Статті

25.12.2021

АНДРІЙ КОТЕЛЬНИК: СПОРТИВНИЙ ПРИНЦИП В НАШІЙ ДЕРЖАВІ ПРОСТО ПОМЕР

Декілька днів тому в музеї Klitschko Expo у Києві відбулася пресконференція за участю керівників 12 регіональних федерації боксу, які заявили, що не визнають підсумки сфальсифікованої звітно-виборної конференції ФБУ 17 грудня і вимагають провести вибори нового президента Федерації на легітимній конференції за місяць-півтора.
Нагадаємо, 17 грудня, офіційний сайт ФБУ повідомив про проведення в Києві звітно-виборної конференції Федерації, на якій одноголосним рішенням делегатів конференції Володимира Продивуса обрали президентом Федерації ще на один 4-річний термін. Однак, відповідно до пункту 11 статті 9 Статуту Федерації боксу України, засідання конференції має кворум, якщо на ньому присутні 2/3 від загальної кількості делегатів від місцевих осередків з правом голосу. Тобто для кворуму необхідна була участь у конференції повноважних делегатів від 17 регіональних Федерацій (право голосу мають делегати 24 обласних Федерацій і Федерації міста Києва). А враховуючи участь у пресконференції керівників 12 регіональних федерацій, які в опозиції до нинішнього керівництва ФБУ, максимум, скільки могло зібратися на конференцію ФБУ - це делегати від 13 регіональних федерацій. Зрозуміло, про дотримання кворуму в такому разі не йдеться. А отже, конференція ФБУ аж ніяк не може бути визнана легітимною.


Додамо, що узгодженим кандидатом на пост президента Федерації від опозиційних до нинішнього керівництва ФБУ регіональних організацій є Кирило Шевченко - президент Федерації боксу міста Києва.


Участь у цьому заході взяв видатний український боксер, віцечемпіон Олімпійських ігор 2000 року в Сіднеї, чемпіон світу за версією WBA серед професіоналів (2008-2009 роки) Андрій Котельник. Пропонуємо вашій увазі виступ легенди львівського боксу.


"На мою думку, звітно-виборна конференція ФБУ підтверджує те, що насправді відбувається в українському боксі, - зазначив Андрій Котельник. - Хотів би нагадати, як поводить себе Федерація боксу України на чолі з Володимиром Продивусом. Майже два роки тому вони хотіли дискваліфікувати на 3 роки мене і тренера Віктора Вихриста Олександра Ляхового. Це після того, як вони зняли Дмитра Сосновського (з посади головного тренера чоловічої збірної - Авт.), Юрія Шевчука (з посади державного тренера збірних команд України - Авт.). Думали, що пройде цей варіант і зі мною. Я, напевно, перший продемонстрував характер і показав Федерації боксу України, що ми нікого не боїмося і що вони не є якийсь верховний суд, щоб вирішувати кого карати, знімати чи призначати.


На сьогодні у Федерації прозоро не проводять відбір тренерів. Одних знімають, інших призначають. Призначають таких людей в національну збірну України, які самі не були боксерами і як тренери в особистому розряді нічого не досягли. І ці люди сьогодні очолюють національну збірну України серед жінок, дівчат, серед інших вікових груп.


Сьогодні ми тут всі зібралися, щоб підтримати Кирила Шевченка (президента Федерації боксу міста Києва - Авт.) для того, щоб він нас всіх об'єднав і для того, щоб Федерація боксу України і надалі прославляла нашу державу. Недавно читав інтерв'ю Володимира Степановича (Продивуса, очільника ФБУ - Авт.), як він класно все будує в Україні. Може мости він і класно будує. Але український бокс не тільки Ломаченко і Усик творили, є ще й інші боксери. На Олімпіаді-1996 в Атланті Володимир Кличко став олімпійським чемпіоном, а Олег Кірюхін бронзовим призером. Олімпійська збірна 2000 року в Сіднеї завоювала 5 медалей. Трошки нам не вистачило, щоб завоювати золоті медалі. І в Пекіні-2008 крім золотої медалі Ломаченка була ще "бронза" В'ячеслава Глазкова. Це команда Ігоря Івановича Гайдамаки (колишній віцепрезидент Федерації боксу України, Державний тренер штатних збірних команд України, віцепрезидент Європейської Конфедерації боксу, член Міжнародної асоціації аматорського боксу - Авт.) Тоді він і передав ту команду, яка у 2011-2012 стала найкращою в світі.


Я вважаю, що вибори на конференції 17 грудня відбувалися без присутності делегатів від 17 федерацій, а отже не було кворуму. Я думаю, що ті люди, які сьогодні присутні тут, багато роблять на місцях для розвитку боксу. Щодо Федерації боксу Львівської області, якою останні три роки керує брат Володимира Степановича (Степан Продивус - Авт.), то за три роки він взагалі нічого не проводив - ні турнірів, ні змагань, тільки освоював державні гроші. У Львові проводять збори національної збірної у різних вікових групах. Вся збірна поселяється в готелі Володимира Степановича (готель "Львів - Авт.) і 20 хв в одну сторону до залу вони йдуть пішки. І це при вартості проживання набагато вищій, ніж на тій же базі в Конча-Заспі. І таких факторів є багато. Сьогодні три людини в Україні приймають рішення (бюро Федерації у складі президента Володимира Продивуса, виконавчого директора Донатаса Піскуна і генерального секретаря Іллі Гуровича - Авт.). А Федерація боксу України має приймати колективні рішення. Тому сьогодні ми тут зібралися для того, щоб незабаром провести нормальну конференцію, на яку запросити всіх, а не за 5 днів запрошувати тих людей, які є друзями і по особистому дзвінку приїжджають до Володимира Степановича. Хочу запевнити: ті люди, які тут зібралися, назад крокувати не будуть. Ми будемо рухатися тільки вперед. І якщо ми будемо об'єднуватись, тільки тоді ми будемо сильні і переможемо.


Я пів року тому сам з Володимиром Степановичем зустрічався. В той час мені надійшла пропозиція очолити Федерації. Я з ним розмовляв для того, щоб прийняти якесь рішення, як далі буде розвиватися український бокс. Він мене вислухав, а через два дні вони побігли до Михайла Зав'ялова (президент Національної ліги професійного боксу України - Авт.), в якого 3 роки тому хотіли забрати Лігу, підписувати начебто меморандум, якого реально немає - тільки на словах і в Інтернеті. Вони зрозуміли, що запахло смаженим і хотіли показати, що зі всіма об'єднуються, з тими, з ким конфліктували.


Мені небайдужий цей вид спорту, тому що допоміг мені самореалізуватися, в мене є свої два зали, і Академія боксу, хочеться допомагати перспективним боксерам. А на сьогодні спортивний принцип в нашій державі просто помер, тому що всім керує людина, яка взагалі не дотична до боксу (Донатас Піскун - Авт.)".


Василь Танкевич, Kamp-Sport

Інші Статті