рівно за тиждень до турніру, в неділю зранку, набрав мене мій компаньйон по промоутерській компанії Роман Семенишин і каже, що в нас є не ситуація, а проблема. Питаю, що сталося. Каже, що «злетів» головний суперник - чех Іржі Сурмай, який мав боксувати з Олександром Грицівим у головному бою вечора. Зателефонували його люди і сказали, що Іржі на спарингу зламав руку. Ніяких підтверджуючих документів, нічого нам не дали. Я особисто телефонував до директора Ліги професіонального боксу України (Михайло Зав’ялов – Авт.), озвучив ситуацію, питав, чи можемо ми якось вплинути, щоб чехи дали якісь підтверджуючі документи тощо. Він сказав, що такі ситуації доволі часто відбуваються і ніяк на це вплинути сьогодні ми, на жаль, не можемо.


Тому ми почали максимально швидко шукати суперника. Але Олександрові і так нині важко знайти суперника - в нього хороший рекорд і він сильний боксер. В одні ворота постукали, в другі. Навіть знайшли колумбійця, про все домовились. Думали, що він буде їхати. Але йому 42 роки і Саша відмовився з ним боксувати.І от вдалося нам знайти того грузина (Паата Адуашвілі – Авт.). Саша боксував з ним пару років назад (в липні 2021 року – Авт.), боксували вони 4 раундів. Тобто думали, що буде бій. Ну а бачите, що відбулося (Гриців нокаутував опонента в середині першого раунду – Авт.). Фактично були розчаровані цим боєм і боєм Владислава Леськіва проти Едуарда Манвеляна з Молдови (Леськів переміг технічним нокаутом в першому раунді – Авт.). Теж не те, що ми очікували. Після турніру ми зробили корективи, змінили матчмейкера, рухаємся далі.


27 квітня відбудеться другий наш вечір боксу, закритий, на 200 людей. От побачити, там будуть дуже сильні суперники. Там вже буде зовсім інший рівень боксу.


Щодо роботи матчмейкерів, то треба зауважити, що було мало конкурентних боїв.

Що можна сказати з нашої сторони. Коли відбувається дебют боксера на професійному ринзі, то все ж таки треба акуратно вибирати суперника. Якщо би був той суперник, який мав бути, і головний бій був такий, який мав бути... Бій Тетяни Довгаль (проти Оксани Бондаренко – Авт.) - третій знизу матч - був дуже цікавий. Вона билася з гарною суперницею з п'ятьма перемогами в п'ятьох боях. Оксана гідно відбоксували, кут її зняв (після другого раунду – Авт.). Ви бачили, який був другий раунд, була боротьба, Бондаренко давала гідну конкуренцію. Далі. Бій Андрія Цюри (з Ярославом Петриченком – Авт.). Були дуже цікаві ті пару раундів. Зняли суперника (після другого раунду – Авт.). І якщо би ще головний бій вдався, то, думаю, взагалі би питань не було. А за рахунок того, що така ситуація відбулась в головному бою...


…Трохи змазана кінцівка вечора вийшла.

Так.І ще варто згадати бій Віктора Плотнікова з Ярославом Михалушком. Також цікавий бій.

То взагалі був ураганний бій!


На вашу думку, найкращий бій турніру?

Думаю, так. Реально, хлопці - молодці. І якби Плотніков не отримав розсічення, він би добоксував шостий раунд - це 100%. Було яскраве видовище. Я вважаю, це був справжній бій, справжній бокс.


Ну і, звичайно, Володимир Савайда з Сергієм Дзюбою видали гарний бій. Там ніхто не здавався, хлопці розмінювалися ударами. Так само Назара Воловика був дуже цікавий бій (з Дмитром Лавриком - Авт.).


Я був розчарований суперницею Анастасії Петренко (Вікторія Ковальчук – Авт.). Це було зовсім не те. 27 квітня Анастасія відбоксує з іншою дівчинкою. Вона мала боксувати 23 березня, але в неї не вийшло приїхати. Приїде на 27 квітня. Вона сказала, що здаватися не буде і покаже справжній бій, що «переїде» Настю. Подивимось.Щодо попереднього турніру, то в його кінці, на мій погляд, люди почали розходитись і їх було менше, ніж в середині. На вашу думку, чи не був цей турнір занадто розтягнутим?

Був. Через те, що було занадто багато лотів. Ми хотіли поєднати одне з другим і не зовсім все врахували.


В принципі у нас в планах проводити один проміжний такий вечір у нас в клубі («Vovkulaky» - Авт.) а другий буде на «Емілі». Проміжний - на «Емілі» - проміжний - на «Емілі». В кожному проміжному ні Гриців, ні Довгаль, ні Цюра буксувати не будуть. Вони будуть тільки на великих вечорах. І більший акцент на аукціон і збір коштів буде на закритих вечорах. Чому? Бо там буде більше таких людей, які конкретно готові до того, щоб долучатися, готові допомагати і власне боротися за ці лоти. Бо ви бачили, що 23 березня пройшли фактично в першу чергу всі спортивні лоти. Військові лоти, на жаль, не дуже пішли цього разу. Ну, крім прапора генерала-лейтенанта Сергія Наєва. Ну і коли збирали кошти пораненому прикордоннику Юрію Кулиничу, теж продали лот за хорошу суму.


Мусить все бути організовано правильно. Однозначно, таймінг турніру мусить бути менший. Занадто багато зіркових гостей. Робили це вперше. Вдруге будемо робити все ж таки вечір боксу, благодійний аукціон і максимум виступ одної зірки.Вже 27 квітня ви проводите у Львові в Спортивному клубі «Vovkulaky» другий турнір - Закритий вечір боксу. Що означає закритий?

