Статті

17.09.2021

АНДРІЙ КОТЕЛЬНИК: У ПОЄДИНКУ ДЖОШУА – УСИК БАЧУ ІНТРИГУ. ШАНСИ 50 НА 50

Найуспішніший боксер-професіонал Західної України, чемпіон світу за версією WBA, срібний призер Олімпіади-2000, президент Львівської міської федерації боксу Андрій Котельник поділився своїми очікування від головного боксерського поєдинку 2021 року між британцем Ентоні Джошуа та українцем Олександром Усиком. Нагадаємо, бій в суперважкій вазі відбудеться у Лондоні 25 вересня. Андрію Миколайовичу, за кілька місяців до того, як був підписаний контракт на бій Джошуа - Усик, чи були у Вас сумніви, що такий бій може відбутися взагалі? 


Якщо відверто, то взагалі не думав, що такий бій відбудеться. Усі чекають поєдинку Джошуа – Вайлдер, тому думав, що проведення бою Джошуа - Усик найближчим часом є неможливим. Але, як бачимо, неможливе є можливим.


Джошуа та Усик востаннє виходили в ринг у 2020-ому році: Джошуа - у грудні, а Усик - у жовтні. Чи може це якось вплинути на поєдинок? 


Усе залежить від того, як боксери підготуються до цього поєдинку. Важко зараз про це судити, це ж бокс. Але це не є великою перервою для боксерів їх рівня.Чи слідкували, можливо, як проходила підготовка спортсменів до бою? Зараз чимало інформації можна почерпнути зі сторінок боксерів з соцмереж. 


За підготовкою слідкувати не мав можливості, але бій, звичайно, дивитися буду.


У серпні усі квитки на бій, який відбудеться у Лондоні на стадіоні «Тоттенхема», були продані. Більше того, промоутер Джошуа говорив про те, що попит був близько 200 тисяч квитків, але продали лише 60. Чи може це говорити про те, що цей бій - один з найочікуваніших в цьому році? 


Думаю, що один з очікуваних, тому що всі розуміють, що найочікуваніший бій - це Ф'юрі – Джошуа. Але інтрига тут є, це однозначно. І не забувайте, що буде ще третій бій Ф'юрі - Вайлдер.


Чи є, на Вашу думку, перевага в Ентоні Джошуа, зважаючи на те, що бій відбуватиметься в Англії? 


Це може психологічно й морально давити на Усика, але вони обоє є професіоналами, тому знають для чого вони виходять в ринг. Джошуа знає, що він вдома. Зі сторони боксера можу сказати те, що Усику втрачати точно нічого. Якщо навіть програє, то проведе конкурентний бій, ніхто нічого не скаже. Якщо програє Джошуа, то йому можна завершувати з боксом і мріяти про якийсь великий бій. Маю на увазі, що він хотів об'єднати усі титули. Якщо виграє Усик, то однозначно буде бій-реванш.

Ще трохи про спаринг-партнерів. На початку вересня була фотографія Олександра Усика зі спаринг-партнерами, де він, фактично, найменший і в зрості він теж трохи менший, ніж Джошуа. Антропометричні дані можуть на щось вплинути? 


В сучасному спорті ці дані нічого не означають. Тайсон теж був маленьким.Що скажете про спаринг-партнерів Олександра Усика і чого очікуєте від бою найбільше? 


Відчуваю, що буде якась несподіванка. Я не є у таборі Усика чи Джошуа, щоб наводити якісь конкретні факти, але з того, що бачив в соцмережах, можу сказати, що інтрига є однозначно. Головна інтрига у тому, що зустрінуться два олімпійські чемпіони. Мінус для Усика бачу у тому, що він не є в суперважкій вазі, але, можливо, ця вагова категорія уже і його.


Ваш прогноз: бій завершиться достроково чи триватиме усі 12 раундів? 


В суперважкій вазі можливо що те, що те. Тут важко передбачити та щось сказати. Я розцінюю шанси 50 на 50. Тобто шанси є в обох, тому що обидва боксери мають хорошу любительську кар’єру.


Якщо виокремити одну головну перевагу Усика над Джошуа і навпаки. Що б Ви назвали в такому випадку? 


Джошуа для мене міцніший, це однозначно. Це його категорія, суперважка. Як на мене, ця категорія поки що не для Усика, але він може бути швидшим, більш рухливим. Віктор Вихрист розповідав, що Усик зараз дуже добре рухливий та непогано готовий фізично. Думаю, Джошуа також буде дуже непросто.


Якщо говорити про важливість бою, то ще раз скажу, що Олександр Усик нічого не втрачає, однак для нього це великий шанс заявити про себе.


Лілія Брезгунова, Kamp-Sport

Інші Статті