Статті

24.12.2021

ТАРАС ЛЕСЮК: МАЮ ВЕЛИКЕ БАЖАННЯ ПОЇХАТИ НА ОЛІМПІАДУБіатлоніст збірної України Тарас Лесюк розповів про перебіг коронавірусної хвороби, про враження від перших стартів після одужання, а також висловив вдячність вірним вболівальникам. 


Тарасе, через COVID-19 ви напередодні сезону не мали змогу тренуватися близько двох тижнів. Розкажіть про перебіг хвороби?

На жаль, хвороба проходила не легко. Протягом трьох-чотирьох днів була підвищена температура, відчував слабкість.  Перші чотири дні було дуже складно. Відновлюватися після коронавірусу було не легко. Нам вдалося зробити декілька мікроциклів перед змаганнями в Естерсунді. Ніякої спеціальної роботи не проводили, контрольних стартів не було, тому не розумів свій фізичний стан. У тренувальному процесі були лише короткі прискорення. 


У першій гонці після одужання ви посіли 93 місце. Наскільки складно у психологічному плані було відійти від тієї гонки? Розуміли, що з кожним наступним стартом буде краще?

Це один із найгірших результатів у моїй кар’єрі, тому безумовно було не просто. Проте, це всього лише перша моя гонка після одужання. Не опускав руки і продовжував працювати. Розумів, що від гонки до гонки прогресуватиму.

 

Як підводилися до етапу в Ансі? На чому робили основний акцент в тренувальному процесі?

Разом в Русланом Ткаленком поїхали в Обертілах, де на короткому зборі готувалися до етапу Кубка світу у Франції. Там нам вдалося зробити два мікроцикли і що важливо, на одному із них провели контрольну гонку. Це була невелика репетиція майбутнього старту на Кубку світу. 


Безумовно, велику увагу приділяли стрільбі. Налаштовував себе на те, щоб досягнути прогресу у результаті, якщо порівнювати з попереднім стартом. Працював над швидкістю і витривалістю, щоб проявити себе на французькому етапі. В спринті в Ансі вам вдалося відстрілятися чисто і посісти 46 місце. Наскільки ця гонка вас задовольнила? Як оціните свій функціональний стан?

На мою думку, цю гонку можу занести собі в актив. Задоволений роботою на вогневих рубежах. Здавалося, що на дистанції маю непоганий вигляд, але з огляду на результат, мені ще треба багато над чим працювати. У функціональному плані відчуваю себе краще і це не може не радувати. Думаю, що з кожним стартом буде ще краще. 


Зараз ви приєдналися до основної команди на зборі в Італії. Які очікування від цих зборів? Над чим у першу чергу працюватимете? Наскільки по особистих відчуттям ви далекі від своєї звичної форми?

На високогірному зборі ставлю собі за мету покращити свій функціональний стан, щоб у майбутніх гонках виглядати більш конкурентоспроможним. Прагну набрати кондиції, які дозволять мені боротися за високі місця на Кубку світу. Головне завдання – не лише повернути свою попередню форму, а й зробити крок уперед. 


Після етапу в Рупольдингу Юрай Санітра оголосить склад команди на Олімпіаду. Після Нового Року вам потрібно демонструвати свої найкращі результати. Відповідальність за результат на вас не тисне? Вдається прибрати зайві думки з голови і спокійно працювати?

Я концентруюся на своїй роботі, на покращенні функціонального стану. Прагну боротися за високі місця. Моє завдання – працювати над собою і прогресувати з кожним тренуванням, з кожним стартом. 


Зайвих думок щодо відборів у мене немає. Налаштований на плідну роботу, яка дозволить мені бути конкурентоспроможним на міжнародних стартах. Маю велике бажання поїхати на Олімпіаду. 


Що можете побажати вболівальникам напередодні свят?

Хочеться передати вітання та подякувати за підтримку вірним вболівальникам. Для нас важливо відчувати підтримку вболівальників, які завжди з командою, які б результати ми не демонстрували. Дякую всім людям, які до останнього з нами і вірять в краще. Бажаю вам міцного здоров’я та веселих свят. Зробимо усе, щоб у 2022 році радувати вас своїми результатами. 


Влад Пригода, Kamp-Sport

Інші Статті