Статті

06.12.2021

БІАТЛОН: РОЗЧАРУВАННЯ ВІД РЕЗУЛЬТАТІВ ЖІНОК, СТРИМАНИЙ ОПТИМІЗМ У ЧОЛОВІКІВ

Сайт Kamp-sport підбиває підсумки двох дебютних у нинішньому біатлонному сезоні етапів. Цьогоріч шведський Естерсунд був не надто гостинним для збірної України. 

 Новий біатлонний сезон розпочався двома етапами у шведському Естерсунді. Українські вболівальники з нетерпінням очікували на дебютні у сезоні гонки, але, на жаль, наші спортсмени поки що не змогли виправдати сподівання прихильників зимового виду спорту №1.

 

Жіноча збірна

Урош Велепець навесні знову очолив жіночу збірну. Федерація біатлону довірила словенському спеціалісту підготовку жінок у найбільш відповідальний період – олімпійський сезон. Під керівництвом Велепця тренувалися Юлія Джима, Олена Білосюк, Ірина Петренко, Катерина Бех та Анастасія Меркушина. Йдеться про спортсменок, які брали участь у стартових етапах Кубка Світу. Сестри Семеренко та Дар’я Блашко займалися з особистими тренерами.


На жаль, на старті сезону збірна України не продемонструвала високих результатів. Найкращий результат за два шведські етапи – 14-те місце Юлії Джими у гонці переслідування. Лише Джима у функціональному плані має більш-менш пристойні показники, інші наші спортсменки на фоні своїх суперниць мають слабкий вигляд. Проблеми зі здоров’ям безумовно позначилися на виступі жіночої збірної.Вже з першого кола українські біатлоністки програють більш ніж 20 секунд і це відверто непокоїть. Безумовно, через слабкий функціональний стан страждає і стрільба. Анастасія Меркушина, Катерина Бех та Ірина Петренко перед стартом сезону мали проблеми зі здоров’ям і поки лише Ірина перебуває у своїх більш-менш оптимальних кондиціях. Про це свідчить її результат у суперспринті на Кубку IBU. Проте нинішню форму Ірини можна оцінювати лише на наступному етапі Кубка Світу.


Невдалий виступ в дебютній естафеті сезону підвів риску під невиразним стартом сезону для жіночої збірної України. У нас спортсменки готувалися з різними тренерами, за різними методиками, але підсумок один – окрім Джими ніхто до сезону не готовий. І навіть Юлія поки не в оптимальній формі. Естафета продемонструвала, що на цю мить збірна України боротися за медалі не спроможна. Сподіваємося, що тренерам вдасться підготувати команду до Олімпіади. Роботи дуже багато. Віримо у нашу команду та вболіваємо.


Чоловіча збірна 

Заключний етап підготовки до сезону був дуже складний для команди Юрая Санітри. Наші спортсмени перехворіли на коронавірус. З основної команди на першому етапі виступали: Дмитро Підручний, Богдан Цимбал та Антон Дудченко. Старт сезону прогнозовано видався складним, проте був і свій позитив. Йдеться про Антона Дудченка, який суттєво додав у функціональному плані. Антон вже зараз довів, що здатен демонструвати високі результати, але, поки що, не вдається знайти стабільну стрільбу. Якщо Дудченку це вдасться, то в нього є всі шанси боротися за найвищі місця на головному старті сезону.Дмитро Підручний додає від гонки до гонки і це не може не тішити. Поки що немає стабільності, але естафетна гонка довела, що наш капітан на правильному шляху. Загалом, саме чоловіча естафета стала променем надії для українських вболівальників. Наша збірна посіла високе п’яте місце. Хлопці продемонстрували, що здатні боротися за високі місця.


Щодо Артема Прими, то йому поки що складно, він не може тримати швидкість на дистанції, але це безумовно пов’язано з хворобою та відсутністю стартів. Можна не сумніватися, що Артем з кожною гонкою додаватиме.


Богдан Цимбал у функціональному плані поки що просідає. Якщо на перше коло його вистачає, то потім з кожним кілометром стає складніше і це позначається на стрільбі. Проте, у цього біатлоніста є великий потенціал і сподіватимемося, що він також додаватиме від гонки до гонки.


Великою проблемою чоловічої збірної є відсутність резерву, який би міг достойно виступати на Кубку Світу. Варто молитися на те, щоб ніхто з основи не захворів, адже замінити лідерів у нас просто немає ким.Резюмуючи можна сказати, що чоловіча збірна до етапу Кубка Світу в Австрії підходить у непоганій готовності. Присутній стриманий оптимізм щодо виступів наших чоловіків наступного тижня.


Нагадаємо, що етап у Хохфільцені розпочнеться вже 10-го грудня. 

 

Влад Пригода, Kamp-Sport

Інші Статті