Статті

13.07.2023

ДМИТРО СОСНОВСЬКИЙ: ПРОДИВУС СУДИТЬСЯ, БО Я СКАЗАВ, ЩО ВІН ЗРАДНИК. Я І ДАЛІ ВВАЖАЮ, ЩО ВІН ЗРАДНИК

Днями головний тренер національної чоловічої збірної України з боксу Дмитро Сосновський дав резонансне відеоінтерв'ю популярному Інтернет-ресурсу Luckypunch.net, в якому, зокрема, підбив підсумки виступу збірної на Європейських іграх 2023 року в Кракові, де золоту медаль та олімпійську ліцензію здобув лідер команди Олександр Хижняк. Також авторитетний фахівець поділився своїми думками щодо інших питань. Пропонуємо вашій увазі деякі цитати з цього відеоінтерв'ю."Олександр Хижняк - видатний боксер. В розумінні його працездатності, як вони з батьком працюють на навчально-тренувальних зборах, бажання його перемагати, бажання його бути сильнішим, кращим в ринзі. Він починає розуміти поєдинок. Зараз блогери пишуть, що він багато захисних дій виконує. Бо його завжди критикували за те, що він багато завдає (ударів), але і пропускає. Зараз він вже зовсім мало пропускає. Ну але бокс - це такий вид спорту: не пропускає той, хто не виходить в ринг. Але він працює над тим. Він веде жорсткий вид бою, в нього такий тотальний бокс, тобто він весь час знаходиться в фазі поєдинку. При цьому всьому він є мислячий боксер. Якщо хтось, дивлячись поєдинки, думає, що він просто махає руками, то це не так. Тому що він все робить вчасно, він перехоплює атаки, він багато, як для нього, робить захисних дій. І тому в нього поєдинки такі яскраві".


"Найбільша помилка попередніх чотирьох років, які зараз буде дуже важко виправляти, це те, що була втрачена команда. Тому що в боксі є 13 вагових категорій. А ми сьогодні говоримо про 4 бойові одиниці. Це Замотаєв, Харциз, Захарєєв і Хижняк"."Мені довелося пройти 3-4 олімпійські цикли, щоб вийти на рівень такої команди, яка визнавалась два рази найкращою в світі. Думаю, щоб вийти на рівень світовий, де Україна була б не з одною медаллю, а щоб ми завойовували по 5 медалей на Олімпійських іграх, мінімально повинно пройти ну хоча б півтора олімпійських цикли".


"Сьогодні для того, щоб ми добре підготувалися, нам треба провести відбір, чесний відбір. Дякуючи власне зміні (в керівництві ФБУ), новому президенту і всім, хто його оточує, в нас суддівство виходить на рівень чесного".


"Команди як такої - я маю на увазі 13 вагових категорій - в нас немає. Це треба казати, ми повинні це знати. В нас є бойові одиниці. В нас є 7 боксерів, вони є кращі на сьогодні в Україні. Ці 7 їхали завойовувати ліцензії".


"Будемо старатися (добрати ліцензії на наступних ліцензійних турнірах). В нас є час. Думаю, наші важковаговики ще додадуть".


"Дуже велика (про різницю в забезпеченні команди при минулому керівництві ФБУ і нинішньому). Наведу приклад з екіпіруванням. Не розумію чому, але складно було додатково випросити у Володимира Степановича (Продивуса - екс-президента ФБУ) рукавички чи ще щось. А зараз ми їхали, кожен спортсмен додатково отримав по 5 пар рукавичок. Скакалки, капи, бандажі... Різниця велика. Якщо в цій Федерації ти приходиш і кажеш: "Кириле Валерійовичу, треба". Він питає, що треба. Йому кажеш і воно протягом якогось періоду часу робиться. В тій Федерації казали: "Треба, ми все зробимо". Робилося в кращому випадку от настільки (показує), а в гіршому - взагалі нічого не робилось. WSB, борги перед спортсменами... Особисто переді мною та Федерація має 12,5 тис. доларів боргу. І так перед багатьма. Взагалі не розраховувались на серйозну суму і далі не розраховується. Тому змінювати треба було все"."Він (Продивус) сьогодні себе відстоює, по судах бігає. Ну які проблеми? Приїдь до нас, сядь, поговори. Ми йому скажемо, що він робив поганого, що він робив добре. Але людина покинула свою країну. Він судиться, бо я сказав зрадник на нього. Я далі вважаю, що він зрадник, знову кажу те саме. Тому що він сидить біля Кремльова (одіозний президент ІВА) і каже: "Мой брат, мой друг". Це ж він каже, це не я кажу, і не Кирило Валерійович каже. Їздить з ним. Ну то хто він після цього? Що я сказав неправильно? А може він розвідник наш? Може я того не знаю. Ну якщо я би то знав, то я тоді вибачусь перед ним. Може він засланий козачок до Кремльова? Може таке бути? Ми ж не знаємо цього. Але я сказав, те, що я сказав. Покинув країну, маючи у Львові готель "Львів". Коли почали всіх бомбити, він сам втікав з країни, а чому в готель "Львів" не заїхали діти, сім'ї з Харкова, Чернігова?"


"Ти - президент Федерації, це твоя Федерація (звертається до Продивуса). Олімпійська база (в Конці-Заспі) коштує 800 грн, а ви проводите збори в твоєму готелі за 1700 грн. От тобі патріот".


"Він (Продивус) приїхав в Баку (на Європейські ігри-2015). Він був тиждень в Баку, може й 10 днів, не пам'ятаю. Він ні одного разу не зустрівся з командою. Він на дуже багатьох чемпіонатах України взагалі не був. А в кращому випадку - приїжджав на півфінали і фінали".


За матеріалами luckypunch.net

Інші Статті