Статті

10.01.2024

ПОЧАТОК БІАТЛОННОГО РОКУ: ВАЖКИЙ СТАРТ В ОБЕРГОФІ ТА ОПТИМІЗМ У РУПОЛЬДИНГУ

Розпочався цей рік з затримкою. Все через те, що погодні умови в Обергофі були далекими від січневих та біатлонних. Вже впродовж останніх кількох років там щоразу є нарікання від спортсменів, але цього разу, здається, це перевершило всі очікування. Недарма Віталій Мандзин, який на цьому етапі дебютував на рівні Кубка світу в цьому сезоні, так описував стан трас: “Зараз тут сильний, рясний дощ, особливо на нашому тренуванні, туман періодично затягує на стрільбищі, плюс температура +7 градусів. Загалом все «ідеально» для проведення Кубка світу. Траса — дуже багато камінців, нечиста, з тирсою. Гадаю, що кожний спортсмен, який прийде на тренування, буде «в захваті» від того, що зараз в Обергофі”.

На день пізніше, але етап таки розпочався чоловічим спринтом. Найкращим з українців у ньому став Віталій Мандзин, якого можна вважати зараз однією з головних молодих надій нашої збірної. З однією хибою він фінішував на 31-му місці. Ще одним біатлоністом, який фінішував у заліковій зоні, який з трьома промахами став 34-им.

У жінок в залікову зону потрапили троє: Анастасія Меркушина, завдяки чистій стрільбі змогла стати найкращою серед українок (27 місце), на кілька позицій нижче фінішувала Юлія Джима, програвши колезі по збірній всього 8 секунд. На 38-му місці завершила гонку Христина Дмитренко. Не найкращим чином гонку провела Ірина Петренко. Лідерка збірної у цьому сезоні лише з двома промахами стала лише 70-ою. “Не можу сказати, у чому конкретна проблема. Є певні здогадки — можливо, ще не відновилася після передноворічних трьох етапів. Зараз не в оптимальній, можна навіть сказати, що в поганій формі”, - оцінювала свій стан спортсменка після цього.

У гонці переслідування українці змогли дещо покращити свої результати. Виняток - Віталій Мандзин, який з чотирма хибами програв вісім позицій. Натомість ми змогли ще раз побачити за яких умов українці можуть претендувати на вищі місця в естафетах - завдяки чистій роботі на вогневих рубежах. Саме це зробив Антон Дудченко, відігравши місця у протоколі навіть при слабкій роботі на лижні. Найкращим у тій гонці у нашому складі був Дмитро Підручний.

Своє підтвердження правилу “вдало стріляєш - претендуєш на вищі місця” було й у жінок. Воно стосувалось роботи у гонці переслідування у виконанні Анастасії Меркушиної, яка відстрілялась на нуль та стала 24-ою. Хиба на останній стрільбі опустила у фінішному протоколі Юлію Джиму: всього 10 секунд відставання від Меркушиної, але лише 32-ге місце. Заїхала в очкову зону і Христина Дмитренко: після двох промахів на першій стрільбі вона далі не хибила та завершила гонку на 39-му місці.

Завершували етап в Обергофі естафети. У чоловіків результат - найгірший в сезоні, лише 13-те місце та одразу три штрафних кола. На стрільбі найкращими були Прима та Мандзин, а Підручний та Дудченко “настріляли” на коло штрафу (у Антона - одразу два). Однак не варто говорити лише про роботу на стрільбі, адже у тій же гонці французи, з одразу п’ятьма колами, на фініші привезли нам майже три хвилини.

У жінок естафета натомість змогла досягнути прогресу та фінішувати восьмою (після 10-го місця у попередній гонці). Варто відзначити, що Олена Городна, яка замінила в четвірці Ірину Петренко, не провалила свій етап, а інша представниця нового покоління - Христина Дмитренко, яка вже звикає до ролі фінішерки, показала майже ідеальну роботу на рубежі, витративши на це найменше часу серед усіх на 4 етапі, та завершила гонку на 8 місці. Що ж до старожилів збірної, то гонку точно не запишеш в актив Анастасії Меркушиній, що заїжджала на штрафне коло після стрільби стоячи та передала естафету на 12 місці.

Позитивний імпульс на початку етапу в Рупольдингу

Програма другого німецького етапу сьогодні розпочалась тим, чим завершився Обергоф - естафетами. Цього разу першими на старт вийшли жінки. В України була четвірка, яка, схоже, вже стає новою класикою: з Іриною Петренко в якості забійниці, Юлією Джимою та Анастасією Меркушиною на 2-3 етапах та фінішеркою Христиною Дмитренко.

І це, станом на зараз, гонка, яка подарувала найбільше позитиву. Після другої стрільби ми вийшли зі стрільбища першими, третіми передали естафету від Петренко до Джими. Юлія теж не підвела та зі снайперським для України показником 0+0 теж передала естафету на третьому місці. Обоє українок на своїх етапах - серед лідерів за швидкістю роботи на стрільбі (Ірина - перша, Юлія - четверта). Наступний етап, у виконанні Анастасії Меркушиної, відкинув українок на шосте місце з відставанням від третього у 50 секунд. Причина цьому - комбінована: як і трохи слабший хід, так і стрільба (два додаткових патрони на “лежці” та один на “стійці”). У Христини Дмитренко вдалось відіграти за свій етап одну позицію. Можна було сподіватись і на потрапляння у четвірку, однак одна хиба на стійці завадила нав’язати конкуренцію Емі Басерзі зі Швейцарії.

Що маємо далі?

Перш за все - продовження етапу в Рупольдингу. Завтра отримаємо відповідь на питання “Що це було: випадковість чи закономірність” для чоловічої естафети. У персональних гонках зможемо побачити найближчий резерв. Адже у жінок Петренко, Меркушина та Дмитренко вже завершили свої виступи на етапі та їдуть до Антерсельви, готуватись до Чемпіонату Європи. В рамках підготовки зможемо їх також побачити і на етапі Кубка IBU, де конкуренція менша, а тому ми можемо сподіватись на високі місця. Головне - вдало підвестись до першостей: чемпіонатів Європи та світу.