Статті

03.10.2023

ПЕРША МІСІЯ В ЧИКАҐО – ІНФОРМАЦІЙНА

На фото: Оксана Лівач, Юлія Ткач, Сергій Коледов (посол України в Чикаго, Оксана Чуйко (ведуча), Ірина Коляденко, Володимир Євонов в студії Ukrainian Independent Radio


Жіноча збірна України з боротьби вирушила у тренувальний тур Сполученими Штатами Америки. Українська команда в складі десяти спортсменок перебуватиме в США за ініціативи Асоціації спортивної боротьби України та підтримки американських партнерів. Майже одразу після прибуття до Чикаґо наші борчині завітали до Ukrainian Independent Radio, де розповіли про український спорт під час війни та перемоги на міжнародних змаганнях у цей складний час. 


Kamp-Sport обрав найцікавіші цитати представників жіночої збірної України з етеру радіо.


ВОЛОДИМИР ЄВОНОВ (головний тренер жіночої збірної): «Тренувальний тур Америкою у збірної України триватиме майже два місяці. Зокрема, будемо відвідувати університети США. Про наших дівчат також зніматимуть документальний фільм для Нетфлікс – про спорт під час війни, як вони тренуються, виходять на килим міжнародних змагань у такий складний для України час. Наразі зйомки трохи зупинились, оскільки не вистачає коштів для фільму. Зараз ведуться переговори. Маємо надію, що фільм таки знімуть і весь світ дізнається про українських борчинь».ЮЛІЯ ТКАЧ (чемпіонка світу, триразова чемпіонка Європи): «Завдяки Збройним силам України та інших нашим захисникам ми маємо змогу виїжджати за кордон і представляти нашу державу на міжнародній арені. Багато для нашої збірної робить Асоціація спортивної боротьби та мінмолодьспорту. Фактично після початку повномасштабного вторгнення рф, через два місяці, ми поїхали на чемпіонат Європи. Мені надали право бути тренеркою нашої команди. Поїхала з дівчатами у новій ролі. Вони великі молодці – важко уявити, як складно було їм зібратися та змагатись на Євро.


Ми змогли гідно представити Україну на чемпіонаті Європи після всього жаху, що пережили. Зовсім недавно ми перебували в укриттях, чули звуки вибухів, переживали за рідних, а потім вийшли на килим і стали чемпіонками Європи. Зі сльозами на очах я пишалась дівчатами зі збірної. Вони змогли довести світу, що українки – незламні. Тоді я тримала свого тримісячного синочка на руках і була горда за свою команду, своїх колег. Вважаю це неймовірним подвигом українських борчинь».ОКСАНА ЛІВАЧ (призерка ЧС, чемпіонка Європи): «У мене спортивна сім’я, тому вибір був очевидним. Батько і старша сестра займались боротьбою, тож у мене спортивні гени. До того ж сама відчуваю, що маю потяг до цього. Боротьба – всередині мене, вона також виходить за межі спорту. На змаганнях ми боремося не лише за себе, але й за всю Україну.


Для нас приємно бути спортсменками і змагатись на міжнародній арені під жовто-блакитним прапором у такий час. Ми пишаємося цим. Можна сказати, що наша збірна зараз виконує певну місію, гучно заявляючи про нашу державу на весь світ. Усі мають знати й не забувати про війну в Україні та що ми сьогодні переживаємо. Про це будемо розповідати протягом туру в США.Іноземці дивуються, як ми можемо бути такими незламними: далі жити, тренуватися, боротися і перемагати. Ми відповідаємо, що нам допомагає наш український дух. По-іншому ми б просто не могли. Війна тільки відкрила додаткові сили для нас».ІРИНА КОЛЯДЕНКО (бронзова призерка Олімпійських ігор): «У чому секрет наших перемог? Ми не зупиняємось на поразках. Вони не стають для нас обмеженнями. Якщо програємо на змаганнях, то одразу йдемо далі. Складно буде перемагати, якщо зациклитись на поразці чи зупинитись хоч на трохи після неї. Потрібно швидко зробити висновки, проаналізувати слабкі моменти і працювати далі, аби здобувати перемоги.Зараз перемагати нам допомагає праця. Агресії та емоціям не місце в боротьбі. Допомагає лише дух і характер, які напрацьовуєш на тренування. Якими б не були емоції, позитивними чи негативними, – вони заважають здобувати результат. Коли виходжу на килим, то мені допомагають тільки концентрація та праця».


Kamp-Sport

Інші Статті