Статті

08.03.2024

ВІКТОР СИНЯВСЬКИЙ: ЧЕМПІОНАТ УКРАЇНИ ВІДКРИВАЄ НОВІ ІМЕНА

 

Днями в Ужгороді відбувся чемпіонат України з трьох видів боротьби. Враженнями від побаченого поділився головний тренер збірної України з греко-римської боротьби U15 Віктор Синявський.

 

Вікторе, які враження у вас від побаченого на чемпіонаті України з греко-римської боротьби U15 в Ужгороді? 

 

Організація та змагання були проведені на достатньо високому рівні. Спортсмени стають все більш професійними з кожним роком, що свідчить про їх прогрес та розвиток.


Чи були на чемпіонаті спортсмени, які вас здивували або залишили хороші враження?


Так, звичайно. Один із хлопців, який став чемпіоном в категорії до 57 кілограмів, Ібрагім Насібов (Крюківщина,Київська область) насправді вразив мене. Він є братом срібного призера Олімпійських ігор Парвіза Насібова, і його техніка та рухи були дуже неординарними для його віку. Він впевнено переміг у своїй категорії, і я бачу в ньому потенціал для майбутніх перемог.


Щодо інших спортсменів, можу виділити, наприклад, вольову перемогу у фіналі у категорії до 48 кілограмів Рахмана Гамідова (Вінниця). Він зміг здобути перемогу на останніх секунд сутички. Його кидок за 4 секунди до завершення поєдинку був дійсно вражаючим.


На фото (зліва вправо): Віктор Синявський; Іван Янковський (чемпіон України, бронзовий призер чемпіонату Європи, майстер спорту); Герман Басараб (чемпіон України, бронзовий призер Європейських ігор); Олександр Грабован (тренер)


Наскільки складно вам як головному тренеру збірної України працювати з 15-річними юнаками? 


Вважаю, що робота з дітьми цікава та важлива, оскільки вони швидко «поглинають» нові знання та навички. Основна мета полягає в тому, щоб встановити правильну техніку та навчити дисципліни в збірній. Незважаючи на це, існують виклики, пов'язані з тренерами, які «тиснуть» на дітей, щоб вони швидше досягали результатів шляхом «гонки» ваги. На мою думку, це неприпустимо. У цьому віці організм формується, і неправильний підхід може вплинути на їхнє майбутнє здоров'я та успіх у спорті. Наше серце, подібно до мотора, не може безперервно працювати на максимумі. Якщо ми будемо занадто «тиснути» на дітей, вони можуть вигоріти та втратити інтерес до спорту, в даному випадку до греко-римської боротьби. Я категорично проти тренерів, які для задоволення чиїхось амбіцій, в тому числі і своїх власних, заставляють дітей в юному віці «ганяти» вагу. Вважаю, що це - велика проблема, яку потрібно викорінювати та піднімати на всіх рівнях.


Чи сформований склад збірної на чемпіонат Європи, який відбудеться в Греції у середині травня?


Так. У нас є чіткий план відбору - чемпіон України їде на чемпіонат Європи.Як саме команда буде готуватися до чемпіонату Європи U 15?


Зараз ми зосереджені на міжнародний турнір «TALLINN OPEN Training Camp», який відбудеться з 22 по 28 березня. Після змагань ми плануємо тренувальний збір в Мукачево з 10 по 18 квітня.


Також плануємо взяти участь у міжнародному турнірі в Клужі (Румунія) з 18 по 21 квітня, після чого знову повернемося до Мукачева для підготовки до чемпіонату Європи в Греції, що пройде з 15 по 19 травня.Kamp-sport

Інші Статті