Статті

20.12.2023

УНІКАЛЬНИЙ КУБОК УКРАЇНИ З ВІЛЬНОЇ БОРОТЬБИ У БІЛІЙ ЦЕРКВІ: ЯК ЦЕ БУЛО


Минулого тижня у Білій Церкві відбувся Кубок України з вільної боротьби серед дорослих (чоловіки та жінки). Змагання, які впевнено можна назвати історичними та прекрасними за своєю організацією, тривали впродовж 14-17 грудня.


Цьогоріч турнір з вільної боротьби видався, без перебільшення, топовим. Кубок вийшов на принципово вищий рівень і за престижністю організації його можна порівняти з чемпіонатом України з боротьби, який у цьому році навесні приймав Львів. Тоді місто Лева прийняло чемпіонат України з вільної боротьби та паралельно Кубок з греко-римської. Справжньою окрасою турніру в Білій Церкві став ексклюзивний трофей. Кубок, який оздоблений золотом і сріблом, стане перехідним для найкращих українських команд. Борцівський Кубок, зокрема, увійшов до Національного реєстру Рекордів України, як найцінніший спортивний трофей в Україні. Його створила американська компанія Saxton Industrial у Каліфорнії. Окрім того, не можемо не відзначити прекрасне озлоблення залу, наявність великої кількості додаткового світла, роботу ведучих заходу та багатокамерну трансляцію. Усе це і не тільки зробили шоу європейського рівня. 


Юрій Копитко та Малхаз Папіашвілі представляють красень трофей


«Кубок України став яскравим завершенням спортивного року для борцівської спільноти. Також це був один з етапів відбору на Чемпіонат Європи та ліцензійний турнір. Цього року ми вирішили запровадити щось нове, а саме нагороджувати кубком ту область, спортсмени якої виборюють найбільшу кількість нагород», – заявив президент Асоціації спортивної боротьби Юрій Копитко.


Дебютним володарем унікального Кубку України з вільної боротьби стала команда Івано-Франківської області. Борці прикарпатського регіону завоювали одинадцять медалей. У доробку команди Івано-Франківщини, зокрема, чотири золоті нагороди. Президент АСБУ Юрій Копитко та президент АСБ Київської області Малхаз Папіашвілі нагородили кубком капітана команди Івано-Франківської області Івана Кусяка. Варто відзначити, що інші переможці та призери Кубка України в Білій Церкві також отримали цінні подарунки та грошові премії.Однією з найголовніших цілей проведення Кубка України було виявлення найбільш підготовлених спортсменів до складу національної збірної України з боротьби для участі у чемпіонаті Європи серед чоловіків та жінок у ліцензійних турнірах.Турнір з вільної боротьби через різні причини пропускали такі відомі та титуловані спортсмени, як Ірина Коляденко, Аліна Акобія, Алла Белінська, Юлія Леськовець, Юрій Ідзінський, Андрій Джелеп та Магомед Закарієв. Попри те, на килимах Кубка України можна було побачити багатьох інших топових борців, за плечима яких медалі Олімпійських Ігор, чемпіонатів світу та Європи. 


Результати змагань – за посиланням.


Kamp-Sport

Фото - Асоціація спортивної боротьби України

Інші Статті