Це не буде назагал. Ми виставили на продаж тільки 150 квитків. Тому підзміст тут такий, що всі люди просто не потраплять фізично, бо немає місця. І в першу чергу, знову ж таки кажу, що робиться акцент на те, щоби затягнути людей, які зможуть нормально підтримати наших хлопців, які на передку віддають життя за те, щоб ми тут могли проводити вечори, жити, дихати і т.д. Ми з 2014 року підтримуємо наших воїнів і будемо це робити рівно стільки, скільки буде потрібно. І намагаємось залучити якомога більше людей з різного роду бізнесів.


Не можна 27 квітня зробити такий вечір, який ми робили на "Емілі". По-перше, немає місця так багато.


По-друге, це занадто часто буде, як для Львова.

Так, однозначно. Тому і кажу, що беремо такий таймінг. Дивіться, все одно кошти треба збирати? Треба. А щоби зібрати цих всіх людей, які сьогодні можуть собі дозволити поборотися за лоти і дати суму Х на підтримку наших хлопців, це так просто ти не зробиш. Мусить бути якийсь привід. Правильно? А паралельно нам потрібно, щоб наші дебютанти далі продовжували боротися, рости. Ми однозначно за те, щоби вони перемагали. Але ви самі розумієте - це бокс. Може бути по-різному. Тому наша задача: а) розвивати бокс; б) підтримувати наших хлопців. Ну і важливо, щоби люди переключалися трохи. Бо ми живемо в дуже важкий час, в умовах війни і мусимо якось відволікатися.


Ви вже трохи зачепили тему боїв, які пройдуть 27 квітня. Чи відомо, хто буде боксувати в центральному бою вечора?

Напевно, Роман Гавриляк. Буде Анастасія Петренко. Володимир Савайда. В нього дуже сильний суперник, подивимся, як він відбоксує. Але у головному бою все ж таки будемо ставити Гавриляка.Кого ще з відомих боксерів побачать глядачі 27 квітня?

Будуть Савайда, Гавриляк, Петренко, як я сказав. Куля.


...Дмитро Куля?

Так. Він теж долучився до нашої компанії.


Це буде його профі-дебют?

Так, дебют на професійному ринзі.


Але він паралельно виступатиме і серед любителів?

Ні. На сьогодні є така інформація, що більше він хоче зробити акцент на професійний бокс. Ніхто не знає, як воно буде, але хоче він себе спробувати на професійному ринзі.


Далі буде Воловик, Турчанінов. В Ратміра Турчанінова вже рекорд 3-0, 3 нокаути. Будемо далі його вести, він хороший, перспективний боєць. Буде Микола Халус. І, звичайно ж, Євген Розлуцький, дуже перспективний хлопець.Скільки зараз боксерів на контракті у вашої промоутерської компанії?

На сьогодні вже 9. Але це ще не всі підписані, ще триває процес, робимо деякі правки.


З Довгаль, Грицівим, Цюрою як?

З Цюрою все підписали. З Грицівим в процесі перемовин. З Довгаль робимо правки. Я думаю, за тиждень все буде зроблено.


Окрім боксерської програми, 27 квітня відбудеться також благодійний аукціон, відкриття спортивного клубу «Vovkulaky» і концертна програма.

Так. Щодо концертної програми, то цього разу буде одна зірка – гурт Chico & Qatoshi.


Вартість квитків від 1 до 2,5 тис. грн.?

Так. Причому у вартість включено фуршет, банкет. І всі кошти підуть на наших хлопців.


Продаж квитків уже стартував?

Так, від учора (розмова відбувалась 13 квітня - Авт.). Наступного тижня вже будемо активно все просувати, через різні мережі, через блоги і т.д.Я не знайшов вашої сторінки у вікіпедії. Якби вона була, які перші 5 слів після Олександр Колесніков за важливістю там би були?

Треба подумати. В мене сьогодні є два діючих бізнеси. Я в одному бізнесі вже 22 роки - це стосується меблевих тканин. Я власник компанії «SILK». Також власних компанії «Arte Antica», яка займається виготовленням меблів. Невдовзі ми відкриваємо спортивний клуб «Vovkulaky», в якому якраз і буде вечір боксу 27 квітня. Я думаю, це буде один із найбільш топових залів боксу у Львові і спортзалів. Я не говорю про Leoland. Там рівень трохи інший. Але ви розумієте, що не кожен професійний боксер або аматор може туди ходити через цінову політику - тому що там все дуже круто, гарно, ну але ціна там не для кожного підходить.Ми зробимо декілька соціальних програм. Ну і основна, поки триває війна, допомагати нашим хлопцям. Я собі пріоритети розставив. Щомісяця частину зароблених коштів віддаю на благочинність і закликаю все більше і більше людей це робити. Я спеціально навіть для того, почав вести подкаст (Актуально з Колесніковим на ПравдаТУТ Львів – Авт.). Вже відбулося 16 випусків, потрошки воно розкручується, набирає оберти.


Промоутерська діяльність на якому місці?

Ну, я думаю, десь буде на третьому, напевно.


Ми мусимо робити все для того, щоби спорт підтримував бізнес, а бізнес підтримував спорт і наших хлопців з передка. Будемо пробувати об'єднувати це в правильний ланцюг і задіювати якомога більше людей.


Василь ТАНКЕВИЧ, Kamp-Sport


Підписуйтесь на TG-канал автора: https://t.me/tanksport

Інші Статті