Статті

20.02.2022

УКРАЇНА ЗНОВУ БЕЗ МЕДАЛЕЙ В БІАТЛОНІ

Олімпіада у Пекіні підійшла до свого завершення. Сайт Kamp-sport аналізує виступи збірної України з біатлону на Іграх-2022.На жаль, вже дві Олімпіади поспіль Україна залишається без медалі у біатлоні. Можна розповідати про все що завгодно, але результат на табло. На Олімпіаді немає топ-10, а є лише перші три місця. Президент федерації у своєму інтерв’ю сказав, що йому не соромно за український біатлон. Можливо, але і приводів для гордості у нас немає.


Жіноча збірна

Великі проблеми спіткали нашу жіночу збірну у Пекіні. Олена Білосюк та Дар’я Блашко опинилися на самоізоляції. Блашко взагалі не виступила, а Білосюк пробігла лише естафету.


У функціональному плані лідерка збірної Юлія Джима у хорошій формі підійшла до головного старту, але на жаль, у кожній із гонок промахи на стрільбі завадили Юлії поборотися за медаль. Безумовно, сьоме, восьме, десяте місця це хороший результат, але можна не сумніватися, що самій спортсменці хотілося більше.Ірина Петренко в індивідуальній гонці продемонструвала максимум на цей момент і посіла високе як для неї 11-те місце. Спринт і переслідування Ірині не вдалися, але вже в естафеті вона свій етап пробігла добре. В Ірини були проблеми зі здоров’ям, але на головному старті сезону вона проявила себе з найкращого боку.


Анастасія Меркушина в екстреному режимі прилетіла в Пекін і за цю спортсменку нам було не соромно. Настя посіла 24, 25 місця і дуже добре пробігла свій етап в естафеті. Сподіваємося, що проблеми зі здоров’ям надалі оминатимуть Анастасію і вона зможе кінцівку сезону провести якісно.


На жаль, аж ніяк не зможе занести собі в актив цю Олімпіаду Валентина Семеренко. Провальний старт в змішаній естафеті, а потім ще й проблеми зі здоров’ям під час індивідуальної гонки. Валентина Олімпіаду завершила достроково, а можливо, й на цьому завершилася її кар’єра.Зараз нашу досвідчену і імениту біатлоністку критикують багато «диванних експертів», але вона на це точно не заслуговує. Сестри Семеренко принесли багато користі українському біатлону, але здоров’я все ж дається взнаки. Можливо, треба було завершувати кар’єру раніше, але це вибір спортсменок, який ми маємо поважати.


Загалом, у жіночій збірній у нас на цю мить є лише Юлія Джима, яка може боротися за високі місця. В цьому найбільша проблема українського біатлону. Зміну поколінь ми не провели й тепер ще протягом багатьох років будемо пожинати плоди цього…


У нашому біатлоні чимало проблем, які треба вирішувати. Наприклад, на Юніорський чемпіонат світу в США наша збірна не поїде через проблеми з візами. Чим займалися люди в федерації, які мали за це відповідати? На жаль, за це ніхто не нестиме відповідальності…


В будь-якому випадку за все відповідає президент федерації біатлону Володимир Бринзак, але проблема в тому, що своєї вини він не визнає.


Щодо Уроша Велепця, то тренера оцінюють за результатами. Дві Олімпіаді поспіль жіноча збірна під керівництвом Велепця без медалей. Мікроклімат у збірній протягом сезону був не найкращий. Звісно, рішення про подальшу роботу словенського спеціаліста прийматиме Володимир Бринзак, але є великі сумніви у тому, що цей тренер зможе принести користь українському біатлону у наступний олімпійський цикл.


Чоловіча збірна

Чоловічу збірну по прильоті у Пекін спіткали серйозні проблеми. Юрай Санітра два тижні провів на самоізоляції, не зміг допомогти спортсменам безпосередньо під час тренувань та стартів. Ми постійно втрачали членів збірної через коронавірус. Дякувати Богу хвороба оминула спортсменів і вони все ж таки змогли продемонструвати те, на що були готові.Якщо говорити відверто, то від чоловічої збірної очікували більш високих результатів. Особливо, це стосується Дмитра Підручного. Безумовно, проблеми зі спиною не могли не позначитися на результатах Дмитра, але і форма капітана збірної була не найкраща.


Можна говорити, що ваші очікування – це ваші проблеми. Проте, команда не підійшла у своїй оптимальній формі до головного старту. Дебютанти Олімпіади Дудченко та Цимбал не впоралися зі стрільбою, та і в функціональному плані виглядали не найкраще. Антону вдалася лише гонка переслідування, у якій він зміг піднятися з останнього 60 місця на 23.


Загалом, вся наша чоловіча збірна на Олімпіаді не впоралася зі стрільбою. З такою роботою на вогневих рубежах неможливо було сподіватися на високі місця.Артем Прима провів свою останню Олімпіаду і можна подякувати нашому досвідченому спортсмену, який приніс чимало користі українському біатлону.


Після сезону буде ухвалено рішення щодо продовження, або не продовження роботи Юрая Санітри у збірної. Безумовно, все залежатиме від бажання Юрая надалі працювати зі збірної. Проте, якщо словацький спеціаліст вирішить продовжити співпрацю з чоловічою збірною, то є всі шанси, що наші спортсмени зможуть вийти на новий рівень у своєму розвитку. Особливо це стосується молоді.


У Санітри були прорахунки під час підготовки, але провальною його роботу точно не можна назвати. Не помиляється той, хто нічого не робить. Головне, щоб сам тренер зробив правильні висновки і надалі помилок не припускався.


Kamp-Sport

Інші Статті